Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ögrenci Vizesi(oturum degil) Varken Blue Card´a Basvurmak

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
netline

Ögrenci Vizesi(oturum degil) Varken Blue Card´a Basvurmak

Mesaj gönderen netline » Cum Ara 24, 2021 1:00 pm

Merhaba,

Ekim basinda master egitimi yapmak uzere Almanya´ya geldim, egitimime basladim. Almanya´da halen daha ögrenci vizem var, henüz oturum iznine cevirmedim.

Gecenlerde bir Alman firmasiyla görüstüm ve full time is teklifi aldim, yilbasindan sonra sözlesmeyi imzalayacagim. Maasim Blue Card sinirinin üzerinde. Sorum su; Blue Card basvurumu direkt bulundugum sehirdeki Ausländerbehörde üzerinden yapabilir miyim, yoksa illa ki TR´ye gidip konsolosluktan ya da büyükelcilikten mi yapmam gerekir?

Tesekkur ederim. Bilgi sahibi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

netline

Re: Ögrenci Vizesi(oturum degil) Varken Blue Card´a Basvurmak

Mesaj gönderen netline » Cmt Ara 25, 2021 1:09 pm

Up! Kimsenin bilgisi yok mu?

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Pzr Ara 26, 2021 1:21 pm

Selam Netline,
Bu konuyu bende çok merak ediyorum ama birçok kişide maalesef bilgi sahibi değil. Belki Zentrale Auslands- & Fachvermittlung (ZAV) sana yardımcı olabilir. Tatil sonrası şansını denemeni öneririm.

EURES-Beraterin

Virtuelles Welcome-Center - Team 333

Geschäftsbereich Auslandsvermittlung

Telefon: +49 (0) 228 713-1313
Telefax: +49 (0) 228 713 1400
E-Mail: zav@arbeitsagentur.de
Internet: www.arbeitsagentur.de

Bundesagentur für Arbeit
Zentrale Auslands- & Fachvermittlung (ZAV)

Villemombler Straße 76
53123 Bonn

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Pzt Ara 27, 2021 5:33 pm

Bu arada tam olarak mesleğin nedir? İş bulma konusunda hangi adımları izledin? Süreç hakkında ilerleyen zamanda bilgi verebilirsen, çok memnun olurum. Zira bende şu an seninle aynı durumdayım ve aktif iş arayışındayım.

netline

Mesaj gönderen netline » Prş Ara 30, 2021 10:52 pm

Güneş yazdı: Pzr Ara 26, 2021 1:21 pm Selam Netline,
Bu konuyu bende çok merak ediyorum ama birçok kişide maalesef bilgi sahibi değil. Belki Zentrale Auslands- & Fachvermittlung (ZAV) sana yardımcı olabilir. Tatil sonrası şansını denemeni öneririm.

EURES-Beraterin

Virtuelles Welcome-Center - Team 333

Geschäftsbereich Auslandsvermittlung

Telefon: +49 (0) 228 713-1313
Telefax: +49 (0) 228 713 1400
E-Mail: zav@arbeitsagentur.de
Internet: www.arbeitsagentur.de

Bundesagentur für Arbeit
Zentrale Auslands- & Fachvermittlung (ZAV)

Villemombler Straße 76
53123 Bonn
Merhaba,

Ausländerbehörde´ye yazmistim, cevap geldi, TR´den yaparsan cok daha hizli sonuclanir diyorlar. Sebebi de elimde halihazirda Studiumvisum olmasiymis, ben Blue Card a basvurunca, her halükarda, Almanya´ya gelis amacimin disinda bir vize istedigim icin, bu durumun uygun olup olmadiginin sorgulanmasi gerekiyormus. Ancak Konsolosluktan Blue Card´a basvurursam, islemleri sanki elimde hic vize yokmus gibi yurutuyorlarmis.

Iyi calismalar.

netline

Mesaj gönderen netline » Prş Ara 30, 2021 10:54 pm

Güneş yazdı: Pzt Ara 27, 2021 5:33 pm Bu arada tam olarak mesleğin nedir? İş bulma konusunda hangi adımları izledin? Süreç hakkında ilerleyen zamanda bilgi verebilirsen, çok memnun olurum. Zira bende şu an seninle aynı durumdayım ve aktif iş arayışındayım.
Merhaba,

Elektrik-Elektronik Y. Mühendisiyim. Ben is aramadim, LinkedIn´den, benimle iletisime gectiler, o sekilde is buldum. Ilk masterim RWTH Aachen´dan, 5 sene üzeri, spesifik bir alanda tecrübem var, Ingilizce´nin yani sira Almanca da biliyorum, sanirim bunlar etkili oldu is bulmamda.

Sürecin devami hakkinda yazarim.

Iyi calismalar.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Cum Ara 31, 2021 7:17 pm

netline yazdı: Prş Ara 30, 2021 10:54 pm Merhaba,

Elektrik-Elektronik Y. Mühendisiyim. Ben is aramadim, LinkedIn´den, benimle iletisime gectiler, o sekilde is buldum. Ilk masterim RWTH Aachen´dan, 5 sene üzeri, spesifik bir alanda tecrübem var, Ingilizce´nin yani sira Almanca da biliyorum, sanirim bunlar etkili oldu is bulmamda.

Sürecin devami hakkinda yazarim.

Iyi calismalar.
vizenizi burda dönüştürebiliyorsunuz. Tr ye giriş çıkış yapmanıza gerek yok. Şirket sizin için başvuruda bulunuyor ve siz de sözleşmenizle birlikte yabancılar dairesine başvuruyorsunuz , Tr den işlemler daha hızlı oluyor diye birşey yok sanırım , uydurmuşlar.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

netline

Mesaj gönderen netline » Pzr Oca 02, 2022 10:27 pm

mutluay yazdı: Cum Ara 31, 2021 7:17 pm vizenizi burda dönüştürebiliyorsunuz. Tr ye giriş çıkış yapmanıza gerek yok. Şirket sizin için başvuruda bulunuyor ve siz de sözleşmenizle birlikte yabancılar dairesine başvuruyorsunuz , Tr den işlemler daha hızlı oluyor diye birşey yok sanırım , uydurmuşlar.
Merhaba,

Tesekkürler cevap icin.

Firmaya Noel´den önce sordugumda vize islemlerini benim yapmam gerektigini söylemislerdi, ben de her seyi kendim yapmam gerekiyor diye anladim. Firmanin benim icin basvuru yaptigina dair bir sey demediler, gerci görüstügüm kisi, benim calisacagim birimin müdürüydü, HR´dan değildi , belki HR daha iyi biliyordur.

netline

Mesaj gönderen netline » Pzr Oca 02, 2022 10:33 pm

mutluay yazdı: Cum Ara 31, 2021 7:17 pm vizenizi burda dönüştürebiliyorsunuz. Tr ye giriş çıkış yapmanıza gerek yok. Şirket sizin için başvuruda bulunuyor ve siz de sözleşmenizle birlikte yabancılar dairesine başvuruyorsunuz , Tr den işlemler daha hızlı oluyor diye birşey yok sanırım , uydurmuşlar.
+++DEVAM+++

Bir de yazmayi unuttum, bu soruyu Ausländerbehörde ye de sordum, oradaki arkadas Almanyadan vizemi dönüstürebilecegimi fakat Almanyaya önceki giris amacim farkli oldugu icin, dönüstürme isleminin cok zaman alacagini söyledi, TR´den yeni vize basvurusunun daha hizli sonuclanacagini söyledi.

Iyi calismalar.

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Pzt Mar 28, 2022 3:02 am

Selam Netline,
Son durum nedir? Vizeniz sonuçlandı mi? Ne kadar sürede sonuçlandı?

Yanıt için şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Çrş Mar 30, 2022 6:21 pm

netline yazdı: Pzr Oca 02, 2022 10:33 pm +++DEVAM+++

Bir de yazmayi unuttum, bu soruyu Ausländerbehörde ye de sordum, oradaki arkadas Almanyadan vizemi dönüstürebilecegimi fakat Almanyaya önceki giris amacim farkli oldugu icin, dönüstürme isleminin cok zaman alacagini söyledi, TR´den yeni vize basvurusunun daha hizli sonuclanacagini söyledi.

Iyi calismalar.
Tesekkurler , evet bende son durumu merak ediyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Tesekkurler
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Çrş Mar 30, 2022 6:22 pm

netline yazdı: Pzr Oca 02, 2022 10:33 pm +++DEVAM+++

Iyi calismalar.
Tesekkurler , evet bende son durumu merak ediyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Tesekkurler
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Cmt Nis 30, 2022 3:10 am

Selam Arkadaşlar
Bende şu an aynı sürecin basindayim. Öğrenci vizemi işçi vizesine çevirmeye çalışıyorum. Ayrıca mavi kart başvurusunda bulunacağım
Süreci yaşamış biri yonlendirebilirse çok müteşekkir olurum
Teşekkür ederim

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Pzr May 01, 2022 9:30 pm

??

xbxb

Mesaj gönderen xbxb » Cum Ağu 12, 2022 7:05 pm

Merhaba,
Blue Card alirken 44.000 euroluk brüt maas maddesine ne kadar dikkat ediyorlar? IT calisaniyim ve is teklifi bekliyorum bir firmadan henuz mezun degilim ve diplomami 3 ay sonra alacagim. Konu hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olabilirse sevinirim.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzr Ağu 14, 2022 6:27 pm

xbxb yazdı: Cum Ağu 12, 2022 7:05 pm Merhaba,
Blue Card alirken 44.000 euroluk brüt maas maddesine ne kadar dikkat ediyorlar? IT calisaniyim ve is teklifi bekliyorum bir firmadan henuz mezun degilim ve diplomami 3 ay sonra alacagim. Konu hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olabilirse sevinirim.
çok dikkat ediyorlar hocam
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund