Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Coracle güvenilir mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cezeri

Coracle güvenilir mi?

Mesaj gönderen Cezeri » Pzt Kas 29, 2021 3:57 pm

Coracle'dan bloke hesabımı sorunsuz bir şekilde 1 gün içerisinde açtım fakat yatırmamı istediği bilgilerde alıcı kısmında ''Arkadiusz Labuda'' isimli birisi yazıyor. Bunu Coracle'a sorduğumda şöyle yanıt verdiler:

Arkadiusz Labuda, açtığımız bloke hesapları kontrol eden hukuk firmasıdır. Buna Emanet denir. Arkadiusz Labuda, bloke edilen tutarların yönetilmesini ve fonların gerçek sahibine ödenmesini sağlamak için hükümetin güvenilir 3. tarafı olarak hareket eder. Bu, fonların güvenliği için önemlidir. Alman Federal Dışişleri ofisi tarafından gerekli ve onaylanmıştır. Coracle'ın Bloke Hesabı tüm Alman Konsoloslukları tarafından kabul edilmektedir.

Gerçekten Almanya bu şirketi onaylıyor mu? Çünkü bir bilgiye ulaşamadım konsolosluk sayfasından buna dair. Yakın zamanda ya da önceden Coracle'dan bloke hesap açan arkadaşların yardımına şu an, bir an önce ihtiyacım var. Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Kaç günde aktarıldı hesabınıza para?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Coracle güvenilir mi?

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Kas 29, 2021 11:51 pm

Cezeri yazdı: Pzt Kas 29, 2021 3:57 pm Coracle'dan bloke hesabımı sorunsuz bir şekilde 1 gün içerisinde açtım fakat yatırmamı istediği bilgilerde alıcı kısmında ''Arkadiusz Labuda'' isimli birisi yazıyor. Bunu Coracle'a sorduğumda şöyle yanıt verdiler:

Arkadiusz Labuda, açtığımız bloke hesapları kontrol eden hukuk firmasıdır. Buna Emanet denir. Arkadiusz Labuda, bloke edilen tutarların yönetilmesini ve fonların gerçek sahibine ödenmesini sağlamak için hükümetin güvenilir 3. tarafı olarak hareket eder. Bu, fonların güvenliği için önemlidir. Alman Federal Dışişleri ofisi tarafından gerekli ve onaylanmıştır. Coracle'ın Bloke Hesabı tüm Alman Konsoloslukları tarafından kabul edilmektedir.

Gerçekten Almanya bu şirketi onaylıyor mu? Çünkü bir bilgiye ulaşamadım konsolosluk sayfasından buna dair. Yakın zamanda ya da önceden Coracle'dan bloke hesap açan arkadaşların yardımına şu an, bir an önce ihtiyacım var. Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Kaç günde aktarıldı hesabınıza para?
Expatrio neyse o da o dur. Eğer sahte olsaydı direk yok ederlerdi merak etmeyin sıkıntı yaşamazsınız Almanya Türkiye'ye benzemez.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Sal Kas 30, 2021 2:08 pm

tunuzn yazdı: Pzt Kas 29, 2021 11:51 pm Expatrio neyse o da o dur. Eğer sahte olsaydı direk yok ederlerdi merak etmeyin sıkıntı yaşamazsınız Almanya Türkiye'ye benzemez.
Euronun geldiği seviyeler malum insan ister istemez bi sorguluyor. Türkçe zaten pek yorum yok coracle hakkında ama yabancı kaynaklarda öyle olumsuz yorumlara da rastlamadım. Bir de buraya yazıyım dedim fakat hiç kimse kullanmamış sanırım

dreamer9

Mesaj gönderen dreamer9 » Sal Kas 30, 2021 5:05 pm

Expatrio ile arasında ücret olarak fark yok gibi bir şey, neden riske atıyorsunuz ki? Bugün sağlam olması yarın bir gün dükkanı kapatıp gitmeyecekleri anlamına gelmiyor. Almanya'da bu işler o kadar denetim altında zannedip de sorgusuz güvenmeyin bence, en son BAM adındaki bloke hesap şirketi kapatıp kaçtı, hiç kimse parasını geri alamadı. Coracle'dan açmaya çalışan arkadaşıma IBAN adresini mail ile atmışlar , ne kadar profesyonelce çalıştıklarını yeterince gösteriyor

eatak

Mesaj gönderen eatak » Sal Kas 30, 2021 5:16 pm

adını bile duyunca tüylerim diken diken oluyor. uzak durun lütfen. 3 -5 eur için sinirleriniz bozulmasın

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Kas 30, 2021 6:06 pm

dreamer9 yazdı: Sal Kas 30, 2021 5:05 pm Expatrio ile arasında ücret olarak fark yok gibi bir şey, neden riske atıyorsunuz ki? Bugün sağlam olması yarın bir gün dükkanı kapatıp gitmeyecekleri anlamına gelmiyor. Almanya'da bu işler o kadar denetim altında zannedip de sorgusuz güvenmeyin bence, en son BAM adındaki bloke hesap şirketi kapatıp kaçtı, hiç kimse parasını geri alamadı. Coracle'dan açmaya çalışan arkadaşıma IBAN adresini mail ile atmışlar , ne kadar profesyonelce çalıştıklarını yeterince gösteriyor
Hocam Coracle zaten sperrkonto konusunda en iyilerinden biri. Sadece Expatrio yok piyasada. Bu arada BAM'dan insanlar parasını bu yazın aldı. Dediğim gibi bilmeden konuşuyorsunuz maalesef. Oracle'dan 2 arkadaşım da yaptı bu arada.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Çrş Ara 01, 2021 3:45 pm

dreamer9 yazdı: Sal Kas 30, 2021 5:05 pm Expatrio ile arasında ücret olarak fark yok gibi bir şey, neden riske atıyorsunuz ki? Bugün sağlam olması yarın bir gün dükkanı kapatıp gitmeyecekleri anlamına gelmiyor. Almanya'da bu işler o kadar denetim altında zannedip de sorgusuz güvenmeyin bence, en son BAM adındaki bloke hesap şirketi kapatıp kaçtı, hiç kimse parasını geri alamadı. Coracle'dan açmaya çalışan arkadaşıma IBAN adresini mail ile atmışlar , ne kadar profesyonelce çalıştıklarını yeterince gösteriyor
Ücret olarak pek fark yok farkındayım. Aslında Fintibayla ya da Expatrio ile yapacaktım fakat konsolosluğa bloke hesabı eksik evrak olarak sunmak zorunda kaldım. Fintiba, expatrio pasaport fotokopisini kabul etmiyormuş sanırım, haliyle pasaportta konsoloslukta. Bundan dolayı Oracle'a kaldım gibi bir şey oldu fakat öyle pek olumsuz yorumlarda okumadım yabancı kaynaklarda. Tabii yine de buradaki arkadaşların tecrübesi Coracle'ı seçip seçmemekte daha etkili olacak benim için

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Prş Ara 02, 2021 5:25 pm

Bu arada evet Expatrio'dan aldığım cevap, siyah beyaz fotokopi değil renkli fotokopi istiyoruz şeklinde oldu. Bilseydim öncesinde birkaç tane renkli fotokopi çektirirdim

dreamer9

Mesaj gönderen dreamer9 » Cum Ara 03, 2021 12:20 pm

Cezeri yazdı: Prş Ara 02, 2021 5:25 pm Bu arada evet Expatrio'dan aldığım cevap, siyah beyaz fotokopi değil renkli fotokopi istiyoruz şeklinde oldu. Bilseydim öncesinde birkaç tane renkli fotokopi çektirirdim
fotoğraf kabul ediyor Expatrio, bana da öyle demişlerdi. Fotokopiye gerek yok

sevi

Mesaj gönderen sevi » Prş Eyl 15, 2022 1:14 pm

Ben de aynı işlemleri biraz evvel yaptım. Siz herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?

zumrutyesili

Mesaj gönderen zumrutyesili » Cum May 19, 2023 8:31 pm

Merhabalar,

Bugün Expatrio ve Coracle'ı araştırdım da, güncel olarak Coracle'dan bloke hesap açan var mıdır? ya da herhangi bir sorun yaşayan?
Sizce hangisini seçmeliyim, hangisini tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

aysvldn

Mesaj gönderen aysvldn » Prş Haz 08, 2023 7:08 pm

Merhaba,
Şuanda Almanyada okumaktayım ve Coracle'dan bir bloke hesabım var. Kendi adına olmama olayları çok öncedenmiş gayet benim adıma her ay ödemelerim düzenli yatıyor. Hatta ayın ilk günü kesin hesabımda oluyor. Expatrio ile ilgiliyse aynı şeyi söyliyemeyeceğim çünkü mango payla sorun yaşadıklarını ve 2 aydır insanların parasını yatıramadıklarını duydum. Paranın birkaç gün gecikmesi bile beni strese sokuyor. Ayrıca daha ucuz, euro olmuş 25, 3-5 euronun bile hesabı yapılır. Zaten almanya tarafından onaylanmış bir şirket ve birsürü kullanıcısı var neden risk olsun ki?