Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Sınavı Goethe alternatif

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ahmet___

Dil Sınavı Goethe alternatif

Mesaj gönderen ahmet___ » Prş Kas 25, 2021 5:13 pm

Merhabalar, lisans eğitiminde vize için gerekli olan dil belgesini Goethe A2 den almak istiyordum fakat İstanbul'daki merkeze bir türlü randevu alamadım genelde 2-3dk içerisinde kontejyan tamamen doluyor. Buna ek olarak başka bir kurumdan A2 için alternatif bir yer var mıdır, ÖSD sınavıyla ilgili yazılar görmüştüm forumda fakat bunun gibi diğerlerinin de yer aldığı bir yazı göremedim konsolosluğun sayfasında.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum

Aligür

Re: Dil Sınavı Goethe alternatif

Mesaj gönderen Aligür » Prş Kas 25, 2021 7:13 pm

ahmet___ yazdı: Prş Kas 25, 2021 5:13 pm Merhabalar, lisans eğitiminde vize için gerekli olan dil belgesini Goethe A2 den almak istiyordum fakat İstanbul'daki merkeze bir türlü randevu alamadım genelde 2-3dk içerisinde kontejyan tamamen doluyor. Buna ek olarak başka bir kurumdan A2 için alternatif bir yer var mıdır, ÖSD sınavıyla ilgili yazılar görmüştüm forumda fakat bunun gibi diğerlerinin de yer aldığı bir yazı göremedim konsolosluğun sayfasında.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum
Ben Ösd A2 ile vizeye başvurdum ve vizeyi aldım.
Ösd veya Telc i düşünebilirsin,

ahmet___

Mesaj gönderen ahmet___ » Cmt Kas 27, 2021 2:17 pm

Aligür yazdı: Prş Kas 25, 2021 7:13 pm Ben Ösd A2 ile vizeye başvurdum ve vizeyi aldım.
Ösd veya Telc i düşünebilirsin,
Sınavın sonuçları kaç günde açıklanmıştı hatırlıyorsan söyleyebilir misin, vize başvurusunu da ona göre ayarlamaya çalışıcam o yüzden soruyorum.
Bir kaç kişi 1 ay falan demiş ama o kadar uzun sürüyor mu cidden

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Cmt Kas 27, 2021 2:31 pm

ahmet___ yazdı: Cmt Kas 27, 2021 2:17 pm Sınavın sonuçları kaç günde açıklanmıştı hatırlıyorsan söyleyebilir misin, vize başvurusunu da ona göre ayarlamaya çalışıcam o yüzden soruyorum.
Goethe 15 günde diğerleri 1 ay da , bu yüzden sınav sonucu vize görüşmesine yetişmeyenler de oluyor onun için sınava girerken katılım belgesi iste kurumdan , en azından o olsun . Şahsen ben de öyle yapcam .

ahmet___

Mesaj gönderen ahmet___ » Cmt Kas 27, 2021 2:36 pm

umutt_cobann yazdı: Cmt Kas 27, 2021 2:31 pm Goethe 15 günde diğerleri 1 ay da , bu yüzden sınav sonucu vize görüşmesine yetişmeyenler de oluyor onun için sınava girerken katılım belgesi iste kurumdan , en azından o olsun . Şahsen ben de öyle yapcam .
İstanbul'da ÖSD sınavı yapan yerin sitesinde ek ücret ödeyerek 15gün içerisinde sonuçları almak mümkünmüş, ama fiyatlarla ilgili bir bilgi göremedim. ÖSD sınavına girmeyi düşünenlere duyurulur.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cmt Kas 27, 2021 6:50 pm

ahmet___ yazdı: Cmt Kas 27, 2021 2:17 pm Sınavın sonuçları kaç günde açıklanmıştı hatırlıyorsan söyleyebilir misin, vize başvurusunu da ona göre ayarlamaya çalışıcam o yüzden soruyorum.
Aynen 1 ayı bulur , benimki 6 haftada açıklandı ( pandemi nedeni ile)

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Sal Kas 30, 2021 8:55 pm

ahmet___ yazdı: Cmt Kas 27, 2021 2:36 pm İstanbul'da ÖSD sınavı yapan yerin sitesinde ek ücret ödeyerek 15gün içerisinde sonuçları almak mümkünmüş, ama fiyatlarla ilgili bir bilgi göremedim. ÖSD sınavına girmeyi düşünenlere duyurulur.
fiyatı 200 euro sanırım