Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aylardır randevu veya cevap vermeyen yabancılar dairesi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cherrypie

Aylardır randevu veya cevap vermeyen yabancılar dairesi

Mesaj gönderen cherrypie » Sal Ara 14, 2021 9:05 pm

Arkadaşlar öncelikle merhaba
Ben Almanya’ya yaklaşık 1 sene önce geldim ve şu an elimde dil kursunu bitirmiş olmama rağmen dil kursu oturumu var, 2 aylık süresi kaldı dolmasına. Yeni taşındığım şehirdeki yabancılar dairesine geçen aydan beri mail atiyorum ama geri dönüş yok. Çoktan üniversite öğrencisiyim hatta nerdeyse 1. Semester bitecek bana hala öğrenci oturumu verilmedi. Ne yaparsam yapayım geri dönüş alamıyorum ve telefonlara da cevap vermiyorlar. Bu noktada ne yapabilirim herhangi bir üst merci var mıdır bununla ilgili yazabileceğim çünkü az kaldı oturumsuz kalacağım yani geri dönüş yapacakları falan yok. Artı olarak çalışmak istiyorum şu an beni 2 ay idare edecek Ferienbescheinigung aldim ama o öğrenci oturumu bana eninde sonunda lazim ne yapmalıyım şimdi?

ozcartman

Re: Aylardır randevu veya cevap vermeyen yabancılar dairesi

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Ara 14, 2021 9:56 pm

cherrypie yazdı: Sal Ara 14, 2021 9:05 pm Arkadaşlar öncelikle merhaba
Ben Almanya’ya yaklaşık 1 sene önce geldim ve şu an elimde dil kursunu bitirmiş olmama rağmen dil kursu oturumu var, 2 aylık süresi kaldı dolmasına. Yeni taşındığım şehirdeki yabancılar dairesine geçen aydan beri mail atiyorum ama geri dönüş yok. Çoktan üniversite öğrencisiyim hatta nerdeyse 1. Semester bitecek bana hala öğrenci oturumu verilmedi. Ne yaparsam yapayım geri dönüş alamıyorum ve telefonlara da cevap vermiyorlar. Bu noktada ne yapabilirim herhangi bir üst merci var mıdır bununla ilgili yazabileceğim çünkü az kaldı oturumsuz kalacağım yani geri dönüş yapacakları falan yok. Artı olarak çalışmak istiyorum şu an beni 2 ay idare edecek Ferienbescheinigung aldim ama o öğrenci oturumu bana eninde sonunda lazim ne yapmalıyım şimdi?
Direkt gidip kapıdaki görevliler ile konuşun. Tepkili değil, sakin kalın lütfen. Sonuç alamazsanız bile sonuç alabileceğiniz alternatif bir mail adresi ya da telefon numarası alabilirsiniz. Bol şans.