Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
glowingkakao

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen glowingkakao » Prş Ara 14, 2023 1:55 am

emirakcali yazdı: Çrş Ara 13, 2023 1:06 pm Selamlar, nereye mail attınız tam olarak acaba ?
Merhaba, kendi şehrime özel bir mail adresine atmıştım (m.groppe@detmold.de). Siz de kendi şehrinizin residence permit ile ilgili iletişim mailine bir şekilde ulaşabilirsiniz.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

ecerturk

Mesaj gönderen ecerturk » Prş Ara 14, 2023 12:14 pm

Merhaba ilk Erasmus vize başvurumda kullandığım garantörlük belgesiyle yine Erasmus vizemi uzatabiliyor muyum Almanya’da 5 yıl geçerli diyor ama vize başvurusu için de 6 ay geçerli demesi kafamı karıştırdı :/ lütfen yardımcı olur musunuz kimse bu sorumu cevaplamıyor

ecerturk

Mesaj gönderen ecerturk » Prş Ara 14, 2023 12:43 pm

ecerturk yazdı: Prş Ara 14, 2023 12:14 pm Merhaba ilk Erasmus vize başvurumda kullandığım garantörlük belgesiyle yine Erasmus vizemi uzatabiliyor muyum Almanya’da 5 yıl geçerli diyor ama vize başvurusu için de 6 ay geçerli demesi kafamı karıştırdı :/ lütfen yardımcı olur musunuz kimse bu sorumu cevaplamıyor

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Ara 14, 2023 4:21 pm

ecerturk yazdı: Prş Ara 14, 2023 12:14 pm Merhaba ilk Erasmus vize başvurumda kullandığım garantörlük belgesiyle yine Erasmus vizemi uzatabiliyor muyum Almanya’da 5 yıl geçerli diyor ama vize başvurusu için de 6 ay geçerli demesi kafamı karıştırdı :/ lütfen yardımcı olur musunuz kimse bu sorumu cevaplamıyor
sanırım yenisini almanız gerekebilir. Yeni bir başvuru yapıyorsunuz ve başvuruda sunacağınız belgenin 6 aydan daha eski bir sürede alınmamış olması gerekiyor. Şayet başvurunuzda garantör belgesi kullanıp vize alırsanız ileride yapacağınız oturum başvuruları ve benzer işlerde belge 5 yıl süreyle geçerli olur.
Stuttgart/Baden-Württemberg

ecerturk

Mesaj gönderen ecerturk » Prş Ara 14, 2023 4:28 pm

..
En son ecerturk tarafından Prş Ara 14, 2023 4:34 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ecerturk

Mesaj gönderen ecerturk » Prş Ara 14, 2023 4:33 pm

emirogan9 yazdı: Prş Ara 14, 2023 4:21 pm sanırım yenisini almanız gerekebilir. Yeni bir başvuru yapıyorsunuz ve başvuruda sunacağınız belgenin 6 aydan daha eski bir sürede alınmamış olması gerekiyor. Şayet başvurunuzda garantör belgesi kullanıp vize alırsanız ileride yapacağınız oturum başvuruları ve benzer işlerde belge 5 yıl süreyle geçerli olur.
Merhaba geri dönüşün için çok teşekkür ederim ama tam olarak ikinci kısımda ne demek istediğinizi anlamadım. Şuan zaten vizem var ama uzatmak istiyorum ve Almanya’dan başvuracağım. Buradan başvurmak genel olarak daha kolay ve daha az uğraştırıcı diye duydum. Bir de birinin yine dediğine göre garantörün 6 ayda bir imza vermesi gerekiyormuş eğer garantörlüğe devam edecekse bu konu hakkında bir şey duydunuz mu peki

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Ara 14, 2023 4:48 pm

ecerturk yazdı: Prş Ara 14, 2023 4:33 pm Merhaba geri dönüşün için çok teşekkür ederim ama tam olarak ikinci kısımda ne demek istediğinizi anlamadım. Şuan zaten vizem var ama uzatmak istiyorum ve Almanya’dan başvuracağım. Buradan başvurmak genel olarak daha kolay ve daha az uğraştırıcı diye duydum. Bir de birinin yine dediğine göre garantörün 6 ayda bir imza vermesi gerekiyormuş eğer garantörlüğe devam edecekse bu konu hakkında bir şey duydunuz mu peki
Yani baştan bir vize almayıp oturum kartı ile vizenizi uzatacaksınız, doğru mu anladım? Eğer öyleyse geçerli olur. Eğer bu vizeden ayrı olarak farklı bir vize için sıfırdan başvuru yapacaksanız geçerli olmaz onu demek istiyorum. 6 ayda bir imza verme gibi bir olay hiç duymadım.
Stuttgart/Baden-Württemberg

tarikcuci

Mesaj gönderen tarikcuci » Pzt Oca 08, 2024 12:21 am

Sponsorluk belgesi için kendi adımıza olan seyahat sigortasını sunmamız şart mı? Vize randevu tarihim bile daha atanmadığından seyahat sigortasını henüz yaptırmadım. Benim için sponsorluk başvurusu yapacak kişi sisteme bilgileri girerken seyahat sigortası yükleme seçeneği de çıkmış ancak sanırsam zorunlu değil. Zorunlu olmasa bile Verpflichtungserklärung verilmesi için seyahat sigortasını önemsiyorlar mı? Şimdiden teşekkür ederim

Ve benim vize türüm 36F olacak başvururken kalış amacı olarak studium yazması yeterli mi yoksa sprachkurs und studium yazmak zorunda mıyız?
Vize Türü: 36F Yüksek Lisans / Siegen
İDATA Başvuru : 21.11.2023
Randevu Atama: 06.02.2024
Randevu Tarihi : 04.03.2024 (İstanbul Konsolosluğu)
Dijital İletim Tarihi : 05.03.2024
Vize Geliş Tarihi: 04.04.2024

Vize Başlangıç: 02.04.2024-01.10.2024 Multi

Promenade21

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2022

Mesaj gönderen Promenade21 » Cum Oca 12, 2024 12:09 am

Benim 1 Nisanda Almanyada başlayan stajım var ve semester tarihi 30.09 a kadar sürüyor ama benim garantörlük belgesi başlama tarihi 01.03 Şimdi Garantörlük belgem çıktı ama arka sayfada Dauer des Aufenthalts bölümünde 6 ay yazıyor. Acaba bu 6 ay benim için sorun oluşturur mu vizede. Ne anlama geliyor bu 6 ay. Yani ben bütün garantörlük belgeleri 5 yıl geçerli diye biliyordum.

Kullanıcı avatarı
MockinJay

Mesaj gönderen MockinJay » Cum Oca 12, 2024 12:37 am

Promenade21 yazdı: Cum Oca 12, 2024 12:09 am Benim 1 Nisanda Almanyada başlayan stajım var ve semester tarihi 30.09 a kadar sürüyor ama benim garantörlük belgesi başlama tarihi 01.03 Şimdi Garantörlük belgem çıktı ama arka sayfada Dauer des Aufenthalts bölümünde 6 ay yazıyor. Acaba bu 6 ay benim için sorun oluşturur mu vizede. Ne anlama geliyor bu 6 ay. Yani ben bütün garantörlük belgeleri 5 yıl geçerli diye biliyordum.
Konsolosluk nezdinde 6 aylık geçerliliği var. Normalde dediğiniz gibi 5 yıl geçerli.
Ankara 36 F
Idata basvuru 04.12.2023
Randevu atama 24.01.2024
Randevu tarihi 06.02.2024
Eksik evrak teslim tarihi 05.03.2024
vize gelis 16.04.2024

cnmrl

Mesaj gönderen cnmrl » Pzt Şub 05, 2024 7:51 pm

Merhabalar.

Yakın bir tarihte bir akrabamın bana garantör olabileceğini öğrendim ama vize tarihim 22 Şubat’ta. 39f’ye başvurdum ve okulum 1 Nisan’da açılıyor. Sizce garantör belgesini yetiştirebilir miyim? Akrabam Berlin’de yaşıyor.

Vize görüşmesine garantör belgesi olmadan, ilerleyen tarihlerde teslim edeceğim şekilde girebilir miyim?

Teşekkürler.

umutrojda

Mesaj gönderen umutrojda » Çrş Şub 07, 2024 2:17 am

Merhaba. Almanya’da garantör olacak kişinin statüsü hakkında bir sorum var. Garantörüm 1 ay önce Almanya’ya EU Blue Card’la taşındır. Net 2.600 Euro maaşı var. Bekar, tek yaşıyor. Anmeldung vs her şeyi var. Şu an 1 yıllık Blue Card ibareli ulusal vizesi/oturum izni mevcut. Bana garantör olabilir mi?

kolswese

Dobrzy Nieznajomi za darmo online lektor

Mesaj gönderen kolswese » Çrş Şub 07, 2024 7:26 pm

https://rextester.com/KIP55910

linkwwyzej

Dobrzy Nieznajomi vider
Dobrzy Nieznajomi 2024 online PL
Dobrzy Nieznajomi ZALUKAJ ZA DARMO
Dobrzy Nieznajomi online

Hakos

Mesaj gönderen Hakos » Cum Şub 09, 2024 7:13 pm

Zervz yazdı: Prş Haz 22, 2023 5:21 pm Biri artık lütfen cevaplasın, özellikle Köln'deki yabancılar polisiyle ilgili soruyorum.

1- Garantörünüzün yabancılar dairesine başvurusu ile ilgili süreciniz nasıl ilerledi, ne gibi belge talepleri oldu? (Yüzyüze mi gorusme oldu, internet üzerinden fln mi yaptınız başvuruyu vb.)

2- belgenin çıkması ve elinize ulaşması ne kadar sürdü?
merhaba iyi günler. acaba kölnden garantör belgesi için başvurdunuz mu eğer başvurduysanız kaç hafta içinde elinize ulaştı?
şimdiden teşekkürler

Hakos

Mesaj gönderen Hakos » Cum Şub 09, 2024 7:27 pm

Zervz yazdı: Pzr Mar 05, 2023 5:21 pm benim garantörüm de Köln Ausländerbehörde'ye gidip bı başvuru yapmaya çalıştı şartlı kabul belgemle ama okul tarafından bir yazı mi gelmesi gerekiyormuş neymiş tam anlayamadim. Garantörümun durumu çok iyi. Ben şimdi okula kayıt olmadım sadece şartlı kabulüm var. Acaba kayıt olmadığım için mi sıkıntı çıktı var mı benzer bişi yaşayan veya durumu bilen.
merhaba iyi günler. acaba kölnden garantör belgesi için başvurdunuz mu eğer başvurduysanız kaç hafta içinde elinize ulaştı?
şimdiden teşekkürler

Hakos

Mesaj gönderen Hakos » Cum Şub 09, 2024 7:33 pm

Physiker yazdı: Cum Haz 23, 2023 10:58 am Istenilen belgeler garantörün durumuna göre degisir. Köln de en son garantörlük belgesi alan bir ögrencimizde islemler yaklasik 3-4 ay sürdü.
merhaba iyi günler ben 30 aralık 2023’te garantörüm garantör belgesine online olarak başvurdu 6 hafta olacak hala herhangi bir red veya onay gelmedi acaba köln de yakın tarihlerde başvurdunuz mu veya en yakın hangi tarihte başvurup sonuç aldınız
şimdiden teşekkürler

Hakos

Mesaj gönderen Hakos » Cmt Şub 10, 2024 3:44 pm

arkadaşlar merhaba acil ocak ayının başında garantörüm garantör belgesine başvurdu fakat hala bir haber gelmedi acaba başka birisi tarafından yeni bir garantör belgesine daha başvurmam mantıklı mı diğer garantör belgem tehlikeye girer mi? acaba hiç bu şekilde yapan birisi var mı?
teşekkürler

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Cmt Şub 10, 2024 7:03 pm

Hakos yazdı: Cmt Şub 10, 2024 3:44 pm arkadaşlar merhaba acil ocak ayının başında garantörüm garantör belgesine başvurdu fakat hala bir haber gelmedi acaba başka birisi tarafından yeni bir garantör belgesine daha başvurmam mantıklı mı diğer garantör belgem tehlikeye girer mi? acaba hiç bu şekilde yapan birisi var mı?
teşekkürler
Hocam biz Münih'ten aldık, her yerde işleyiş farklı ama garantörünüz şehrindeki Ausländerbehörde'ye gidip durum nedir sormalı, aksi taktirde çok yoğun olduğu için gecikmeler veya iletişim kopukluğu olabiliyor. Benim garantörüm Ağustos ayında 26 Kasım'a randevu alabildi, o randevu gününde de gerekli belgelerinde eksiklikler olduğu için vermediler, sonrasında 26 Ocak tarihine randevu verdiler ancak o gün alabildik, neredeyse 6 ay sürdü.
Duisburg-München

Hakos

Mesaj gönderen Hakos » Pzr Şub 11, 2024 12:27 am

yyeeii yazdı: Cmt Şub 10, 2024 7:03 pm Hocam biz Münih'ten aldık, her yerde işleyiş farklı ama garantörünüz şehrindeki Ausländerbehörde'ye gidip durum nedir sormalı, aksi taktirde çok yoğun olduğu için gecikmeler veya iletişim kopukluğu olabiliyor. Benim garantörüm Ağustos ayında 26 Kasım'a randevu alabildi, o randevu gününde de gerekli belgelerinde eksiklikler olduğu için vermediler, sonrasında 26 Ocak tarihine randevu verdiler ancak o gün alabildik, neredeyse 6 ay sürdü.
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim fakat benim garantörüm başvuruyu online olarak yaptı böyle olduğu zaman nasıl iletişime geçmemiz gerekir ve nereye yazmamız mail atmamız gerekir acaba bu konuda nerden bilgi alabilirim ?

Bilalto

Mesaj gönderen Bilalto » Pzt Şub 12, 2024 5:18 pm

Akrabam belgeleri yabancılar polisine ocak 18'de teslim etmişti.bugüne tekrar randevu verilmişti ben de artık belge çıkmıştır diye düşünüyordum.

Görevli ek olarak bloke hesap yapmam gerektiğini söylemiş ? :D yakınım da madem bloke hesap şart benden neden o kadar evrak istediniz demiş ama görevli şartlar bu şekilde gibi bir şey demiş.ben görevlinin kesinlikle yanlış bildiğini böyle bir şeye gerek olmadığını söyledim.yarın tekrar gidecek konuşmak için.daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?

Kanıt olarak sunabileceğimiz bir yasa vs var mıdır? Biraz inceledim ama bloke hesaba gerek yoktur gibi net bir ifade bulamadım.
39F / İstanbul Gayrettepe
Randevu tarihi: 21.02.2024
Dijital iletim: 05.03.2024
Vize geliş: 04.04.2024