Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutt_cobann

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen umutt_cobann » Prş Tem 07, 2022 10:31 am

ozan9009 yazdı: Pzt Tem 04, 2022 8:02 pm Arkadaşlar, şimdi elimdeki faturaya da bakıyorum da 69 Abs. 4 S. 3 AufenthG yazıyor. Elimde üniversiteden şartlı kabul belgem var. Ordaki kadın beni gerçekten yanlış mı anladı acaba? Öğrenci adayı vizesi yerine dil kursu vizesi mi yaptı? Bunu nasıl değiştirebilirim?
dostum şuan dil kursu öğrencisisin , döneme başladığında değişcek o .

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Prş Tem 07, 2022 12:07 pm

curengg yazdı: Prş Tem 07, 2022 8:24 am Haziran ortası gibi randevu aldığımda bir gün sonra tarih tam 7 gün sonrasına atandı. Yani perşembe aldığım randevuya cuma günü bir sonraki hafta cuma için randevu belirlendi. Ertelediğimde de aynı gün içinde yaklaşık 9 gün sonrasına atandı. Tarihler çok yakın. Benim de 41F İstanbul bu arada.
Ben de Haziran ortası gibi aldığımda 10 gün sonrasına atandı, erteleme istediğimde aynı günün başka saatine geldi. O yüzden iptal edip şimdi tekrar randevu talebi yaptım, bakalım ne olacak

Mermaid

Mesaj gönderen Mermaid » Prş Tem 07, 2022 3:31 pm

ozan9009 yazdı: Pzt Tem 04, 2022 8:02 pm Arkadaşlar, şimdi elimdeki faturaya da bakıyorum da 69 Abs. 4 S. 3 AufenthG yazıyor. Elimde üniversiteden şartlı kabul belgem var. Ordaki kadın beni gerçekten yanlış mı anladı acaba? Öğrenci adayı vizesi yerine dil kursu vizesi mi yaptı? Bunu nasıl değiştirebilirim?
Merhabalar,

Ben de şartlı kabulle başvurmuştum. Bana vizem bugün geldi, 6 aylık Sprachkurs vizesi ama altında §16b .... AufenthG yazıyor. İnternetten baktım 16b kategorisi Üniversite öğrencisi vizesi diyor, siz de bir 69 abs'yi araştırın isterseniz. Eğer sadece dil kursu vizesi ise belki orda öğrenci vizesine çevirmenizde bir problem olabilir, şimdiden halledin bence.

curengg

Mesaj gönderen curengg » Prş Tem 07, 2022 11:23 pm

Merhabalar,

Bugün 41F-İstanbul vize görüşmem vardı. Deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle oradaki süreçten bahsedeyim. Randevu saatim 13.30'du. Ben yaklaşık 40 dakika erken gittim fakat öğle arasına denk geldiği için dışarda baya bekledim. Ama saat 13.30 olur olmaz içeri aldılar. Önce danışmadan numara aldım. İçeri adımı atmamdan 2 dakika geçmeden numaram yandı ve gişeye geçtim. Görüştüğüm hanımefendi gayet güler yüzlüydü, bir tersleme ya da ilgilenmeme durumu olmadı (forumda yazılanlara istinaden belirtiyorum, kime denk geldiğiniz biraz da şans sanırım). Hatta aksine sorun çıkarmasınlar diye şunu şunu şöyle yap dediği yerler bile oldu.

Evraklarımdan bahsedecek olursam 41F vizesi gerekli belgelerde ne var ise eksiksiz gittim. (sonradan eksik evrak durumu da oluyor ama sanırım) Madde madde anlatıyım. Ayrıca önceden belirtmekte fayda var: A/T11 ve bloke hesap belgeleri dışında diğer bütün belgelerim tamamen İngilizce. Bu iki belge de zaten bana Almanca olarak verilen belgelerdi. Belgelerimin de hepsini arkalı önlü yazdırmıştım.

-Başvuru formu: Youtube'dan video izleyerek doldurdum. Eksik bıraktığım yerler vardı. Onları tek tek açıkladı ve birlikte tamamladık. Kalacak yer belli olmadığı için boş bırakmıştım. Sadece şehir adını ve posta kodunu yazdırdı. Yani boş bıraksanız da yardımcı oluyorlar, daha sonra düzeltme de yapabiliyorsunuz.
-Özgeçmiş ve motivasyon mektubunu İngilizce olarak hazırladım. CV Europass formatındaydı.
-Haziran ayında lisanstan mezun olsam da diplomam henüz hazır değildi. Geçici mezuniyet belgesi aldım okuldan zar zor İngilizce dilinde. Islak imzalıydı. Orijinalini aldığı tek belge buydu, görmek isterler diye bunu da aldı. Transkriptimde bir problem yoktu. Islak imzalı İngilizce transkriptin 2 kopyasını aldı.
-IELTS'in iki adet kopyası alındı. Orijinali almadı ama belgeyi alıp kontrol ettikten sonra bana geri verdi.
-A/T11 belgemin de orijinalini kontrol ettikten sonra sadece iki adet kopyasını aldı.

Hiçbir belgem noter onaylı, tercümeli ya da apostilli değildi. Orijinaller ve basit kopyalarıyla gittim. Sadece geçici mezuniyet belgemin ıslak imzalısı alındı.

Daha sonra İngilizce/Almanca sorular içeren bir kağıt verildi. Kısa cevaplı basit birkaç soru. Bu soruları da cevapladıktan sonra yaklaşık 20 dk süren görüşmem sona erdi.

Belgelerle ilgili bir problem ya da eksik evrak durumu olursa sizlere de fikir olması açısından güncellerim.

Herkese bol şans :)

Broody

Mesaj gönderen Broody » Cum Tem 08, 2022 10:37 am

Arkadaşlar merhaba,

Belki hatırlayanlar vardır daha önce vize sürecim çok uzadığı için burada birçok yazı girmiştim. Bugün 6 aylık vizemi aldım. Çok sancılı bir süreç oldu, büyükelçilik dosyalarımı kaybetti, Almanya’ya durumu şikayet ettim, yabancılar dairesinden bir çalışan dosyamı özel olarak takibe aldı, Almanya ile sayısız telefon görüşmesi yaptım ve binlerce lira telefon faturası ödedim, ... neler neler yaşadım. Müsait olduğumda buraya çok çok uzun ve bir o kadar da bilgilendirici bir yazı gireceğim. Şimdilik sadece kısaca bir tavsiye vermek isterim, başvurusu çok bekleyen arkadaşlar direkt Almanya’daki makamlarla birebir telefon kontağı kurun, sürecinizin bizzat çok sıkı takipçisi olun.

Yakında görüşmek üzere.

Seyit.

Mesaj gönderen Seyit. » Cum Tem 08, 2022 11:01 am

Broody yazdı: Cum Tem 08, 2022 10:37 am Arkadaşlar merhaba,

Belki hatırlayanlar vardır daha önce vize sürecim çok uzadığı için burada birçok yazı girmiştim. Bugün 6 aylık vizemi aldım. Çok sancılı bir süreç oldu, büyükelçilik dosyalarımı kaybetti, Almanya’ya durumu şikayet ettim, yabancılar dairesinden bir çalışan dosyamı özel olarak takibe aldı, Almanya ile sayısız telefon görüşmesi yaptım ve binlerce lira telefon faturası ödedim, ... neler neler yaşadım. Müsait olduğumda buraya çok çok uzun ve bir o kadar da bilgilendirici bir yazı gireceğim. Şimdilik sadece kısaca bir tavsiye vermek isterim, başvurusu çok bekleyen arkadaşlar direkt Almanya’daki makamlarla birebir telefon kontağı kurun, sürecinizin bizzat çok sıkı takipçisi olun.

Yakında görüşmek üzere.
kaç ay beklediniz ?

Broody

Mesaj gönderen Broody » Cum Tem 08, 2022 11:20 am

Seyit. yazdı: Cum Tem 08, 2022 11:01 am kaç ay beklediniz ?
Yaklaşık 4 ay

Seyit.

Mesaj gönderen Seyit. » Cum Tem 08, 2022 12:29 pm

Broody yazdı: Cum Tem 08, 2022 11:20 am Yaklaşık 4 ay
çok uzun süre benimde 2 aydan fazla etti bekiyorum.Belediyenin numarsını nerden buldunuz?

Broody

Mesaj gönderen Broody » Cum Tem 08, 2022 12:39 pm

Seyit. yazdı: Cum Tem 08, 2022 12:29 pm çok uzun süre benimde 2 aydan fazla etti bekiyorum.Belediyenin numarsını nerden buldunuz?
İnternet sitelerinden bulabilirsiniz, her departmanın ayrı kontakt numarası oluyor. Visastelle departmanını arayın.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cum Tem 08, 2022 1:47 pm

İzmir 39f(Dil belgeli lisans vizesi):

Randevu alma: 26 Nisan 2022
Randevu atanma: 4 Mayıs 2022
Randevu: 12 Mayıs 2022
İdata pasaport kargo maili: 8 Temmuz

Görüşmemi İzmir İdata ofisinde gerçekleştirdim, daha önce konsoloslukta da vize görüşmesine girmiş biri olarak söyleyebilirim ki aşırı rahat ve sorunsuz geçti. Önce belgelerimi görevli Hanımefendiyle birlikte orijinaller, 1. Kopya ve 2. Kopya şeklinde üst üste koyduk. Belgelerimi aldıktan sonra başka bir yerde beklemeye başladım, parmak izlerim alındı sonrasında veznede gerekli ödemeleri yaptıktan sonra çıktım. Semester Başlangıç tarihim 1 ekimdi bu yüzden başlangıç tarihini 21 Eylül olarak yazdım. Başvuracak arkadaşlar çok da erken tarih yazmamaya özen göstersinler. Şimdiden bol şans ve başarı diliyorum. Sorularınız olursa severek cevaplarım.

aylinaras

Mesaj gönderen aylinaras » Cum Tem 08, 2022 8:19 pm

Merhaba arkadaşlar 21 temmuza randevum atandı. vize başvurusuna testdaf belgemi götüreceğim. direkt olduğu gibi elektronik barkodlu pdfi çıktı alıp gitsem yeterli değil mi?

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Cmt Tem 09, 2022 2:01 am

arkadaşlar merhaba bana bugün bu mail geldi.. ne demek istediğini tam anlayamadım..

vielen Dank für Ihre Anfrage. Hiermit möchten wir Ihnen mitteilen, dass Sie weiterhin grundsätzlich nach Deutschland einreisen können, wenn Sie im Besitz einer gültigen Zulassung/Immatrikulation sind und alle weiteren Erteilungsvoraussetzungen erfüllen. Nun teilen Sie uns mit, dass Ihre Immatrikulation nicht mehr gültig ist. Daher möchten wir Sie darum bitten, bis zum 15.08.22 eine gültige Zulassung/Immatrikulation nachzureichen, damit Ihr Antrag abschließend bearbeitet werden kann.

Broody

Mesaj gönderen Broody » Cmt Tem 09, 2022 10:14 am

bilinmez21 yazdı: Cmt Tem 09, 2022 2:01 am arkadaşlar merhaba bana bugün bu mail geldi.. ne demek istediğini tam anlayamadım..

vielen Dank für Ihre Anfrage. Hiermit möchten wir Ihnen mitteilen, dass Sie weiterhin grundsätzlich nach Deutschland einreisen können, wenn Sie im Besitz einer gültigen Zulassung/Immatrikulation sind und alle weiteren Erteilungsvoraussetzungen erfüllen. Nun teilen Sie uns mit, dass Ihre Immatrikulation nicht mehr gültig ist. Daher möchten wir Sie darum bitten, bis zum 15.08.22 eine gültige Zulassung/Immatrikulation nachzureichen, damit Ihr Antrag abschließend bearbeitet werden kann.
Merhaba,

Belki sunmuş olduğunuz kabul belgesinin (dil kursu yada okul kabulü) tarihi geçmiş olabilir, tekrar geçerli bir tane göndermenizi istiyor olabilirler. Sadece fikir yürütüyorum.

bakguc

Mesaj gönderen bakguc » Cmt Tem 09, 2022 10:23 pm

Mokar yazdı: Cmt Haz 11, 2022 10:39 pm Ekonomi mezunuyum. Kamuda 9 yıldır satınalma uzmanı olarak görev yapıyordum.
merhaba hocam, size bu konu hakkında bir sorum olacak. Biz de benzer durumdayız. Yardımcı olursanız sevinirim. Bana mesaj atar mısınız? 05079429602

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Tem 09, 2022 11:05 pm

bilinmez21 yazdı: Cmt Tem 09, 2022 2:01 am arkadaşlar merhaba bana bugün bu mail geldi.. ne demek istediğini tam anlayamadım..

Merhaba, konsolosluga gösterdiginiz Immatrikulation(Üniversite kayit ögrenci oldugunu kanitlayan belge) ya da aldiginiz kabul belgesinin(Sartli kabul vs.) süresi gecmis 15.08.2022 ye kadar kayit yenileyip yeni ve gecerli Immatrikulation ya da Kabul belgesi göndermenizi istiyorlar. Bununla birliktede vize islemleriniz devam edecek ve umuyorum ki vize gelecek. Bu aslinda olumlu bir haber moralinizi bozmayin 👍
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

bilinmez21

Mesaj gönderen bilinmez21 » Pzr Tem 10, 2022 12:31 am

Computer_Berkay yazdı: Cmt Tem 09, 2022 11:05 pm Merhaba, konsolosluga gösterdiginiz Immatrikulation(Üniversite kayit ögrenci oldugunu kanitlayan belge) ya da aldiginiz kabul belgesinin(Sartli kabul vs.) süresi gecmis 15.08.2022 ye kadar kayit yenileyip yeni ve gecerli Immatrikulation ya da Kabul belgesi göndermenizi istiyorlar. Bununla birliktede vize islemleriniz devam edecek ve umuyorum ki vize gelecek. Bu aslinda olumlu bir haber moralinizi bozmayin 👍
çok teşekkürler hocam.. üniversite kabul belgesini gönderme süresi 15.08.2022 den sonra oluyor bu durumda ne yapmalıyım..

dilaraaaa

Mesaj gönderen dilaraaaa » Pzr Tem 10, 2022 1:47 am

Merhaba, bloke hesap için ne kadar yatırmıştınız acaba? Şu aralar malum hesap limitinin artırılması gündemde, benim de bu ay içerisinde 41F için randevum olduğundan sormak istedim.

curengg yazdı: Prş Tem 07, 2022 11:23 pm Merhabalar,

Bugün 41F-İstanbul vize görüşmem vardı. Deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle oradaki süreçten bahsedeyim. Randevu saatim 13.30'du. Ben yaklaşık 40 dakika erken gittim fakat öğle arasına denk geldiği için dışarda baya bekledim. Ama saat 13.30 olur olmaz içeri aldılar. Önce danışmadan numara aldım. İçeri adımı atmamdan 2 dakika geçmeden numaram yandı ve gişeye geçtim. Görüştüğüm hanımefendi gayet güler yüzlüydü, bir tersleme ya da ilgilenmeme durumu olmadı (forumda yazılanlara istinaden belirtiyorum, kime denk geldiğiniz biraz da şans sanırım). Hatta aksine sorun çıkarmasınlar diye şunu şunu şöyle yap dediği yerler bile oldu.

Evraklarımdan bahsedecek olursam 41F vizesi gerekli belgelerde ne var ise eksiksiz gittim. (sonradan eksik evrak durumu da oluyor ama sanırım) Madde madde anlatıyım. Ayrıca önceden belirtmekte fayda var: A/T11 ve bloke hesap belgeleri dışında diğer bütün belgelerim tamamen İngilizce. Bu iki belge de zaten bana Almanca olarak verilen belgelerdi. Belgelerimin de hepsini arkalı önlü yazdırmıştım.

-Başvuru formu: Youtube'dan video izleyerek doldurdum. Eksik bıraktığım yerler vardı. Onları tek tek açıkladı ve birlikte tamamladık. Kalacak yer belli olmadığı için boş bırakmıştım. Sadece şehir adını ve posta kodunu yazdırdı. Yani boş bıraksanız da yardımcı oluyorlar, daha sonra düzeltme de yapabiliyorsunuz.
-Özgeçmiş ve motivasyon mektubunu İngilizce olarak hazırladım. CV Europass formatındaydı.
-Haziran ayında lisanstan mezun olsam da diplomam henüz hazır değildi. Geçici mezuniyet belgesi aldım okuldan zar zor İngilizce dilinde. Islak imzalıydı. Orijinalini aldığı tek belge buydu, görmek isterler diye bunu da aldı. Transkriptimde bir problem yoktu. Islak imzalı İngilizce transkriptin 2 kopyasını aldı.
-IELTS'in iki adet kopyası alındı. Orijinali almadı ama belgeyi alıp kontrol ettikten sonra bana geri verdi.
-A/T11 belgemin de orijinalini kontrol ettikten sonra sadece iki adet kopyasını aldı.

Hiçbir belgem noter onaylı, tercümeli ya da apostilli değildi. Orijinaller ve basit kopyalarıyla gittim. Sadece geçici mezuniyet belgemin ıslak imzalısı alındı.

Daha sonra İngilizce/Almanca sorular içeren bir kağıt verildi. Kısa cevaplı basit birkaç soru. Bu soruları da cevapladıktan sonra yaklaşık 20 dk süren görüşmem sona erdi.

Belgelerle ilgili bir problem ya da eksik evrak durumu olursa sizlere de fikir olması açısından güncellerim.

Herkese bol şans :)

curengg

Mesaj gönderen curengg » Pzr Tem 10, 2022 11:04 am

dilaraaaa yazdı: Pzr Tem 10, 2022 1:47 am Merhaba, bloke hesap için ne kadar yatırmıştınız acaba? Şu aralar malum hesap limitinin artırılması gündemde, benim de bu ay içerisinde 41F için randevum olduğundan sormak istedim.
Merhaba, ben tam 10,541 € gönderdim. Limit artırılmamış haliyle yani.

Parayı TEB'ten Expatrio payments seçeneğini seçerek Euro olarak bir İngiltere ibanına gönderdim. TEB 46 tl muhbir banka ise 40€ kesti.

dilaraaaa

Mesaj gönderen dilaraaaa » Pzr Tem 10, 2022 6:01 pm

curengg yazdı: Pzr Tem 10, 2022 11:04 am Merhaba, ben tam 10,541 € gönderdim. Limit artırılmamış haliyle yani.

Parayı TEB'ten Expatrio payments seçeneğini seçerek Euro olarak bir İngiltere ibanına gönderdim. TEB 46 tl muhbir banka ise 40€ kesti.
Süper, hızlı cevap için çok teşekkür ederim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Tem 10, 2022 6:11 pm

bilinmez21 yazdı: Pzr Tem 10, 2022 12:31 am çok teşekkürler hocam.. üniversite kabul belgesini gönderme süresi 15.08.2022 den sonra oluyor bu durumda ne yapmalıyım..
Üniversite pdf sekilde size mailden gönderebilir. Üniversiteye mail atin ve konsolosugun atti mailide gönderin. Böyle deneyebilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kilitli