Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeye başvurduktan sonra yapılan üniversite değişikliği hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
helegna

Vizeye başvurduktan sonra yapılan üniversite değişikliği hakkında

Mesaj gönderen helegna » Sal Ara 07, 2021 5:26 pm

Merhaba arkadaşlar, başvurduğum üniversitelerden birinden kabul alınca geç kalmamak için hemen vize başvurusu yaptım. Ancak bugün farklı bir yerden ve açıkçası daha çok istediğim bir bölümden kabul aldım. Vizem eğer bir problem olmazsa da çıkarsa ve ben vizeye başvururken belirttiğim üniversite yerine farklı bir üniversiteye kayıt yaparsam problem yaşar mıyım? Bunu daha önce deneyimleyen var mı?

mertyiyitt

Re: Vizeye başvurduktan sonra yapılan üniversite değişikliği hakkında

Mesaj gönderen mertyiyitt » Sal Ara 07, 2021 11:25 pm

helegna yazdı: Sal Ara 07, 2021 5:26 pm Merhaba arkadaşlar, başvurduğum üniversitelerden birinden kabul alınca geç kalmamak için hemen vize başvurusu yaptım. Ancak bugün farklı bir yerden ve açıkçası daha çok istediğim bir bölümden kabul aldım. Vizem eğer bir problem olmazsa da çıkarsa ve ben vizeye başvururken belirttiğim üniversite yerine farklı bir üniversiteye kayıt yaparsam problem yaşar mıyım? Bunu daha önce deneyimleyen var mı?
Bunun benzeri bir deneyimim yok ancak anladığım kadarıyla sen evraklarını verip vizeye başvurmuşsun çoktan. Hangi okula gideceğini konsolosluk biliyor ve pasaportun o bölgenin yabancılar dairesi tarafından değerlendiriliyor öncelikle. Ayrıca vize geldiği zaman iki sayfa şeklinde oluyor. Bir sayfasında ek açıklamalar oluyor ve orada gideceğin okul ve master programının adı yazıyor (bir de ek olarak şu kadar çalışma izni vardır vs. yazıyor) Yani bu bilgiler yazdığına göre sana vize o okul üzerinden veriliyor, ona göre gidip o şehirde ikametgah yaptırıyorsun, yabancılar polisine gidip oturma izni alıyorsun sonuçta. O yüzden dediğiniz gibi bir şey yapmak mümkün gözükmedi bana, malesef. Belki olumlu bir tecrübesi olan vardır. Bol şans.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Çrş Ara 08, 2021 12:50 am

helegna yazdı: Sal Ara 07, 2021 5:26 pm Merhaba arkadaşlar, başvurduğum üniversitelerden birinden kabul alınca geç kalmamak için hemen vize başvurusu yaptım. Ancak bugün farklı bir yerden ve açıkçası daha çok istediğim bir bölümden kabul aldım. Vizem eğer bir problem olmazsa da çıkarsa ve ben vizeye başvururken belirttiğim üniversite yerine farklı bir üniversiteye kayıt yaparsam problem yaşar mıyım? Bunu daha önce deneyimleyen var mı?
Merhaba. Problem yaşamazsınız, bu sitedeki çoğu kişi ve çevrem bu örneği çok yaşadı. Sadece evraklarınız başvurduğunuz yabancılar dairesinden gidince ikametgahınızı yapacağınız yabancılar dairesine gönderilir, ki artık çoğu yerde evraklar dijital kaydediliyor.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Çrş Ara 08, 2021 1:06 pm

:twisted:
mertyiyitt yazdı: Sal Ara 07, 2021 11:25 pm Bunun benzeri bir deneyimim yok ancak anladığım kadarıyla sen evraklarını verip vizeye başvurmuşsun çoktan. Hangi okula gideceğini konsolosluk biliyor ve pasaportun o bölgenin yabancılar dairesi tarafından değerlendiriliyor öncelikle. Ayrıca vize geldiği zaman iki sayfa şeklinde oluyor. Bir sayfasında ek açıklamalar oluyor ve orada gideceğin okul ve master programının adı yazıyor (bir de ek olarak şu kadar çalışma izni vardır vs. yazıyor) Yani bu bilgiler yazdığına göre sana vize o okul üzerinden veriliyor, ona göre gidip o şehirde ikametgah yaptırıyorsun, yabancılar polisine gidip oturma izni alıyorsun sonuçta. O yüzden dediğiniz gibi bir şey yapmak mümkün gözükmedi bana, malesef. Belki olumlu bir tecrübesi olan vardır. Bol şans.
Vizede böyle bi açıklama olduğunu bilmiyordum. Teşekkür ederim , umarım bir yolu vardır.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Çrş Ara 08, 2021 1:07 pm

yagmurozdemir yazdı: Çrş Ara 08, 2021 12:50 am Merhaba. Problem yaşamazsınız, bu sitedeki çoğu kişi ve çevrem bu örneği çok yaşadı. Sadece evraklarınız başvurduğunuz yabancılar dairesinden gidince ikametgahınızı yapacağınız yabancılar dairesine gönderilir, ki artık çoğu yerde evraklar dijital kaydediliyor.
Çok sevindim. Umarım sorunsuzca hallederim. Çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 09, 2021 1:35 pm

Hic bir sorun olmaz. Fakat Almanya ya gider gitmez hemen o sehirdeki yabancilar dairesine basvuru yapin. Tek dezavantaji oturum islemleri normalden uzun sürer. Cünkü sizin dosyaniz ilk kabulü nerden aldiysaniz o sehirdeki yabancilar dairesindedir. Ikinci kabul aldiginiz yabancilar dairesine dosyanizin gelmesi 5-6 hafta sürebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com