Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eksik evrak süresi ne kadar

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Ali3462

Eksik evrak süresi ne kadar

Mesaj gönderen Ali3462 » Çrş Ara 15, 2021 4:09 pm

Değerli arkadaşlar yarın istanbul alman konsoloğunda 40F vize görüşmem var fakat garantörlük belgem hala gelmedi fakat 1-2 hafta içinde eline ulaşağını söyledi garöntörüm, gecikme durumuna karşı konsolosluk ne kadar süre verir ya garantörlük belgem çıkmaz ise bloke hesap açmam sorun olur mu? Yarıca 40f viz için lise diploması gerekiyor mu? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, hayırlı forumlar arkadaşlar.

Ali3462

Vize başvuru türünü değiştirmek mümkün mü?

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Oca 18, 2022 3:28 pm

Ali3462 yazdı: Çrş Ara 15, 2021 4:09 pm Değerli arkadaşlar yarın istanbul alman konsoloğunda 40F vize görüşmem var fakat garantörlük belgem hala gelmedi fakat 1-2 hafta içinde eline ulaşağını söyledi garöntörüm, gecikme durumuna karşı konsolosluk ne kadar süre verir ya garantörlük belgem çıkmaz ise bloke hesap açmam sorun olur mu? Yarıca 40f viz için lise diploması gerekiyor mu? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, hayırlı forumlar arkadaşlar.
Selamlar arkadaşlar, ben Ali, 16 aralık'ta 40F vize (şartlı kabul) için istanbul Alman konsolosluğunda vize görüşmesine girdim. Fakat garntörlük belgem henüz çıkmamıştı bugün de garantör olacak tanıdığım arayıp belgenin onaylanmadığını söyledi. Ben de bloke hesap açmaya karar verdim fakat 10.500 euro çok yüksek olduğu için 40F olan vize türümü dil kursu vizesine dönüştürüp dönüştüremeyeceğimi merak ettim, 6 aylık bloke hesabı karşılayabilirim ancak, bu yüzden bu durumu daha önce yaşayan ya da fikri olanlar yardımcı olabilir mi? Böyle bir değişikşik mümkün müdür? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler , iyi forumlar şimdiden.

Cezeri

Re: Vize başvuru türünü değiştirmek mümkün mü?

Mesaj gönderen Cezeri » Sal Oca 18, 2022 4:30 pm

Ali3462 yazdı: Sal Oca 18, 2022 3:28 pm Selamlar arkadaşlar, ben Ali, 16 aralık'ta 40F vize (şartlı kabul) için istanbul Alman konsolosluğunda vize görüşmesine girdim. Fakat garntörlük belgem henüz çıkmamıştı bugün de garantör olacak tanıdığım arayıp belgenin onaylanmadığını söyledi. Ben de bloke hesap açmaya karar verdim fakat 10.500 euro çok yüksek olduğu için 40F olan vize türümü dil kursu vizesine dönüştürüp dönüştüremeyeceğimi merak ettim, 6 aylık bloke hesabı karşılayabilirim ancak, bu yüzden bu durumu daha önce yaşayan ya da fikri olanlar yardımcı olabilir mi? Böyle bir değişikşik mümkün müdür? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler , iyi forumlar şimdiden.
Selam, ben Ankara büyükelçiliğinde vize görüşmesine gittiğimde seninle aynı durumdaydım. Garantör kağıdımın henüz gelmediğini söylemiştim yaklaşık 1 ay süre vermişlerdi. Ardından garantör kağıdımda sorun çıktı. Durumu onlara mail ile bildirdim, tekrardan garantör ya da alternatif olarak bloke hesap ile halledeceğimi söyledim. Anlayış gösterip biraz daha uzattılar süreyi. Ardından bloke hesap onay kağıdını elçiliğe direkt mail ile gönderdim.
Yani anlayacağınız, "garantör demiştin artık bu şekilde sisteme işlendi, değişmez" gibi bir olay olmadı.
Vize kategorisi açısından bir sıkıntım yoktu benim o yüzden bu hakkında bir fikrim yok. İstanbul'da nasıl arayarak ulaşılabiliyor mu, açıyorlar mı telefonu bilmiyorum ama mail ile izah ederseniz elçiliğe yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum. En azından Ankara bana çok anlayışlı davrandı bu konuda

Ali3462

Re: Eksik evrak süresi ne kadar

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Oca 18, 2022 4:35 pm

Çok teşekkür ederim hocam, ben de görüşmede eğer garantörlük çıkmazsa bloke hesap yapacağımı söylemiştim fakat 10.500 avroyu toparlayamadım en azından 6 ay için bloke yapabiliyorum şu an için, eğer halledemezsem son seçenek olarak dil kursu vizesine dönüştürmeyi deneyeceğim artık.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Eksik evrak süresi ne kadar

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 19, 2022 1:24 am

Burdan devam lütfen:

viewtopic.php?f=7&t=14106
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli