Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans Askerlik Kaçak(Bakaya) Durumu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hero_x

Yüksek Lisans Askerlik Kaçak(Bakaya) Durumu

Mesaj gönderen hero_x » Pzt Ara 27, 2021 11:04 am

Merhaba!
Ben Eylül 2021 itibariyle Almanya'da bir üniversitede yüksek lisans öğrencisi olarak kayıtlıyım. Bu tarihten evvel Türkiye'de de bir üniversitede yüksek lisans öğrencisi olarak kaydım bulunmakta. Almanya da ki okul vesilesiyle askerlik ertelemesi yapabilmem için Türkiye'de ki kaydımı silmem gerek. Bu kayıt silindikten ne kadar gün sonra kaçak duruma düşerim? Kaçak durumunda yurtdışına çıkmam ve askerliği ertelemem de bir sıkıntı olabilir mi ?

Sağlıklı Günler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yüksek Lisans Askerlik Kaçak(Bakaya) Durumu

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 28, 2021 6:18 pm

1 sene kadar sürüyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hero_x

Mesaj gönderen hero_x » Çrş Ara 29, 2021 9:17 am

Physiker yazdı: Sal Ara 28, 2021 6:18 pm 1 sene kadar sürüyor.
1 sene kadar süren okul kaydının silinmesinin ardından kaçak duruma düşme süresi mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 29, 2021 12:07 pm

evet
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Pzt Şub 14, 2022 12:30 pm

hero_x yazdı: Çrş Ara 29, 2021 9:17 am 1 sene kadar süren okul kaydının silinmesinin ardından kaçak duruma düşme süresi mi?
hocam merhabalar, durumunuzda bir değişiklik oldu mu? Çıkışlarda sorun yaşadınız mı? Ve askerliğinizi tecil ettirebildiniz mi?

hero_x

Mesaj gönderen hero_x » Sal Şub 15, 2022 4:11 pm

berkylmz yazdı: Pzt Şub 14, 2022 12:30 pm hocam merhabalar, durumunuzda bir değişiklik oldu mu? Çıkışlarda sorun yaşadınız mı? Ve askerliğinizi tecil ettirebildiniz mi?
merhabalar !

Mesajinizin yeni gördüm tam da bugün almanya'da türk konsolosluğunda askerlik ertelemesi için başvuru yapmıştım :) inşallah bir akslik çıkmazsa ertelenir.

Ben Türkiye'de bulunan yüksek lisans kaydımı sildikten 2-3 içerisnde önce 05/22 daha sonra 12/22 olarak tehirli olduğu yazdı. Yani bir seneye kadar yine tehirli oluyor.

Çıkışta ben kayıtlıydım sonra Almanya'da uzaktan (taratılmış dilekçe) mail ile kaydımı sildirdim.

berkylmz

Mesaj gönderen berkylmz » Çrş Şub 16, 2022 3:15 pm

hero_x yazdı: Sal Şub 15, 2022 4:11 pm merhabalar !

Mesajinizin yeni gördüm tam da bugün almanya'da türk konsolosluğunda askerlik ertelemesi için başvuru yapmıştım :) inşallah bir akslik çıkmazsa ertelenir.

Ben Türkiye'de bulunan yüksek lisans kaydımı sildikten 2-3 içerisnde önce 05/22 daha sonra 12/22 olarak tehirli olduğu yazdı. Yani bir seneye kadar yine tehirli oluyor.

Çıkışta ben kayıtlıydım sonra Almanya'da uzaktan (taratılmış dilekçe) mail ile kaydımı sildirdim.
Hayırlı olsun umarım sorun çıkmaz hocam. Benimde bu dönem tezsiz yüksek lisansımın kaydını yenilemem gerekiyor şuan pasif öğrenci gözüküyorum ama yenilemeyeceğim. Almanyadan master kabulu aldım haftaya vize görüşmem var, umuyorum Nisan ayında orada olacağım. Sizin de benzer bir durum muydu acaba? Ya da bir fikriniz var mı ben nasıl yol izlemeliyim?

hero_x

Mesaj gönderen hero_x » Çrş Şub 16, 2022 4:36 pm

berkylmz yazdı: Çrş Şub 16, 2022 3:15 pm Hayırlı olsun umarım sorun çıkmaz hocam. Benimde bu dönem tezsiz yüksek lisansımın kaydını yenilemem gerekiyor şuan pasif öğrenci gözüküyorum ama yenilemeyeceğim. Almanyadan master kabulu aldım haftaya vize görüşmem var, umuyorum Nisan ayında orada olacağım. Sizin de benzer bir durum muydu acaba? Ya da bir fikriniz var mı ben nasıl yol izlemeliyim?
ben aktif öğrenciydim tezli yüksek lisans da, kayıt silinse bile hemen askere almıyorlar onun için sıkıntı yapmayın. Umarım bu süre içerisinde Almanya'da olursunuz.