Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Askerlik ilişik tarihi ve yurtdışı çıkış

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
edizzide

Askerlik ilişik tarihi ve yurtdışı çıkış

Mesaj gönderen edizzide » Pzt Ara 06, 2021 2:36 pm

Herkese selamlar,
Forumda araştırma yaptım fakat benim durumum biraz farklı olduğundan tam bir cevap bulamadım.
31 Aralık 2021 tarihine kadar askerlik ile ilişiğim olmayacak, askerlik durum belgesine göre. 26 Kasım'da eğitim ataşeliğine belgelerimi verdim ve söyledikleri moral bozucuydu çünkü 3 ay süresince işleme alındığı oluyormuş. Master öğrencisiyim ve bu yılın Mart ayında kayıtlandım okuluma. Sormak istediğim, Ocak ayında Türkiye'ye gideceğim ve 31 aralıkta biten askerlik tecil hakkımdan dolayı bir problem yaşar mıyım? Böyle bir durum yaşyan var mı? Eğitim ataşesi bir problem olmayacağını çok rhat bir şekilde ifade etti, çıkışta kağıtlarını gösteririsn falan dedi. Daha önce yaşayan oldu mu?

Şimdiden çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Askerlik ilişik tarihi ve yurtdışı çıkış

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 07, 2021 11:52 am

Hic bir problem yasamazsiniz endise etmeyin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

edizzide

Mesaj gönderen edizzide » Sal Ara 07, 2021 1:41 pm

Physiker yazdı: Sal Ara 07, 2021 11:52 am Hic bir problem yasamazsiniz endise etmeyin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim, mümkün ise neye dayanarak olduğunu açıklama imkanınız olur mu? Daha önceki tecrübelere istinaden mi söylediniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ara 07, 2021 2:55 pm

edizzide yazdı: Sal Ara 07, 2021 1:41 pm Cevabınız için çok teşekkür ederim, mümkün ise neye dayanarak olduğunu açıklama imkanınız olur mu? Daha önceki tecrübelere istinaden mi söylediniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Physiker yazmışsa yuzde 99 doğrudur iciniz rahat olsun.En tecrübeli kişi odur forumda. Yuzde 1 belki hata yapabilir diye bıraktım :lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 07, 2021 5:19 pm

edizzide yazdı: Sal Ara 07, 2021 1:41 pm Cevabınız için çok teşekkür ederim, mümkün ise neye dayanarak olduğunu açıklama imkanınız olur mu? Daha önceki tecrübelere istinaden mi söylediniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Kendimden de etrafimdakilerden de ve konsoloslukta calisanlardan da biliyorum. Örnegin benim Türkiye deki eve asker kacagi diye mektup geldikten sonra 10 ay icinde 3 defa Türkiye ye giris cikis yaptim. 12 aya kadar birsey demiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

edizzide

Mesaj gönderen edizzide » Çrş Ara 08, 2021 2:29 pm

Physiker yazdı: Sal Ara 07, 2021 5:19 pm Kendimden de etrafimdakilerden de ve konsoloslukta calisanlardan da biliyorum. Örnegin benim Türkiye deki eve asker kacagi diye mektup geldikten sonra 10 ay icinde 3 defa Türkiye ye giris cikis yaptim. 12 aya kadar birsey demiyorlar.
Hocam cevabınız için çok çok teşekkür ediyorum, iyi günler dilerim.