Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÖSYM sonuc belgesi? ÖSYM yerleştirme belgesi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
johnlock

ÖSYM sonuc belgesi? ÖSYM yerleştirme belgesi?

Mesaj gönderen johnlock » Prş Ara 02, 2021 10:58 pm

Selam dostlar bir sorum olacaktı.

Lisans için okullara başvururken ÖSYM yerleştirme belgesini istediklerini biliyorum. Hangi üniversiteye yerleştiğim, alan puanım ve kaç yıllık bir bölüm olduğu falan yazıyor tamam onda sorun yok.

Ancak bu belgenin yanı sıra, ÖSYM sonuç belgesini de Uni-Assist'e yüklemeli miyim? Yanlışların/doğruların/puanının yazdığı belgeden bahsediyorum.

Aslında bu konuda aklımda bir soru yoktu çünkü sonuç belgesini ne yapsınlar ki vs. diye düşünüyordum ama youtube'da bir videoda, gerekli olan belgeleri gösterirken bu belgelerin ikisini de gösteren biri vardı. O yüzden emin olmak istedim, kusuruma bakmayın lütfen.

johnlock

Re: ÖSYM sonuc belgesi? ÖSYM yerleştirme belgesi?

Mesaj gönderen johnlock » Cum Ara 03, 2021 6:56 pm

İleride merak eden olursa diye güncelliyorum. Bu https://www.uni-assist.de/en/tools/info ... ountry/tr/ sayfadan yola çıkarak sadece "yerleştirme" belgemi yükleyeceğim. Sonuç belgesini yüklemeyeceğim. Eğer ileride bir sorun olursa (umarım olmaz) tekrardan güncellerim.

odes

Re: ÖSYM sonuc belgesi? ÖSYM yerleştirme belgesi?

Mesaj gönderen odes » Çrş Ara 29, 2021 1:26 pm

Merhaba, bir geri dönüş alabildiniz mi? Sınav sonuçları da gerekiyor muymuş?