Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hukuktan hangi bölümlere geçiş yapabilirim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
utkubdk

Hukuktan hangi bölümlere geçiş yapabilirim?

Mesaj gönderen utkubdk » Pzt Oca 17, 2022 9:22 pm

Merhaba Hamburg-İstanbul Hukuk UOLP programına kayıtlıyım C1 belgem hazır ama bölüme henüz başlamadım. Wirtschaftsinformatik bölümünün bana daha uygun olduğuna karar verdim ama Gürkan Bey direkt geçişin mümkün olmadığını söyledi BWL bölümüne geçiş yapmam mümkün mü ya da herhangi bir WiWi bölümüne, onların aracılığıyla bu bölüme geçebilir miyim yardımcı olur musunuz?

Bilker

Re: Hukuktan hangi bölümlere geçiş yapabilirim?

Mesaj gönderen Bilker » Sal Oca 18, 2022 1:18 am

BWL veya ekonomiyle ilgili bir bölüme gecis yapabilirsin.

utkubdk

Mesaj gönderen utkubdk » Sal Oca 18, 2022 10:38 am

Bilker yazdı: Sal Oca 18, 2022 1:18 am BWL veya ekonomiyle ilgili bir bölüme gecis yapabilirsin.
BWL ve Wirtschaftswissenschaften ya da Wirtschaftsingenieurweise oluyor ama wirtschaftsinformatik olmuyor mu çok garip. Bu bölümlerden birine kabul alıp sonra wirtschaftsinformatik geçme şansım var mı?

utkubdk

Mesaj gönderen utkubdk » Sal Oca 18, 2022 3:05 pm

Birkaç danışmanlık şirketiyle görüştüm de hukukun çok spesifik bir bölüm olduğunu ve BWL ya da herhangi bir ekonomi bölümüne geçişimin imkansıza yakın olduğunu söylediler ne düşünüyorsunuz?

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Çrş Oca 19, 2022 12:57 am

utkubdk yazdı: Sal Oca 18, 2022 10:38 am BWL ve Wirtschaftswissenschaften ya da Wirtschaftsingenieurweise oluyor ama wirtschaftsinformatik olmuyor mu çok garip. Bu bölümlerden birine kabul alıp sonra wirtschaftsinformatik geçme şansım var mı?
Wirtschaftswissenschaftin ne oldugunu biliyormusun? Zaten BWL ile hemen hemen ayni bölümler. Informatik mühendislik demek. Senin de kesin olarak bildigin üzere hukuk ile mühendislik birbirinden oldukca farkli bölümler.