Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rundfunkbeitrag

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
emreozcan9

Rundfunkbeitrag

Mesaj gönderen emreozcan9 » Sal Kas 23, 2021 3:55 pm

Merhaba arkadaşlar,

Üzerimize kayıtlı Rundfunkbeitrag (radyo, tv vergisi) borcumuzu, ödemelerimizi veya yapılan transferleri görebildiğimiz bir websitesi var mı? Nasıl öğrenebiliriz. Yoksa bu kadar dijital bir sistemi Almanya'dan beklememeli miyiz? :lol:

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Rundfunkbeitrag

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Kas 23, 2021 5:42 pm

emreozcan9 yazdı: Sal Kas 23, 2021 3:55 pm Merhaba arkadaşlar,

Üzerimize kayıtlı Rundfunkbeitrag (radyo, tv vergisi) borcumuzu, ödemelerimizi veya yapılan transferleri görebildiğimiz bir websitesi var mı? Nasıl öğrenebiliriz. Yoksa bu kadar dijital bir sistemi Almanya'dan beklememeli miyiz? :lol:
Websitesinde mektup gelmesi gerektiği yazıyordu. Siz gene bir sorun isterseniz

emreozcan9

Mesaj gönderen emreozcan9 » Sal Kas 23, 2021 5:51 pm

tunuzn yazdı: Sal Kas 23, 2021 5:42 pm Websitesinde mektup gelmesi gerektiği yazıyordu. Siz gene bir sorun isterseniz
Mektup geldi zaten de, Türkiyedeki interaktif vergi dairesi gibi online bir platform var mı acaba diye sordum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 25, 2021 11:06 am

emreozcan9 yazdı: Sal Kas 23, 2021 5:51 pm Mektup geldi zaten de, Türkiyedeki interaktif vergi dairesi gibi online bir platform var mı acaba diye sordum
yok hayir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Cum Kas 26, 2021 1:09 pm

Şuradan yapabiliyor olmanız lazım:

https://www.rundfunkbeitrag.de/buergeri ... x_ger.html

Bana hala mektup gelmediği için yapamadım. Mektuptaki kod gerekiyor çünkü bu formu doldurmak için. O yüzden yanlış bilgi vermeyeyim. Ama tahminimce yukarıdaki formun devamında banka bilgilerinizi gireceksiniz ödeme talimatı için. 3. adım Zahlungsweise çünkü.

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Cum Kas 26, 2021 3:20 pm

Bu form kayıt olmak için diye biliyorum. Ben burdan kayıt oldum 3-4 ay mektup gelmediği için. Ödeme için de farklı yöntemler var ödeme aralığını siz seçiyorsunuz sonra ya otomatik ödeme talimatı yapıyorsunuz ya da überweisung ile kendiniz gönderiyorsunuz. Ama ne kadar ödendiğini/ödeneceğini gösteren bir yer yok maalesef. Ödeme aralığına göre mektup geliyor eğer bir yanlışlık varsa dilekçeyle itiraz ediyorsunuz.
tuldi yazdı: Cum Kas 26, 2021 1:09 pm Şuradan yapabiliyor olmanız lazım:

https://www.rundfunkbeitrag.de/buergeri ... x_ger.html

Bana hala mektup gelmediği için yapamadım. Mektuptaki kod gerekiyor çünkü bu formu doldurmak için. O yüzden yanlış bilgi vermeyeyim. Ama tahminimce yukarıdaki formun devamında banka bilgilerinizi gireceksiniz ödeme talimatı için. 3. adım Zahlungsweise çünkü.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Pzt Mar 14, 2022 4:30 pm

Merhaba Ekim 2021’den beri Almanya’da yurtta kalıyorum ama tv vergisi ile ilgili hiçbir belge bana ulaşmadı? Benim birileriyle iletişime geçmem gerekiyor mu? Bilen varsa yazabilirse sevinirim

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Mar 15, 2022 4:04 am

Hande.B yazdı: Pzt Mar 14, 2022 4:30 pm Merhaba Ekim 2021’den beri Almanya’da yurtta kalıyorum ama tv vergisi ile ilgili hiçbir belge bana ulaşmadı? Benim birileriyle iletişime geçmem gerekiyor mu? Bilen varsa yazabilirse sevinirim
Merhaba, ben de sizinle aynı durumdaydım. Eğer tek kalıyorsanız yukarıda belirtildiği gibi siteden formu doldurup sizin başvuru yapmanız gerekiyor. Daha sonra size posta geliyor, otomatik ödeme talimatı verip işlemi tamamlayabilirsiniz. Ama eğer tek kalmıyorsanız, sizden önce orda olan arkadaşlarınız belki zaten ödüyorlardır. Onlara sorabilirsiniz.
Kolay gelsin