Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2022

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
studentin

Re: Vize Ani Defteri - 2022

Mesaj gönderen studentin » Çrş Şub 02, 2022 3:24 pm

arda.goelge yazdı: Çrş Şub 02, 2022 2:45 pm Öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim. Yaşım 19 Ankara'dan vizeye girmek istiyorum fakat elimde tam olarak bir Goethe b1 sertifikası yok . Hazirandan bu zamana total 3 kere sınava girdim ilkinde sprechen ve schreiben kısımlarını geçtim. Son girdiğim sınavda ise hörendan geçtim fakat lesendan 57 ile kaldım 2 sınavdır lesendan 57 ile kalıyorum. Acaba bu 57 ile kaldığım dökümanı Goethe den alıp bu şekilde vizeye başvursam kabul alabilme şansım olur mu ? Amacım burdan b1 sertifikası ile beraber vize alıp Almanya'da bir dil kursunda b2 ile devam etmek .Daha sonrasında üniversite başvurumu orda yapmak istiyorum.(Rwth Aachen ). Bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.
merhaba, bende Ankaradan 40f ile 22 eylülde başvurdum. 2 defa girdim b1 goethe ye. her ikisindede b1 Leseneden 57 aldım. 57 aldığım sonuç belgesi ile başvuru yaptım. Henüz sonucum gelmedi. ama bir problem yapmadılar. Açıkladım durumumu, girdim 3 puan ile kaybettim sertifika hakkımı diye. Deneyin şansınızı bence.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Çrş Şub 02, 2022 5:13 pm

1baris yazdı: Sal Şub 01, 2022 7:03 pm İyi günler,

Eşimle beraber sizin yaptığınızı yapmak istiyoruz. Yüksek lisansa gitmeyen başvuranın istediği belgeler arasında konaklamayla ilgili bir ibare mevcut değil fakat aile birleşimi için 25 m2 kira sözleşmesi istendiğini biliyorum. Bu konuda ne tür bir belge gösterdiniz öğrenebilir miyim?
Merhabalar, herhangi bir belge göstermedik evrak listesinde olmadığı için, idata görevlisi de talep etmedi.Sadece başvuru formunda kalacağımız adresin bilgisini yazdık. Forumda bir kullanıcı daha var yakın zamanda bu şekilde vizesini almış, onun yazılarında da rastlamadım.

Nportakal

Mesaj gönderen Nportakal » Çrş Şub 02, 2022 5:57 pm

studentin yazdı: Çrş Şub 02, 2022 3:24 pm merhaba, bende Ankaradan 40f ile 22 eylülde başvurdum. 2 defa girdim b1 goethe ye. her ikisindede b1 Leseneden 57 aldım. 57 aldığım sonuç belgesi ile başvuru yaptım. Henüz sonucum gelmedi. ama bir problem yapmadılar. Açıkladım durumumu, girdim 3 puan ile kaybettim sertifika hakkımı diye. Deneyin şansınızı bence.
Hocam sizin vizenizden bir haber var mı aynı gün basvurmuştuk biz de hala bekliyoruz stuttgart için

studentin

Mesaj gönderen studentin » Çrş Şub 02, 2022 7:11 pm

Nportakal yazdı: Çrş Şub 02, 2022 5:57 pm Hocam sizin vizenizden bir haber var mı aynı gün basvurmuştuk biz de hala bekliyoruz stuttgart için
merhaba, Almanya cevabını 18 Ocakta konsolosluğa iletti. Henüz konsolosluk sonucu bana iletmedi. Her gün kargo mesajı bekliyorum. Siz Stuttgart ile iletişime geçtiniz mi?

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Çrş Şub 02, 2022 7:14 pm

studentin yazdı: Çrş Şub 02, 2022 7:11 pm merhaba, Almanya cevabını 18 Ocakta konsolosluğa iletti. Henüz konsolosluk sonucu bana iletmedi. Her gün kargo mesajı bekliyorum. Siz Stuttgart ile iletişime geçtiniz mi?
Konsolosluğa ilettiğini nereden biliyorsunuz ben de ögrenmek istiyorum çünkü

Nportakal

Mesaj gönderen Nportakal » Çrş Şub 02, 2022 9:00 pm

studentin yazdı: Çrş Şub 02, 2022 7:11 pm merhaba, Almanya cevabını 18 Ocakta konsolosluğa iletti. Henüz konsolosluk sonucu bana iletmedi. Her gün kargo mesajı bekliyorum. Siz Stuttgart ile iletişime geçtiniz mi?
Bizimde 10 ocak da almanya cevabını buraya iletti. Ama bizim de henüz pasaport gelmedi. Burda da mı bir işlem süreci geçiriyor :(ne kadar sürer ki daha bir bilgi edinebildiniz mi

studentin

Mesaj gönderen studentin » Çrş Şub 02, 2022 9:18 pm

Comolokko yazdı: Çrş Şub 02, 2022 7:14 pm Konsolosluğa ilettiğini nereden biliyorsunuz ben de ögrenmek istiyorum çünkü
Garantörüm Ausländerbehörde yi aradı. Onlar bilgilendirdi bizi. Sonucun ne olduğunu söylemiyorlar fakat işlemin sonuçlandığını ve son kararı konsolosluğun vereceğini söylediler. Mail atabilrsiniz ama çoğu yer anladığım kadarıyla dönüş yapmıyor. Aramak garanti sonuç veriyor.

studentin

Mesaj gönderen studentin » Çrş Şub 02, 2022 9:21 pm

Nportakal yazdı: Çrş Şub 02, 2022 9:00 pm Bizimde 10 ocak da almanya cevabını buraya iletti. Ama bizim de henüz pasaport gelmedi. Burda da mı bir işlem süreci geçiriyor :(ne kadar sürer ki daha bir bilgi edinebildiniz mi
Valla son kararı konsolosluk veriyormuş. Bize bu şekilde bilgi verdiler. Konsolosluklar son günlerde çok yoğunmuş, dil okulumun yöneticisi öyle söyledi. Yoğunluktan gecikme olması normalmiş. Ama sizde 4 aydan uzun süredir bekliyorsunuz, bu nedenle anlarsınız. Beklemek çok yıprattı ama yapacağımız başka bir şeyde yok.

Nportakal

Mesaj gönderen Nportakal » Çrş Şub 02, 2022 9:24 pm

studentin yazdı: Çrş Şub 02, 2022 9:21 pm Valla son kararı konsolosluk veriyormuş. Bize bu şekilde bilgi verdiler. Konsolosluklar son günlerde çok yoğunmuş, dil okulumun yöneticisi öyle söyledi. Yoğunluktan gecikme olması normalmiş. Ama sizde 4 aydan uzun süredir bekliyorsunuz, bu nedenle anlarsınız. Beklemek çok yıprattı ama yapacağımız başka bir şeyde yok.
Gerçekten çok yıpratıcı bir süreç çok teşekkür ederim tekrardan eğer yeni bir bilgi edinirseniz paylaşım yaparsanız çok sevinirim

dilerbatu

Mesaj gönderen dilerbatu » Prş Şub 03, 2022 1:27 am

Herkese Merhabalar. 50F: AB Staj/Praktikum EU vize gerekliliklerinde bulunan "İşveren tarafından, staj bitiminden sonra Almanya’da izinsiz olarak kalmaya devam etmeniz durumunda 6 ay boyunca tüm masraflarınızı ve sınır dışı edilmeniz durumunda oluşacak tüm masrafları karşılayacağına dair yazılı taahhütname" anlaştığım şirket tarafından bana verilemiyor. Bu taahütname zorunlu mu ? Tecrübe edeniniz varsa çok sevinirim.

1baris

Mesaj gönderen 1baris » Prş Şub 03, 2022 8:54 am

srcndkc yazdı: Çrş Şub 02, 2022 5:13 pm Merhabalar, herhangi bir belge göstermedik evrak listesinde olmadığı için, idata görevlisi de talep etmedi.Sadece başvuru formunda kalacağımız adresin bilgisini yazdık. Forumda bir kullanıcı daha var yakın zamanda bu şekilde vizesini almış, onun yazılarında da rastlamadım.
Teşekkürler cevabınız için. Gösterdiğinz adres neresidir? Airbnb veya booking üzerinden 1 aylık iki kişilik oda ayırtsak yeterli olur mu? Bu rezervasyonun çıktısını veya bir konaklama yerinin çıktısını başvuruya eklediniz mi? Vize sonuçlarınızı heyacanla bekliyorum şimdiden güzel bir hayatınız olsun.

selena

Mesaj gönderen selena » Prş Şub 03, 2022 10:10 am

deryadeniz44 yazdı: Pzt Oca 17, 2022 5:02 pm Merhaba, hayır hiç bir şekilde başvurumu almadılar başvurumu elçiliğe yapmam gerektiğini söylediler. 03 Şubat'a elçiliğe yeni randevum var bu atamayı daha önce yapmışlardı hatta ben de o zaman IDATA'yı arayıp benim randevum 17 Ocak Pazartesi neden yeniden randevu ataması yaptınız dedim sistemsel bir hata siz onu dikkate almayın demişlerdi bana. Özetle bugün başvuru yapamadım ve 3 Şubat'ı bekleyeceğim.
Merhaba 3 Şubat yani bugün için görüşmeniz nasıl geçti? Umarım olumludur. Aynı süreci yaşadığım için konsoloslukta bir sıkıntı çıktı mı sormak istedim.

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Prş Şub 03, 2022 12:45 pm

1baris yazdı: Prş Şub 03, 2022 8:54 am Teşekkürler cevabınız için. Gösterdiğinz adres neresidir? Airbnb veya booking üzerinden 1 aylık iki kişilik oda ayırtsak yeterli olur mu? Bu rezervasyonun çıktısını veya bir konaklama yerinin çıktısını başvuruya eklediniz mi? Vize sonuçlarınızı heyacanla bekliyorum şimdiden güzel bir hayatınız olsun.
Merhabalar, gösterdiğimiz adreste eşimin kardeşi oturuyor. Biz de bir süre orada kalacağız. O yüzden herhangi bir çıktı veya rezervasyon da iletmedik. Eğer bununla alakalı konsolosluk ek belge talep eder ise sizi de bilgilendiririm. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım siz de sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız süreci.

1baris

Mesaj gönderen 1baris » Prş Şub 03, 2022 3:16 pm

srcndkc yazdı: Prş Şub 03, 2022 12:45 pm Merhabalar, gösterdiğimiz adreste eşimin kardeşi oturuyor. Biz de bir süre orada kalacağız. O yüzden herhangi bir çıktı veya rezervasyon da iletmedik. Eğer bununla alakalı konsolosluk ek belge talep eder ise sizi de bilgilendiririm. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım siz de sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız süreci.
Bizler bir danışman şirketiyle süreci sürdürüyoruz. Kendisi eşim icin ( sadece A1 sertifikası var) Almanca dil kursu ayarlarsak ve bunu motivasyon mektubunda gösterirsek daha kabul edilmemiz kolaylaşır dedi. Bu şekilde bir ayarlama yaptınız mi?

emilwagner

Mesaj gönderen emilwagner » Prş Şub 03, 2022 6:40 pm

Merhabalar ben Philips-Marburg üniversitesinden şartlı kabulümü aldım ve şu sıralar vizeye başvuracağım birkaç aydır İstanbulda yaşıyorum ama ikametim Mersinde. İdata'nın sitesinden yaşadığın yer kısmını İstanbul olarak işaretleyip İstanbuldan alsam randevuyu sıkıntı olur mu yoksa illa ikamet ettiğim şehri mi seçmeliyim?

srcndkc
İletişim:

Mesaj gönderen srcndkc » Prş Şub 03, 2022 6:45 pm

1baris yazdı: Prş Şub 03, 2022 3:16 pm Bizler bir danışman şirketiyle süreci sürdürüyoruz. Kendisi eşim icin ( sadece A1 sertifikası var) Almanca dil kursu ayarlarsak ve bunu motivasyon mektubunda gösterirsek daha kabul edilmemiz kolaylaşır dedi. Bu şekilde bir ayarlama yaptınız mi?
Hayır dil kursu ayarlamadık eşime. Eşimin de A1 sertifikası var. Biz sadece aslında 41F vize listesinde olan evrakları verdik ve sonucu bekliyoruz. Başka bir yerde sizin gibi başvuranları görmüştüm, eşlerden biri yüksek lisans başvurusu diğeri dil kursu başvurusu yapıyor. Aile birleşimini Almanyada yapıyorlar. O da bir opsiyon olabilir.

Cihate73

Mesaj gönderen Cihate73 » Prş Şub 03, 2022 6:55 pm

5 aydır dil kursu vizesi için bekliyorum.
hala sonuçlanmadi önceden Ankara ya tel ile bağlanıyordum artık tel hiç açılmıyor.
mail ile Almanya dan daha sonuçlanmadi diyorlar.
var mi bu kadar bekleyen ya?

gyyr

Mesaj gönderen gyyr » Prş Şub 03, 2022 7:50 pm

Herkese merhaba, benim vize evraklarıyla ilgili kafama takılan bir soru var. Vize başvurusunda bulunan arkadaşlar bunu iyi bilir. Gerekli evraklar listesinde geçen ve tercüme ettirilmesi gereken belgelerin iki adet fotokopisini alırken çevrilen ve yeminli tercüman onaylı belgenin mi fotokopisini alacağız yoksa her fotokopiyi ayrı ayrı yeminli tercümana onaylatmak gerekiyor mu ? Yani orijinal belge, bu belgenin çevirisi ve bu çevirinin iki adet kopyası şeklinde mi olmalı. Çok karışık oldu ama bu konuda farklı farklı şeyler okudum, bilen varsa ve aydınlatırsa çok memnun olurum.

gyyr

Mesaj gönderen gyyr » Prş Şub 03, 2022 7:52 pm

Cezeri yazdı: Cmt Oca 29, 2022 3:35 pm Üniversitenizin öğrenci işlerinden öğrenci belgenizi imzalı bir şekilde mail ile atmasını isteyin. Ben o şekilde Ankara Büyükelçiliğine başvurmuştum bir sıkıntı çıkmamıştı.
Anladım, teşekkür ederim :)))

studentin

Mesaj gönderen studentin » Prş Şub 03, 2022 9:07 pm

Cihate73 yazdı: Prş Şub 03, 2022 6:55 pm 5 aydır dil kursu vizesi için bekliyorum.
hala sonuçlanmadi önceden Ankara ya tel ile bağlanıyordum artık tel hiç açılmıyor.
mail ile Almanya dan daha sonuçlanmadi diyorlar.
var mi bu kadar bekleyen ya?
Merhaba, 4 ayı bitirdim bende Ankaradan cevap bekliyorum. Almanyada sonuçlandı benim durumum. Ama ne yazıkki Ankara henüz bana sonucu bildirmedi. Sizde acaba Almanya ile iletişime geçseniz? Belki bir bilgi alırsınız. Sizi takip ediyorum bende gerçekten çok beklediniz. Umarım bu kadar beklemeden sonra olumlu cevap alırız.

Kilitli