Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Calisma izni ve saglik sig

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
benjamin21

Calisma izni ve saglik sig

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Ara 20, 2021 12:48 pm

Arkadaslar merhaba, ben su anda werkstudent olarak at11 ile calisiyorum. Ama inanin 6 ayda bi git tr de cevirt sgk ile ugras yildim. Sirketim beni ekstra prim alabilecegim bi departmana almak icin teilzeit a gecirmeyi dusunuyor. Hani ben de dedim teilzeit kontratim olursa sigortami sirket oder benim de Almanlar gibi AOK plastik sigorta kartim olyr rahat rahat. Ama onu da yapmiyormus yonetim sanirim.

Is arkadasim ( benim gibi uluslararasi ogrenci degil )okulunu part time a cevirip full time kontrat alabildi. Benim ama her halükarda haftalik 20 saat calisma iznim var. Hani acaba okulumu part time yapip ( ki yapip yapamayacagimi bilmiyorum) ben de full time calisabilir miyim?

Sizce bu durumda yapilabilecek en mantikli sey ne olabilir?

Yani 1 senem dolunca isci vizesine falan mi basvurmaliyim acaba o zaman da beni geri yollamaya falan kalkmasinar yani haha. Okulumdan olmak istemiyorum ama kariyerimde ziplama da yapmam gerek

Danke im Voraus! 🍀

benjamin21

Re: Calisma izni ve saglik sig

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzr Ara 26, 2021 9:01 pm

:/