Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus Ve Aile ile gitmek

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Dygkhy

Erasmus Ve Aile ile gitmek

Mesaj gönderen Dygkhy » Sal Oca 11, 2022 11:58 pm

Arkadaşlar Merhaba,
Marmara üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum. Bu dönem Erasmus la RWTH Aachen üniversitesine gideceğim 6 ay için. Kabul mektubum geldi yalnız eşim ve çocuğumla gitmek istiyorum. Oğlum 4 yaşında. Vize işlemlerine başlamak istiyorum evrak listesinde Erasmus ile gereken evraklarda aile bireylerinin ayrıca bir listesi yok. Herkese her yere sordum hiç bir cevap alamadım.
Onlar için vizeye nasıl başvurabilirim lütfen yardımcı olabilir misiniz oraya gidip oturum izni alıp onların tekrar vizeye başvurması vs. zaten 6 ayı bulur. Ben vizeye başvururken onlar için de başvurabileceğim bir nokta yok mudur? Schengen e başvursalar max3 ay kalabilirler. Böyle bir şey başına gelen var mı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim zor bir durumda kaldık.

ncan

Re: Erasmus Ve Aile ile gitmek

Mesaj gönderen ncan » Prş Mar 17, 2022 12:32 pm

Merhaba, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Doktora öğrencisiyim. Eşim ve bebeğimi götürmek için nasıl başvuru yapmalıyım bilmiyorum. Siz bu konuda bir bilgi edinebildiniz mi? Teşekkürler şimdiden.

Dygkhy

Mesaj gönderen Dygkhy » Prş Mar 17, 2022 12:46 pm

Merhaba,

Maalesef ne yaptıysak bir çözüm bulamadık. Eğer Erasmus ile gidiyorsanız aile için bir seçenek yok. Ben Erasmus vizesiyle, eşim ve çocuğum shengen vizesiyle gideceğiz. 6 ay kalmam gerekirken çocuğumu bırakamadığım için max 3 ay sonunda onlarla dönmek durumundayım.

ncan

Mesaj gönderen ncan » Prş Mar 17, 2022 1:01 pm

Anladım, çok sıkıntı maalesef. Hele anne olunca her şey daha zor oluyor :( Peki siz Erasmus değil de kendi imkanlarınızla misafir araştırmacı olarak gitmek istediğinizde eş ve çocuğunuza vize yine aynı şekilde mi oluyor hiç araştırdınız mı? Belki en kötü bu şekilde deneriz biz de uzun süreli vize alma imkanı olursa.

Dygkhy

Mesaj gönderen Dygkhy » Prş Mar 17, 2022 1:26 pm

Evet çocuk küçük olunca bırakılmıyor ne yazık ki.. Okuldan kabul kağıtlarım Erasmus üzerine olduğu için mecburen o şekilde vizeye başvuru yaptım. Eğer Erasmus üzerinden gitmeyecekseniz seyahat izninde aileye izin var diye biliyorum. Evraklarınızı birleştirebiliyorsunuz. İdata da ulusal vize için olan gerekli evraklar da görmüştüm, isterseniz o listeyi bir inceleyebilirsiniz.

ncan

Mesaj gönderen ncan » Prş Mar 17, 2022 2:02 pm

Teşekkürler cevaplarınız için. İyi çalışmalar dilerim size şimdiden :)

fozkan

Mesaj gönderen fozkan » Pzt Tem 25, 2022 10:41 am

Merhaba
Bende hibeli erasmus kabulu aldım Polonya için. Ailemi götürmek istiyorum sizler gibi. Siz nasıl çözdün bu problemi ailenizi götürebildiniz mi?
İyi günler

Dygkhy

Mesaj gönderen Dygkhy » Pzt Tem 25, 2022 1:48 pm

Merhabalar, Erasmus vizesi aile ile birlikte seyahate ne yazıkki izin vermiyor. Yani en azından Almanya için durum bu şekildeydi. Benim eşim ve çocuğum Schengen vizesi ile benimle birlikte 3 ay kalabildiler. (Vizeleri 6 ay ama kalış süresi max.90 gün olduğu için) Sonrasında döndüler maalesef. Belki Polonya izin veriyordur bilemiyorum. Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır. Başarılar dilerim.

fozkan

Mesaj gönderen fozkan » Cmt Ağu 06, 2022 4:45 pm

Merhaba
Cevabınız için teşekkürler. Ben Eylül sonunda gidecegim ve ailemi dönüşe yakın yanıma getirmek istiyorum son 1 veya 2 ay için. Schengen vizesi için Polonya'da istek yapabilir miyim. Kalacak yer ve masraflar tarafımca karşılanacak diye. Yani eşim ge cocuklarim için turistik gezi için vize almak kolay olabilir mi?

Teşekkürler

Dygkhy

Mesaj gönderen Dygkhy » Cmt Ağu 06, 2022 5:15 pm

Merhabalar,
Schengen vizesinde masrafları karşılayacak kişi olduğunda işin içine daha farklı detaylar giriyor yani Almanya için öyleydi. İkametiniz kalacağınız evin müsaitliği oda sayısı geliriniz falan çok fazla detay bilgi isteniyor. Turistik gezi olarak gösterilirse daha az belgeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Kalacak yer için herhangi bi rezervasyon gösterilebilir. Ekstra olarak belgelerin arasında Dilekçe vermiştik biz onların başvurusunda eşimin yanına gitmek istiyorum diye. Polonya için belki farklıdır detaylar☺️

fozkan

Mesaj gönderen fozkan » Cmt Ağu 06, 2022 7:09 pm

Merhaba
Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Polonya içinde Almanya ya uygulanan şartlari istiyorlar. Sizin yaptığınız gibi en mantıklısı turist vizesi olarak başvurmak. Başka sorularım olabilir bu süreçte yine cevap yazabilirsiniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum ilginiz için. Teşekkürler