Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasanyurt

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen hasanyurt » Pzt Ağu 08, 2022 11:14 am

aysegizem yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 9:45 am Evet 4 Agustosta geldi.
Merhaba 16 Eylül için istemişsiniz sanırım vizeniz hangi tarihten itibaren başlıyor 4 Ağustos mu
En son hasanyurt tarafından Pzt Ağu 08, 2022 11:21 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

hasanyurt

Mesaj gönderen hasanyurt » Pzt Ağu 08, 2022 11:18 am

babyavo yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 7:46 pm Merhaba, 20 Eylül'e istemiştim.
Merhaba 20 Eylüle istediğiniz vize için Almanyaya giriş tarihi olarak hangi tarihlere izin verilir şekilde vizeni geldi

Ertancelikx

Mesaj gönderen Ertancelikx » Pzt Ağu 08, 2022 5:27 pm

Nicetoomeetu yazdı: Prş Oca 13, 2022 12:31 pm Nc puanınız 1 lerde miydi acaba ? Benimki 2.5 civarı yeterince iyi değil. Okulun dil okulu İçin istediği yeterlilikte a2 aslında ama vize alabilir miyim bilmiyorum a2 ile gidersem
Merhaba vize alabildiniz mi acaba ?

Brklyn

Mesaj gönderen Brklyn » Sal Ağu 09, 2022 12:20 am

Merhaba arkadaşlar Ankara’da vizeye gireli 5.haftam bitti 36f şartlı kabul ile mastera gidiyorum geçen hafta kalacak yer için mail attılar vize görüşmemde sormadıkları ve yazılı kağıtta çıkmadığı için kalacak yerle ilgili bir bilgi verememiştim. Okul yurduna başvurduğumu beklediğimi belirten belgeyi yolladım bugün tekrar mail attılar bana Ankara’dan kalacak yerimi belirtmemi istiyorlar hala yani kesin bir adres verip kanıtlamamı istiyorlar gießen şehrine gidiyorum wg konusunda yardımcı olabilecek ya da fikri olan var mı? Airbnb ile 10 günlük ev tutsam onu yollasam onaylarlar mı vizeyi daha önce tecrübesi olanlar da paylaşırsa sevinirim

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Sal Ağu 09, 2022 11:08 am

gkberk yazdı: Prş Ağu 04, 2022 10:44 am Hocam merhaba. Okullar kolaylık sağlasa da ders yükü de düşündürüyor beni. 1.5 aylık açığı kapamak zor oldu mu veya sınavlarınız nasıl etkilendi bu konuda tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?
Merhaba, geçen sene pandemi sebebiyle dersler online yapıldığı için ders kaçırmamış oldum.

babyavo

Mesaj gönderen babyavo » Sal Ağu 09, 2022 11:13 am

Merhaba, 20 Eylül'den başlar şekilde 6 aylık geldi.
hasanyurt yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 11:18 am Merhaba 20 Eylüle istediğiniz vize için Almanyaya giriş tarihi olarak hangi tarihlere izin verilir şekilde vizeni geldi

Egdn

Mesaj gönderen Egdn » Sal Ağu 09, 2022 1:52 pm

kevinmalone yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 7:51 pm Sömestr başlangıç tarihiniz neydi acaba ?
1 ekim

Egdn

Mesaj gönderen Egdn » Sal Ağu 09, 2022 1:56 pm

ereen92 yazdı: Pzr Ağu 07, 2022 2:50 pm merhaba, ingilizceniz varmıydı? okulunuz ielts sunmadan nasıl kabul verdi?
ben master için ielts sunmadan kabul aldım 1 dönem hakkım olacak sertifikayı tamamlamam için, dersleride 1 dönem uzatacağım doğal olacak. ingilizcem b1 seviyelerinde ama sertifikam yok. vizede sorun olurmu sizce? ielts sertifikası yerine almanyada dil kursu kayıt belgesi sunarsam problem yaşar mıyım?
Yani ben ingilizce master programına başvurduğum için almanca hiç istemediler, ingilizceni kanıtlamak içinde 3 yöntem vardı.
1) Ya ingiltere ya da amerikada okuyacaksınız
2) IELTS TOEFL dan belli bir puanı geçeceksin
3) Lisans dilinin ingilizce olduğunu kanıtlayan bir belge vereceksin

Ben bizim üniversiteden eğitim dili ingilizcedir belgesini göndermiştim okula başvururken. Vize içinde aynı belgeyi verdim birde üstüne daha önce toefla girmiştim onun belgesi boşa gitmesin diye onuda verdim fazladan belge olarak vize için :D

Egdn

Mesaj gönderen Egdn » Sal Ağu 09, 2022 2:00 pm

tunahanpinar yazdı: Prş Ağu 04, 2022 9:21 am Hocam merhaba, ben de 41f görüşmeme 26 ağustosda gideceğim. İdata'daki süreç nasıl işledi acaba özellikle soru cevap kısmı için? Sanırım bir kağıtta sorular veriliyormuş, hatırladığınız varsa bu sorulardan bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Hayırlı olsun şimdiden.
Sorulardan hatırladıklarım şunlar;
* Niye Almanyaya gelmek istiyorsun
* İngilizceyi nereden öğrendin
* Neden bu bölümü seçeceksin
* Geçimini nasıl sağlayacaksın
* Okuldan sonra ne yapacaksın

Ben çok basit ve düz cevaplar vermiştim, mesela almanyaya masteriçin geldim dedim direkt tek cümle, ingilizceyede dedim okuldan öğrendim, master içinde dedimki lisansta bu alanda çalıştım. Geçimini nasıl sağlayacaksın sorusuna bloke hesap+aile yardımı+ working student demiştim (vizenin yanında zusatzblatt da verdiler working student yazdığım için olabilir ve ya herkese veriliyordur bilmiyorum). Okuldan sonra ne yapacaksınada doktora ve ya güzel bir şirkette çalışacağım demiştim.

seda0k

Mesaj gönderen seda0k » Sal Ağu 09, 2022 3:02 pm

Merhaba herkese,idata’da gerçekleştirdiğim Studienkolleg için başvurduğum 39f vizemi hala beklemekteyim.Aşağıda yaşadığım bu sürec;
Vize randevu tarihi : 8 Temmuz
Eksik belge talebi : 23 Temmuz
Eksik belge gönderimi :27 temmuz
Elden belge istenimi : 29 temmuz
Elden belge verimi : 01 Ağustos
Vize geliş tarihi :
Vize görüşmem sorunsuz geçti,ek istenen belge ise şunlar oldu ilk başta okullardan o zaman henüz zulassung gelmediği için uniassistten gelen ön kabul belgesiyle vizeye gitmiştim.Ve normalde garantör yoluyla başvuracaktım ama garantör belgem henüz çıkmadığı ve vize randevumda yaklaştığı için 6 aylık bir bloke hesap oluşturdum.Yukarıda belirttiğim gibi 23 Temmuzda okulların kendilerinin yolladığı zulassung belgesini ve bloke hesabımı 1 yıllığa tamamlamamı ya da bi garantör belgesi sunmamı istediler.Ben de okullardan gelen davet belgelerini ve o zaman garantör belgem elime ulaştığı için onu yolladım.Daha sonra garantör belgemi elden konsolosluğa teslim etmemi istediler.Ben de haftasonu geçer geçmez gidip teslim ettim.Bu durum vize sürecime olumsuz bi etki yaratır mı diye düşünüyorum.Asıl endişem ise ;
İki tane Studienkolleg’ten davet aldim bi tanesinin giriş testi 16 Ağustos ve vizem hala elime ulaşmadı.Malesef bu süreçte bayram tatili girdiği içinde bi tık eksi olmuş olabilir.Evraklarım İstanbul konsolosluğunda olduğu için durumumu belirten bi mail yazdım onlarda bana bu süreç hakkında ayrıntılı bilgi veremediklerini ama işlemlerimin olması gerektiği gibi yürütüldüğünü söyleyen bi mail atmışlar.Gerçekten çok stresli bir süreç ,benim gibi bu tarihlerde vize görüşmesi yapan var mı ? Bu durumda bi tahmin yapmakta zor ama vizemin bana yetişmesini umuyorum.. :(

curengg

Mesaj gönderen curengg » Sal Ağu 09, 2022 3:28 pm

seda0k yazdı: Sal Ağu 09, 2022 3:02 pm Merhaba herkese,idata’da gerçekleştirdiğim Studienkolleg için başvurduğum 39f vizemi hala beklemekteyim.Aşağıda yaşadığım bu sürec;
Vize geliş tarihi :
Vize görüşmem sorunsuz geçti,ek istenen belge ise şunlar oldu ilk başta okullardan o zaman henüz zulassung gelmediği için uniassistten gelen ön kabul belgesiyle vizeye gitmiştim.Ve normalde garantör yoluyla başvuracaktım ama garantör belgem henüz çıkmadığı ve vize randevumda yaklaştığı için 6 aylık bir bloke hesap oluşturdum.Yukarıda belirttiğim gibi 23 Temmuzda okulların kendilerinin yolladığı zulassung belgesini ve bloke hesabımı 1 yıllığa tamamlamamı ya da bi garantör belgesi sunmamı istediler.Ben de okullardan gelen davet belgelerini ve o zaman garantör belgem elime ulaştığı için onu yolladım.Daha sonra garantör belgemi elden konsolosluğa teslim etmemi istediler.Ben de haftasonu geçer geçmez gidip teslim ettim.Bu durum vize sürecime olumsuz bi etki yaratır mı diye düşünüyorum.Asıl endişem ise ;
İki tane Studienkolleg’ten davet aldim bi tanesinin giriş testi 16 Ağustos ve vizem hala elime ulaşmadı.Malesef bu süreçte bayram tatili girdiği içinde bi tık eksi olmuş olabilir.Evraklarım İstanbul konsolosluğunda olduğu için durumumu belirten bi mail yazdım onlarda bana bu süreç hakkında ayrıntılı bilgi veremediklerini ama işlemlerimin olması gerektiği gibi yürütüldüğünü söyleyen bi mail atmışlar.Gerçekten çok stresli bir süreç ,benim gibi bu tarihlerde vize görüşmesi yapan var mı ? Bu durumda bi tahmin yapmakta zor ama vizemin bana yetişmesini umuyorum.. :(
Benim de 7 Temmuz'da Idata İstanbul ofiste 41F için görüşmem vardı. Eksik evraksız gitmiştim ve şimdiye kadar bir belge talebi de olmadı. Henüz vizeyle ilgili bir haber yok malesef :/. 5-6 Temmuz'da İstanbul ve Ankara'da görüşmesi olanlardan geçen hafta vizelerini alanlar var. Endişelenmeye başladım ben de.

blackrock

Mesaj gönderen blackrock » Sal Ağu 09, 2022 3:44 pm

curengg yazdı: Sal Ağu 09, 2022 3:28 pm Benim de 7 Temmuz'da Idata İstanbul ofiste 41F için görüşmem vardı. Eksik evraksız gitmiştim ve şimdiye kadar bir belge talebi de olmadı. Henüz vizeyle ilgili bir haber yok malesef :/. 5-6 Temmuz'da İstanbul ve Ankara'da görüşmesi olanlardan geçen hafta vizelerini alanlar var. Endişelenmeye başladım ben de.
Vizeniz elinize geçince yazabilir misiniz? Belki sizin ki arefe gününden bir gün önce diye konsolosluk tatile girdi ve bir hafta sonra yabancılar ofisine teslim edildi.

curengg

Mesaj gönderen curengg » Sal Ağu 09, 2022 3:50 pm

blackrock yazdı: Sal Ağu 09, 2022 3:44 pm Vizeniz elinize geçince yazabilir misiniz? Belki sizin ki arefe gününden bir gün önce diye konsolosluk tatile girdi ve bir hafta sonra yabancılar ofisine teslim edildi.
Umarım öyledir. Tabi vizeyi alınca yazarım.

tirbison123

Mesaj gönderen tirbison123 » Sal Ağu 09, 2022 10:00 pm

Merhabalar, 39f öğrenci vizesi için gerekli belgelerde apostil ve noter onayı belirtilmemiş. ÖSYM Yerleştirme belgesinin ve lise diplomasının almanca çevirisi ile müraacat etmem yeterli midir? Ek olarak A-T/11 belgesine de bir işlem uygulamam gerekli midir? (çeviri noter onayı vs) Şimdiden teşekkür ederim

whateven

Mesaj gönderen whateven » Sal Ağu 09, 2022 10:42 pm

tirbison123 yazdı: Sal Ağu 09, 2022 10:00 pm Merhabalar, 39f öğrenci vizesi için gerekli belgelerde apostil ve noter onayı belirtilmemiş. ÖSYM Yerleştirme belgesinin ve lise diplomasının almanca çevirisi ile müraacat etmem yeterli midir? Ek olarak A-T/11 belgesine de bir işlem uygulamam gerekli midir? (çeviri noter onayı vs) Şimdiden teşekkür ederim
Sadece yeminli çeviri yeterli. AT11'e herhangi bir işlem gerekmiyor

Btkdrr

Mesaj gönderen Btkdrr » Sal Ağu 09, 2022 11:54 pm

dilerbatu yazdı: Prş Şub 03, 2022 1:27 am Herkese Merhabalar. 50F: AB Staj/Praktikum EU vize gerekliliklerinde bulunan "İşveren tarafından, staj bitiminden sonra Almanya’da izinsiz olarak kalmaya devam etmeniz durumunda 6 ay boyunca tüm masraflarınızı ve sınır dışı edilmeniz durumunda oluşacak tüm masrafları karşılayacağına dair yazılı taahhütname" anlaştığım şirket tarafından bana verilemiyor. Bu taahütname zorunlu mu ? Tecrübe edeniniz varsa çok sevinirim.
Merhaba, bu yazıyı alabildiniz mi? Ve tam olarak nasıl hangi formatta verilmesi gerektiğini biliyor musunuz?

infc3ku

Mesaj gönderen infc3ku » Çrş Ağu 10, 2022 10:53 am

seda0k yazdı: Sal Ağu 09, 2022 3:02 pm Merhaba herkese,idata’da gerçekleştirdiğim Studienkolleg için başvurduğum 39f vizemi hala beklemekteyim.Aşağıda yaşadığım bu sürec;
Vize geliş tarihi :
Vizenizi hangi tarihe istemiştiniz acaba. Hangi şehirden başvuru yaptınız İstanbul mu. Bir de vizeniz gelince buraya yazabilir misiniz .

tirbison123

Mesaj gönderen tirbison123 » Çrş Ağu 10, 2022 12:24 pm

whateven yazdı: Sal Ağu 09, 2022 10:42 pm Sadece yeminli çeviri yeterli. AT11'e herhangi bir işlem gerekmiyor
Desteğiniz için teşekkürler. Peki ÖSYM sonuç belgesi mi vermeliyim yoksa bir üniversiteye yerleştiğime dair ÖSYM Yerleştirme belgesi mi?

whateven

Mesaj gönderen whateven » Çrş Ağu 10, 2022 1:41 pm

tirbison123 yazdı: Çrş Ağu 10, 2022 12:24 pm Desteğiniz için teşekkürler. Peki ÖSYM sonuç belgesi mi vermeliyim yoksa bir üniversiteye yerleştiğime dair ÖSYM Yerleştirme belgesi mi?
Rica ederim. Yerleştiğiniz bölümü/üniversiteyi ve puanı gösteren ÖSYM yerleştirme belgesini vermelisiniz.

seda0k

Mesaj gönderen seda0k » Çrş Ağu 10, 2022 5:53 pm

infc3ku yazdı: Çrş Ağu 10, 2022 10:53 am Vizenizi hangi tarihe istemiştiniz acaba. Hangi şehirden başvuru yaptınız İstanbul mu. Bir de vizeniz gelince buraya yazabilir misiniz .
Merhaba,1 ağustos tarihine istemiştim.Sakarya’dan başvuru yaptım.Tabiki güncelleme yapacağım .

Kilitli