Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeye 1 Hafta Konaklama Yok

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Comolokko

Vizeye 1 Hafta Konaklama Yok

Mesaj gönderen Comolokko » Pzt Oca 17, 2022 9:12 pm

Arkadaşlar vize görüşmeme 1 hafta kaldı lakin konaklayacak yerim yok. Yurtlardan henüz bir dönüş olmadı. Şimdi ne yapayım acil taktik lütfen

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Vizeye 1 Hafta Konaklama Yok

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Oca 17, 2022 9:43 pm

Comolokko yazdı: Pzt Oca 17, 2022 9:12 pm Arkadaşlar vize görüşmeme 1 hafta kaldı lakin konaklayacak yerim yok. Yurtlardan henüz bir dönüş olmadı. Şimdi ne yapayım acil taktik lütfen
Kimse vizesiz evine almaz. Siz başvuru yaptım diyip geçin

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Oca 18, 2022 7:12 am

Comolokko yazdı: Pzt Oca 17, 2022 9:12 pm Arkadaşlar vize görüşmeme 1 hafta kaldı lakin konaklayacak yerim yok. Yurtlardan henüz bir dönüş olmadı. Şimdi ne yapayım acil taktik lütfen
Merhaba, ben gitmeme çok az bir zaman kala yer bulabilmiştim. Başvurmayı düşündüğüm okullara başvurumu göndermeden yurtlara başvurmuştum. Ona rağmen hiç dönüt alamamıştım. Son çare olarak başvurduğum bütün yurtlara tek tek mail attım. Yalvardım ve bana tam istediğim özelliklere uygun bir teklifle döndüler. Ama bu tabii ki bir tesadüf. O an ellerinde olan odaları birden çok kişiye gönderiyorlarmış, ilk cevap veren odayı alıyor. Siz de bu şekilde biraz kovalayarak yurt ayarlayabilirsiniz. En kötü ihtimalle bir ay airbnb ayarlayabilirsiniz. :( Pandemiden dolayı çalışma saatleri farklılık gösteriyor olabilir ama arayabilirsiniz. Asıl en etkili yollardan biri kesinlikle telefonla aramak.

Kolay gelsin, umarım bulabilirsiniz

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Sal Oca 18, 2022 8:39 am

Kuss yazdı: Sal Oca 18, 2022 7:12 am Merhaba, ben gitmeme çok az bir zaman kala yer bulabilmiştim. Başvurmayı düşündüğüm okullara başvurumu göndermeden yurtlara başvurmuştum. Ona rağmen hiç dönüt alamamıştım. Son çare olarak başvurduğum bütün yurtlara tek tek mail attım. Yalvardım ve bana tam istediğim özelliklere uygun bir teklifle döndüler. Ama bu tabii ki bir tesadüf. O an ellerinde olan odaları birden çok kişiye gönderiyorlarmış, ilk cevap veren odayı alıyor. Siz de bu şekilde biraz kovalayarak yurt ayarlayabilirsiniz. En kötü ihtimalle bir ay airbnb ayarlayabilirsiniz. :( Pandemiden dolayı çalışma saatleri farklılık gösteriyor olabilir ama arayabilirsiniz. Asıl en etkili yollardan biri kesinlikle telefonla aramak.

çok teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Oca 18, 2022 9:19 am

Kuss yazdı: Sal Oca 18, 2022 7:12 am Merhaba, ben gitmeme çok az bir zaman kala yer bulabilmiştim. Başvurmayı düşündüğüm okullara başvurumu göndermeden yurtlara başvurmuştum. Ona rağmen hiç dönüt alamamıştım. Son çare olarak başvurduğum bütün yurtlara tek tek mail attım. Yalvardım ve bana tam istediğim özelliklere uygun bir teklifle döndüler. Ama bu tabii ki bir tesadüf. O an ellerinde olan odaları birden çok kişiye gönderiyorlarmış, ilk cevap veren odayı alıyor. Siz de bu şekilde biraz kovalayarak yurt ayarlayabilirsiniz. En kötü ihtimalle bir ay airbnb ayarlayabilirsiniz. :( Pandemiden dolayı çalışma saatleri farklılık gösteriyor olabilir ama arayabilirsiniz. Asıl en etkili yollardan biri kesinlikle telefonla aramak.

Hocam yalnız arkadaş daha vizesini almamış yanlış anladınız siz. Vize olmadan Yurtlara kayıt yapmıyorlar. Ancak ağlama iş yapıyor gerçekten ama fazla önermem. WG gesucht eBay Kleinanzeigen var onlara bakmalı bekleme süresi uzun çünkü yurtların. Bir arkadaşla bu konu hakkında tartışmıştım aynısını da söylüyorum TELEFONLA konuşun yoksa çok beklersiniz. Benim önerim air bnb 2 haftalık kalırsınız bu arada WG gezersiniz. Kesinlikle bulursunuz eğer her WG kiracisini TELEFONLA arayıp konuşursanız ve gayet hızlı olur. Ben 3 günde bulmuştum fazla dert etmeyin.

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Çrş Oca 19, 2022 8:58 pm

Arkadaşlar vizeme az kaldı ama konaklamam bulunmuyor. Çünkü yurt başvurum daha sonuçlanmadı. Çünkü kursum Nisan'da başlıyor.
1) Daha önce konaklama belirtmeden giden oldu mu?
2) 1 haftalık airbnb yeterli olur mu?
3) Tanıdığım var geçici olarak onda kalacağımı vize görevlisine nasıl inandırabilirim?(Dilekçe diyorlar) Tam anlamadım bunu.
Teşekkürler..

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Oca 20, 2022 2:55 am

Comolokko yazdı: Çrş Oca 19, 2022 8:58 pm Arkadaşlar vizeme az kaldı ama konaklamam bulunmuyor. Çünkü yurt başvurum daha sonuçlanmadı. Çünkü kursum Nisan'da başlıyor.
1) Daha önce konaklama belirtmeden giden oldu mu?
2) 1 haftalık airbnb yeterli olur mu?
3) Tanıdığım var geçici olarak onda kalacağımı vize görevlisine nasıl inandırabilirim?(Dilekçe diyorlar) Tam anlamadım bunu.
Teşekkürler..
Tekrar merhaba,

Ben geçen sefer sizi yanlış anlamışım üzgünüm. Vize görüşmesine giderken ben yurt başvurularımı yaptığıma dair mail ekleri koymuştum. Ekstra hiçbir soru gelmedi, herhangi bir sorun da yaşamadım.

Kolay gelsin

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Prş Oca 20, 2022 7:54 am

Kuss yazdı: Prş Oca 20, 2022 2:55 am Tekrar merhaba,

Ben geçen sefer sizi yanlış anlamışım üzgünüm. Vize görüşmesine giderken ben yurt başvurularımı yaptığıma dair mail ekleri koymuştum. Ekstra hiçbir soru gelmedi, herhangi bir sorun da yaşamadım.

Kolay gelsin
Hocam Formda Konaklayacak yeri soruyor ona ne yazacağımı bilmiyorum ki.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Oca 20, 2022 4:32 pm

Comolokko yazdı: Prş Oca 20, 2022 7:54 am Hocam Formda Konaklayacak yeri soruyor ona ne yazacağımı bilmiyorum ki.
Adres eğer biliniyorsa doldurulması isteniyordu. Nerede kalacaksınız sorusuna diğer diyip:
Ich stehe auf der Warteliste für einen Wohnheimplatz
yazmıştık iki arkadaş. Hiç sorun olmadı.