Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Euro 16 olmuşken akıl sağlığınızı nasıl koruyorsunuz?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
lonelypup

Re: Euro 16 olmuşken akıl sağlığınızı nasıl koruyorsunuz?

Mesaj gönderen lonelypup » Sal Oca 04, 2022 1:54 pm

tuanatasdemir yazdı: Pzt Oca 03, 2022 1:07 am Ben de 10k yaptım. Bu sene başladım üniye, hazırlıktayım ama seneye almanyada işletmeyi ingilizce okumaya başlamak istiyorum. Tek devlet üniversitesi FAU Erlangen var ve LMU munich de yarı ing yarı almanca eğitim veriyormuş. Kendi kendime almanca öğrenmeye çalışıyorum a2yim şuan ama çok zorlanıyorum. Ieltsden de 7 üzeri alabilecek seviyedeyim ama tek okula başvurmak istemiyorum, başka ing lisansı olan devlet okulu da yok. Almanca okmak da istemiyorum ne yapsam bilemiyorum. Özel üniversitelerde ingiilizce işletme çok var ama ücretlerini karşılayamam. Burslu alma gibi bi durumarı oluyor mu acaba
"Başka ingilizce işletme veren devlet okulu yok" diyorsunuz ama direkt aklıma gelenlerden Rhine-Waal, Reutlingen, Bonn-Rhein-Sieg var.
En son lonelypup tarafından Sal Oca 04, 2022 1:56 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Sal Oca 04, 2022 1:55 pm

acaba doğru sitelerden araştırmadın mı?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Şub 17, 2022 4:36 am

Morus alba yazdı: Sal Ara 14, 2021 1:31 pm Peki ilk başta sıfır almanca ile iş bulma şansım çok mu düşük? İngilizce bir programa kaydolmayı Almancayı daha sonra öğrenmeyi düşünüyorum da o yüzden sormak istedim.
Amazon ve bazı depolar sadece İngilizce bilen elemanlar alabiliyorlar. Biraz şans işi. B1 Almanca iyi olur.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Prş Şub 17, 2022 12:45 pm

tuanatasdemir yazdı: Pzt Oca 03, 2022 1:07 am Ben de 10k yaptım. Bu sene başladım üniye, hazırlıktayım ama seneye almanyada işletmeyi ingilizce okumaya başlamak istiyorum. Tek devlet üniversitesi FAU Erlangen var ve LMU munich de yarı ing yarı almanca eğitim veriyormuş. Kendi kendime almanca öğrenmeye çalışıyorum a2yim şuan ama çok zorlanıyorum. Ieltsden de 7 üzeri alabilecek seviyedeyim ama tek okula başvurmak istemiyorum, başka ing lisansı olan devlet okulu da yok. Almanca okmak da istemiyorum ne yapsam bilemiyorum. Özel üniversitelerde ingiilizce işletme çok var ama ücretlerini karşılayamam. Burslu alma gibi bi durumarı oluyor mu acaba
Kendi okulumun adını vermek istemiyorum, ama yanlış kaynaklardan bakıyorsunuz yada adında Universitaet olmasına göre yargılıyorsunuz gibi geliyor. Hochschulelerden de Bachelor diploması alabilirsiniz. Bilginize.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Tem 24, 2023 12:47 am

lonelypup yazdı: Pzt Ara 13, 2021 3:39 pm Sevgili Almanya'da okuyan veya okumak isteyen arkadaşlar.
Benimle benzer hedefleri olan sizlerden tavsiye bekliyorum. Zira kur hareketlerini ağzım beş karış açık bir şekilde izlerken, Almanya planlarım gözlerimin önünden kayıp gidiyor.

Tam 3 senedir gitme hazırlıkları yapan ben şuanda "Acaba lisans için burada mı kalsam, Türkiye'de çok iyi bir üniversitede okuyabilirim aslında, Almanya'da yaşamaya vereceğim o para gerçekten değer mi? Hata mı yapıyorum? Ya gidersem ve derslerden kalırsam, ya orada iş bulamazsam, ya ben okurken euro 30 olursa?" gibi düşünceler içinde boğuluyorum. Almanca çalışacak motivasyonum kalmıyor, hayattan zevk alamıyorum. Başlangıçtaki heves ve hırsımdan iz kalmadı. Senelerdir geleceğimi ben bunun için planlıyordum ancak artık her şey boşaymış gibi geliyor.

Sizlerin desteğine ve tavsiyelerine ihtiyacım var, bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum. Sizlerin bu konudaki fikirleri nelerdir?
Euro 30 oldu hocam, acaba şimdi en yapıyorsunuz :D

Kullanıcı avatarı
kahnri
İletişim:

Mesaj gönderen kahnri » Pzt Tem 24, 2023 9:50 am

isilwen yazdı: Pzt Tem 24, 2023 12:47 am Euro 30 oldu hocam, acaba şimdi en yapıyorsunuz :D
Bende merak ediyorum bu durumu :D
TU Dortmund