Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
emirogan9

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzr Kas 12, 2023 10:02 pm

ouyildirim yazdı: Pzr Kas 12, 2023 9:37 pm Garantör belgenizdeki yanlış adresten dolayı vizede herhangi bir problem yaşadınız mı? Benim belgemde de bir harf hatası var, bütün bilgiler doğru. Açık adresi doğru sadece Kadıköy/Istanbul yerine Kadıkköy/Istanbul yazıyor
Merhabalar, sonradan öğrendim ki ikametgah adresimde eksiklik varmış yani belge üstündeki adres doğruymuş. Ancak sıkıntı yapacaklarını zannetmem zira ikametgah kaydı vb. Şeyleri istemiyorlar. Bir harften sorun olmaz diye düşünüyorum
Stuttgart/Baden-Württemberg

ouyildirim

Mesaj gönderen ouyildirim » Pzr Kas 12, 2023 10:18 pm

emirogan9 yazdı: Pzr Kas 12, 2023 10:02 pm Merhabalar, sonradan öğrendim ki ikametgah adresimde eksiklik varmış yani belge üstündeki adres doğruymuş. Ancak sıkıntı yapacaklarını zannetmem zira ikametgah kaydı vb. Şeyleri istemiyorlar. Bir harften sorun olmaz diye düşünüyorum
Başvuru formunda adres yazılıyor diye biliyorum, o bakımdan merak ettim. Mahalle vs doğru ben de pek problem olacağını sanmıyorum. Başvuru formunda ve garantör belgesindeki bir harf farkından patlamam umarım. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Bir de garantör belgenizde kalma süresi olarak 5 yıl vs yazıyor muydu? Benim belgemde tarih yazmıyor ve aldığımız yabancılar ofisi sorun yok artık tarih yazılmıyor demiş. Ekim ayında aldım belgeyi.

PelinKara

Mesaj gönderen PelinKara » Pzt Kas 13, 2023 9:11 am

Merhaba herkese, bi sorum var. Garantör belgesi ile gideceğim mastera. Gittikten sonra iş bulduğumda onu gösterip garantörü devre dışı bırakabilir miyim? Çok teşekkürler şimdiden.

fadem

Mesaj gönderen fadem » Pzt Kas 13, 2023 3:39 pm

Merhaba,

Bu Garantör belgesi ne işime yarayacak? Sadece 30.000 Euro bloke hesap avantajı mı var? Bu belgeyi alınca bloke hesap açmıyor muyuz?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Kas 13, 2023 3:52 pm

fadem yazdı: Pzt Kas 13, 2023 3:39 pm Merhaba,

Bu Garantör belgesi ne işime yarayacak? Sadece 30.000 Euro bloke hesap avantajı mı var? Bu belgeyi alınca bloke hesap açmıyor muyuz?
Garantör belgesi alırsanız yıllık 11200 euro para bulunduracak bir bloke hesap açmanıza gerek kalmaz. Ancak garantör belgesi genellikle almanya’da 5 yıl süreyle geçerli olur. Sonra yenilemeniz gerekir.

fadem

Mesaj gönderen fadem » Pzt Kas 13, 2023 3:59 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Kas 13, 2023 3:52 pm Garantör belgesi alırsanız yıllık 11200 euro para bulunduracak bir bloke hesap açmanıza gerek kalmaz. Ancak garantör belgesi genellikle almanya’da 5 yıl süreyle geçerli olur. Sonra yenilemeniz gerekir.
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için, o zaman benim aile birleşiminde, evraklar listesinde istenen bloke hesap açmama gerek yok doğru mu anladım?

karatass

Mesaj gönderen karatass » Pzt Kas 13, 2023 4:05 pm

fadem yazdı: Pzt Kas 13, 2023 3:59 pm Teşekkür ederim değerli yorumunuz için, o zaman benim aile birleşiminde, evraklar listesinde istenen bloke hesap açmama gerek yok doğru mu anladım?
Garantör belgesine kendinizin yanında eşinizi dahil edebilirsiniz. Çünkü garantör belgesi olmadığında eş için de ayrıca ücret yatırılması talep ediliyor bloke hesaba. Bu nedenle bloke hesabı hiç yapmayacaksanız eşinizi de garantör belgesine dahil edebilirisniz. Belgenin içinde kendinizle birlikte başka bir kişinin de kapsanım kapsanmayacağına ilişkin bir kısım var, oraya eşinizi dahil ettirebilirsiniz. Sadece kendiniz için alırsanız, ayrıca eşiniz için de bloke hesap oluşturmanız gerekir. Biz öyle yaptık keza, ancak konsolosluk sonra bizden ek evrak istedi, eş için de garantör belgesi veya bloke hesap miktarını arttırmamızı istedi.

fadem

Mesaj gönderen fadem » Pzt Kas 13, 2023 4:10 pm

karatass yazdı: Pzt Kas 13, 2023 4:05 pm Garantör belgesine kendinizin yanında eşinizi dahil edebilirsiniz. Çünkü garantör belgesi olmadığında eş için de ayrıca ücret yatırılması talep ediliyor bloke hesaba. Bu nedenle bloke hesabı hiç yapmayacaksanız eşinizi de garantör belgesine dahil edebilirisniz. Belgenin içinde kendinizle birlikte başka bir kişinin de kapsanım kapsanmayacağına ilişkin bir kısım var, oraya eşinizi dahil ettirebilirsiniz. Sadece kendiniz için alırsanız, ayrıca eşiniz için de bloke hesap oluşturmanız gerekir. Biz öyle yaptık keza, ancak konsolosluk sonra bizden ek evrak istedi, eş için de garantör belgesi veya bloke hesap miktarını arttırmamızı istedi.
Bana garantör olan kişi nişanlım alman vatandaşı. Garantör belgesi şuan elimde olumlu yönde ve herhangi bir problem yok. Dediğinizi anlamadım ben siz ikimizinde Türkiyede olduğunu mu düşündünüz acaba..
Nikahımız 28 Kasımda Frankfurtta. 8 Temmuzdan beri randevu bekliyorum randevu gelene kadar bütün evrakları toparlayayım dedim muhtemelen 28 kasıma da yetişemeyecek zaten (:

karatass

Mesaj gönderen karatass » Pzt Kas 13, 2023 4:13 pm

fadem yazdı: Pzt Kas 13, 2023 4:10 pm Bana garantör olan kişi nişanlım alman vatandaşı. Garantör belgesi şuan elimde olumlu yönde ve herhangi bir problem yok. Dediğinizi anlamadım ben siz ikimizinde Türkiyede olduğunu mu düşündünüz acaba..
Nikahımız 28 Kasımda Frankfurtta. 8 Temmuzdan beri randevu bekliyorum randevu gelene kadar bütün evrakları toparlayayım dedim muhtemelen 28 kasıma da yetişemeyecek zaten (:
Evet ben eğitim amaçlı ve eşinizle birlikte, ikiniz de Türkiye'den gideceksiniz gibi anladım, eşiniz zaten vatandaş olduğu için sadece size garantör belgesi göndermesi yeterli olur, bloke hesaba gerek kalmaz diye biliyorum

Kullanıcı avatarı
MockinJay

Mesaj gönderen MockinJay » Prş Kas 16, 2023 12:38 pm

Bilgi vermek amacıyla yazıyorum

2 Ekimde garantörüm Bingen’de gerekli belgeleri teslim etmişti 1 kasımda şartlı kabul belgem istendi o da teslim edildi. Bugün 16 kasım hala ses seda yok maalesef :( bu arada garantörüm evli 2 çocuğu var ve yıllık brüt 68 bin euro aylık net olarak da 3000 euro civarı bir para alıyor

Bingen çok uzatınca 13 kasımda başka bir garantörü daha kattık Wiesbaden’dan şu an ikisinide bekliyorum. Belki Wiesbaden daha çabuk çıkar işlemler online dönüyor :)
Ankara 36 F
Idata basvuru 04.12.2023
Randevu atama 24.01.2024
Randevu tarihi 06.02.2024
Eksik evrak teslim tarihi 05.03.2024
vize gelis 16.04.2024

Umutcan77

Mesaj gönderen Umutcan77 » Prş Ara 07, 2023 3:23 pm

Merhabalar, Ben şartlı kabul aldım ve garantör belgesini halletmem gerekiyor. Vize randevum şubatta. Garantör olacak kişi Köln'de yaşıyor. Belgeyi almak için Köln şehrinde nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor acaba? Online başvuru mu ve hangi belgeleri istiyorlar Köln şehrinde? Yardımcı olursanız çok sevinirim, baya bir tutuştum çünkü.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Ara 07, 2023 8:26 pm

Umutcan77 yazdı: Prş Ara 07, 2023 3:23 pm Merhabalar, Ben şartlı kabul aldım ve garantör belgesini halletmem gerekiyor. Vize randevum şubatta. Garantör olacak kişi Köln'de yaşıyor. Belgeyi almak için Köln şehrinde nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor acaba? Online başvuru mu ve hangi belgeleri istiyorlar Köln şehrinde? Yardımcı olursanız çok sevinirim, baya bir tutuştum çünkü.
Merhaba, şayet belgeniz randevuya yetişmezse bir ay kadar ek süre veriyorlar içiniz rahat olsun. Duyduğuma göre Köln'de işlemler 2 ay kadar sürüyor. Maalesef işlemler hakkında bilgim yok garantörünüzün arayıp veya online termin alması gerekebilir.

Umutcan77

Mesaj gönderen Umutcan77 » Cum Ara 08, 2023 7:28 pm

emirogan9 yazdı: Prş Ara 07, 2023 8:26 pm Merhaba, şayet belgeniz randevuya yetişmezse bir ay kadar ek süre veriyorlar içiniz rahat olsun. Duyduğuma göre Köln'de işlemler 2 ay kadar sürüyor. Maalesef işlemler hakkında bilgim yok garantörünüzün arayıp veya online termin alması gerekebilir.
Anladım çok teşekkürler. Ben şu an Almanyadayım vize uzatma işlemini burda yapacağım umarım aynı 1 ay ek süreyi veririler. Tekrar teşekkürler.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Ara 08, 2023 10:33 pm

Umutcan77 yazdı: Cum Ara 08, 2023 7:28 pm Anladım çok teşekkürler. Ben şu an Almanyadayım vize uzatma işlemini burda yapacağım umarım aynı 1 ay ek süreyi veririler. Tekrar teşekkürler.
Yeşil pasaportla mı yapacaksınız yoksa önceden vize alıp oturuma mı başvurmak istiyorsunuz? Benim söylediğim ek süre durumu ilk vize başvurusu için geçerli bilginiz olsun diğer durumda naparlar bilemiyorum.

Umutcan77

Mesaj gönderen Umutcan77 » Cmt Ara 09, 2023 5:40 pm

Şimdi şöyle ben Erasmus ile Almanya'ya geldim hala Almanya'dayım. Kabul aldım vizem Şubat'ta doluyor ve vize uzatmak için buradaki yabancılar ofisine gideceğim. Ama tabi hala bilemiyorum tam olarak ne isteyeceklerini dil belgesi falan isterler mi bilemedim?

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzr Ara 10, 2023 7:40 pm

Selamlar, küçük bir bilgilendirme.

Garantör belgesi sayesinde oturum hakkımı (Residence Permit / Aufenthaltsgenehmigung) iki yıllık aldım.

Arka planı şöyle. Garantör belgem ile 41F kategorisi 1 yıllık multi vizem zaten var ve normalde bu vizem bitene kadar oturum hakkı almama gerek yok. Anmeldung yetiyor, Aufenthaltsgenehmigung için başvurduğunuzda da "vizeniz bitince gelin" cevabı veriyorlar. Ama ben yine de Almanyaya vardığımda Anmeldung sonrası "burs ve ehliyet başvuruları için oturum istiyorlar, yardımcı olur musunuz" gibi bir bahaneyle zırlama maili attım ve randevu saati vererek "tamam belgelerinizi ayarlayın, gelin" diye yanıtladılar.

Görüşmeye gittim, tertemiz geçti. "Bloke hesabınız olsaydı (hesabı yıllık olarak yenileme gerekliliğinden ötürü) 1 yıllık oturum veriyoruz, ama Garantör Belgeniz sayesinde siz direkt 2 yıllık alabiliyorsunuz" dediler.

Garantör belgesi almak isteyenlere, "neyime yarayacak" diyenlere duyurulur. Her yıl baş edeceğim tantanalarım azalmış oldu, güzel oldu.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Ara 11, 2023 9:31 pm

glowingkakao yazdı: Pzr Ara 10, 2023 7:40 pm Selamlar, küçük bir bilgilendirme.

Garantör belgesi sayesinde oturum hakkımı (Residence Permit / Aufenthaltsgenehmigung) iki yıllık aldım.

Arka planı şöyle. Garantör belgem ile 41F kategorisi 1 yıllık multi vizem zaten var ve normalde bu vizem bitene kadar oturum hakkı almama gerek yok. Anmeldung yetiyor, Aufenthaltsgenehmigung için başvurduğunuzda da "vizeniz bitince gelin" cevabı veriyorlar. Ama ben yine de Almanyaya vardığımda Anmeldung sonrası "burs ve ehliyet başvuruları için oturum istiyorlar, yardımcı olur musunuz" gibi bir bahaneyle zırlama maili attım ve randevu saati vererek "tamam belgelerinizi ayarlayın, gelin" diye yanıtladılar.

Görüşmeye gittim, tertemiz geçti. "Bloke hesabınız olsaydı (hesabı yıllık olarak yenileme gerekliliğinden ötürü) 1 yıllık oturum veriyoruz, ama Garantör Belgeniz sayesinde siz direkt 2 yıllık alabiliyorsunuz" dediler.

Garantör belgesi almak isteyenlere, "neyime yarayacak" diyenlere duyurulur. Her yıl baş edeceğim tantanalarım azalmış oldu, güzel oldu.
vizenize kaç ay kalmıştı? Ben de deneyeyim bunu :D

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Sal Ara 12, 2023 8:30 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Ara 11, 2023 9:31 pm vizenize kaç ay kalmıştı? Ben de deneyeyim bunu :D
1 yıllık multi vizemin daha ilk 2. ayındayım :mrgreen: aradan çıksın istedim.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Ara 12, 2023 8:45 pm

glowingkakao yazdı: Sal Ara 12, 2023 8:30 pm 1 yıllık multi vizemin daha ilk 2. ayındayım :mrgreen: aradan çıksın istedim.
Ben de 36f ile geldim de henüz bir hafta oldu :D açıkçası elimde bir tane aufenthaltstitel olsun isterim cidden işe yarıyor hem de zaman sorunu ortadan kalkmış oluyor. Darısı bizim başımıza diyelim :)

emirakcali

Mesaj gönderen emirakcali » Çrş Ara 13, 2023 1:06 pm

glowingkakao yazdı: Pzr Ara 10, 2023 7:40 pm Selamlar, küçük bir bilgilendirme.

Selamlar, nereye mail attınız tam olarak acaba ?