Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
killfightdie

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2022

Mesaj gönderen killfightdie » Cum Eyl 02, 2022 1:06 pm

Physiker yazdı: Cum Eyl 02, 2022 10:40 am Belgenin gecerlilik süresi 6 ay degil, belge ciktiktan sonra 6 ay icinde o belgeyle vize basvurusu yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, bu bilgiyi bilmiyordum.

1111033

Mesaj gönderen 1111033 » Pzr Eyl 04, 2022 11:08 pm

Çok ilginç bir soru sormak istiyorum, cevabını hiçbir yerde bulamadım.

Yanımızda eşimizi de götürebileceğimizi biliyorum, ona bloke hesap açarak götürebiliyoruz fakat sorum biraz değişik. Benim garantör belgem olacak ve onunla geleceğim. Garantör belgesi elime ulaştıktan sonra Türkiye'de evlenirsem(Almanya'ya hiç giriş yapmadan), eşim olmuş kişiyi yanımda götürebilir miyim? Yoksa tekrar yeni bir Verpflichtungserklärung mu düzenlenmeli?

watrik

Mesaj gönderen watrik » Pzt Eyl 05, 2022 12:15 pm

Merhabalar dostlar bilgilendirmek adına yazıyorum, Berlin’den bir tanıdığım ile başvurduk. 5 Temmuzda
12 Ağustosta randevu verdiler, aynı gün yolladı bana belgeyi, 15 Ağustosta elime ulaştı.

sid1904

Mesaj gönderen sid1904 » Pzt Eyl 05, 2022 12:21 pm

merhaba garantörlük belgesine başvuracaklar başvururken okul kabul kağıdı belgeler arasında olmalı mı? okul kabulü belgemi onlara iletmeden de başvuru yapabilir miyim ? çok acil cevap almam gerekiyor lütfen

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eyl 05, 2022 7:00 pm

sid1904 yazdı: Pzt Eyl 05, 2022 12:21 pm merhaba garantörlük belgesine başvuracaklar başvururken okul kabul kağıdı belgeler arasında olmalı mı? okul kabulü belgemi onlara iletmeden de başvuru yapabilir miyim ? çok acil cevap almam gerekiyor lütfen
Merhaba hayır şart değil.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Eyl 06, 2022 4:38 pm

Arkadaşlar garantör belgesi başvurudan sonra kaç günde çıkıyor?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Eyl 06, 2022 6:07 pm

Muhendis yazdı: Sal Eyl 06, 2022 4:38 pm Arkadaşlar garantör belgesi başvurudan sonra kaç günde çıkıyor?
Stuttgart tan garantör belgesi için başvuru yapanlar Garantörlük kağıdını kaç haftada aldılar?

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Cum Eyl 09, 2022 6:13 pm

Garantör olan kişinin bize para göndermesi zorunlu mu ? Yani bu nu belgelemek zorunda mıyız yoksa elden alsak bir problem çıkar mı ?

Garantör olan kişi biz bir suça karıştığımızda sorumlu tutulur mu ?

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Pzt Eyl 12, 2022 3:48 pm

Garantör belgesinin geçerliliğinin 6 ay olduğu yazıyor fakat bu konuyu tam olarak anlayamadım, 6 aydan kasıt nedir?

6 Aylık sürecin dolmasına istinaden, vizeye başvuru tarihimiz mi baz alınıyor, vize sonuç tarihimiz mi baz alınıyor?

Teşekkürler..

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Eyl 13, 2022 11:47 pm

Garantör belgesi kaç günde çıkıyor? Stuttgart tan başvuracağız.

erasmusistyom

Mesaj gönderen erasmusistyom » Cmt Eyl 17, 2022 1:49 am

Arkadaşlar üniversiteden kabul gelmeden başvursak olur mu ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eyl 17, 2022 7:31 am

killfightdie yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 3:48 pm Garantör belgesinin geçerliliğinin 6 ay olduğu yazıyor fakat bu konuyu tam olarak anlayamadım, 6 aydan kasıt nedir?

6 Aylık sürecin dolmasına istinaden, vizeye başvuru tarihimiz mi baz alınıyor, vize sonuç tarihimiz mi baz alınıyor?

Teşekkürler..
Merhaba, 6 aydan kasıt 6 ay içinde vizeye başvurmanız lazım o belgeyle.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

winterprayers

Mesaj gönderen winterprayers » Prş Eyl 22, 2022 11:58 am

Arkadaşlar selam, Finansal yeterliliğimi garantör belgesi ile kanıtlayacaktım ancak garantörüm randevusunu ertelemek zorunda kaldı. Benim vize randevum 7 Ekim'de ancak garantörlük belgesinin bu tarihe yetişmemesine karşı size danışmak istediğim bir konu var. Garantörümün bana sponsor olacağına dair ıslak imzalı bir belge ve aldığı yeni randevu tarihini gösteren mail çıktısını göndermesi, garantörlük belgesi elime geçene kadar vize görüşmesi sırasında geçici olarak teslim etmem için uygun olur mu? Bu konuda yapabileceğim farklı bir şey varsa destek olabilir misiniz?

JohnBlitz

Mesaj gönderen JohnBlitz » Prş Eyl 22, 2022 10:32 pm

winterprayers yazdı: Prş Eyl 22, 2022 11:58 am Arkadaşlar selam, Finansal yeterliliğimi garantör belgesi ile kanıtlayacaktım ancak garantörüm randevusunu ertelemek zorunda kaldı. Benim vize randevum 7 Ekim'de ancak garantörlük belgesinin bu tarihe yetişmemesine karşı size danışmak istediğim bir konu var. Garantörümün bana sponsor olacağına dair ıslak imzalı bir belge ve aldığı yeni randevu tarihini gösteren mail çıktısını göndermesi, garantörlük belgesi elime geçene kadar vize görüşmesi sırasında geçici olarak teslim etmem için uygun olur mu? Bu konuda yapabileceğim farklı bir şey varsa destek olabilir misiniz?
Kesin konuşamayacağım ancak bu durumu çok olasılıksız görüyorum. Çünkü yabancılar ofisi garantörlük belgesini çıkarmadan önce garantör adayının finansal durumunu iyice gözden geçiriyor ve buna göre garantör olup olamayacağına karar veriyor. Ofis bu kararı vermeden önce garantör adayınızın niyetinin bir anlamı yok. Maddi gücü yeterli olsa dahi belgede "glaubhaft gemacht" yazdığında yine sıkıntı oluyor. "Nachgewiesen" işaretli olmalı. Yani demek istediğim maddi gücü kesinlikle yeter, ilk randevusunda başarır deseniz bile ofis farklı düşünebiliyor.
Ben de garantörlük belgesiyle başvurdum ancak başarılı bir belgeye ulaşmam 4 ayımı aldı. Deneyen adayların sonuncusu "nachgewiesen", biri "glaubhaft gemacht", kalanı ise ret aldı. Tavsiyem, bu kadar kritik bir belgeden haber gelmeden hareket etmemeniz.
İyi şanslar diliyorum.

yeji

Mesaj gönderen yeji » Sal Eki 04, 2022 3:07 pm

arkadaşlar selam, garantör belgemde planned length of stay kısmında 1 yıl yazıyor, bu sorun olur mu orada oturum uzatırken ve vize başvurusu yaparken?

ayrıca belgemdeki kutucukların hiçbiri işaretli değil ama bemerkungen kısmında "Bonitat wurde nachgewiesen" yazıyor. Yine de kutucuklardan nachgewiesen'ın işaretlenmesi gerekli mi? teşekkürler.

cemildlklc

Mesaj gönderen cemildlklc » Sal Eki 11, 2022 12:35 pm

cemildlklc yazdı: Cmt Ağu 13, 2022 4:23 pm Merhaba Garantörüm Köln yabancılar dairesine 9 haziranda başvurdu fakat hala bir gelişme yok arayıp sorduğunda işlem süresinin 12 haftaya çıktığını söylemişler, umarım ilerde 15-20 haftaya çıktı demezler :!:
Yakın zamanda Köln'den garantör belgesi çıkartan var mı acaba :?:
Tekrardan merhaba,
9 haziranda Köln'e başvurusu yapılan ve '' 17 HAFTA '' süren Garantör belgesi 6 ekimde onaylandı ve garantörüme verildi. Normal süreç 4 hafta olmasına karşın, önce 6-8 haftaya sonra 12 haftaya ve garantörüm tekrar tekrar iletişime geçtiklerinde işlem sürecinin 16 haftaya çıktığını söyleyen Köln yabancılar dairesi nihayet 17 hafta sonra çıkarabildi belgeyi! Keşke her sorulduklarında işlem sürecini kafasına göre uzatmak yerine '' biz ne zaman istersek o zaman veririz.. sizde eliniz kolunuz bağlı mecbur bekleyeceksiniz '' falan dese de, biz de her konuşmadan sonra söyledikleri işlem sürecini beklemesek !! Sürecin ortalarında iyi ki garantör belgesini beklemeyip bloke hesap açıp vizeye girdim fakat durumum elvermeseydi de bloke hesap açamasaydım ne olacaktı?! Almanya cidden bu kadar yavaşlığı nasıl beceriyor gerçekten beynim almıyor! Rezillik!!

KBerk

Mesaj gönderen KBerk » Sal Eki 11, 2022 8:42 pm

Herkese iyi akşamlar. Garantörüm Hamburg'dan başvuru yapacak. Oradan garantör belgesi alanlar ne kadar sürede aldı acaba?

satmaz

Mesaj gönderen satmaz » Sal Eki 25, 2022 10:27 pm

Herkese Merhaba!
4 kasimda vize randevum var ve üniversite için başvutacağım. Ekonomik gücümü garantör belgesiyle kanıtlamak istiyorum. Garantör belgemde hem "glaubhaft gemacht" hem de "nachgewıesen" kısmı işaretli. araştırdım ama bir cevap bulamadım. Sizce bir sorun yaratır mı 10 gün var randevuma.

cemildlklc

Mesaj gönderen cemildlklc » Çrş Eki 26, 2022 8:19 am

satmaz yazdı: Sal Eki 25, 2022 10:27 pm Herkese Merhaba!
4 kasimda vize randevum var ve üniversite için başvutacağım. Ekonomik gücümü garantör belgesiyle kanıtlamak istiyorum. Garantör belgemde hem "glaubhaft gemacht" hem de "nachgewıesen" kısmı işaretli. araştırdım ama bir cevap bulamadım. Sizce bir sorun yaratır mı 10 gün var randevuma.
Merhaba,
Niye sorun yaratsın? Sadece“nachgewiesen” işaretli olması yeterli zaten. Konsolosluğun vize bilgilendirme sayfalarının hepsinde yazıyor bakabilirsin.

yeji

Mesaj gönderen yeji » Pzt Kas 07, 2022 3:19 pm

Tüm forumu taradım ama sorumla ilgili bir cevap bulamadım umarım bilen biri vardır. Garantör belgemde geçerlilik süresi 1 yıl yazıyor. Genelde geçerlilik süresi boş bırakılıyor ama öyle yazmışlar. Bu vizede bir problem teşkil eder mi? teşekkürler