Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master Öncesi Staj

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yldrm7777

Master Öncesi Staj

Mesaj gönderen yldrm7777 » Sal Kas 23, 2021 12:39 pm

Selamlar herkese
Haziran ayından beri Almanya’da dil eğitimi alıyorum. Türkiye’de ingilizce mühendislik lisans mezunuyum. Forumda bu konuyla ilgili bir şey bulamadım, gözden kaçtıysa kusura bakmayın. 2022 yaz dönemi için master başvurularına başladım, 1-2 okuldan garanti kabul alırım gibi duruyor. Şimdi şöyle bir sorum var: Ben bu yaz dönemim başlamadan önce almanca kursuna devam ettiğim süreçte deneyim kazanmak için alanıma yönelik gönüllü staj yapabiliyor muyum? Yani ilgili firmalara cv ile birlikte amacımı anlatan bir mail gönderdim diyelim, kabul alırsam böyle bir imkanım oluyor mu? Dil kursundan sonra çok vaktim kalıyor. Türkiye’de zorunlu stajlarımı akademik olarak gerçekleştirdiğim için sektöre yönelik deneyim eksikliğim var. Şu an Almanca B1 kuru bitmek üzere. Master için de İngilizce programlara başvurdum, Ingilizce yeterliliğim var. Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim

mertyiyitt

Re: Master Öncesi Staj

Mesaj gönderen mertyiyitt » Sal Kas 23, 2021 2:39 pm

yldrm7777 yazdı: Sal Kas 23, 2021 12:39 pm Selamlar herkese
Haziran ayından beri Almanya’da dil eğitimi alıyorum. Türkiye’de ingilizce mühendislik lisans mezunuyum. Forumda bu konuyla ilgili bir şey bulamadım, gözden kaçtıysa kusura bakmayın. 2022 yaz dönemi için master başvurularına başladım, 1-2 okuldan garanti kabul alırım gibi duruyor. Şimdi şöyle bir sorum var: Ben bu yaz dönemim başlamadan önce almanca kursuna devam ettiğim süreçte deneyim kazanmak için alanıma yönelik gönüllü staj yapabiliyor muyum? Yani ilgili firmalara cv ile birlikte amacımı anlatan bir mail gönderdim diyelim, kabul alırsam böyle bir imkanım oluyor mu? Dil kursundan sonra çok vaktim kalıyor. Türkiye’de zorunlu stajlarımı akademik olarak gerçekleştirdiğim için sektöre yönelik deneyim eksikliğim var. Şu an Almanca B1 kuru bitmek üzere. Master için de İngilizce programlara başvurdum, Ingilizce yeterliliğim var. Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim
Dil vizesi ile çalışılamıyor diye biliyorum. Çalışma izni çıkmıyor yani.

yldrm7777

Mesaj gönderen yldrm7777 » Sal Kas 23, 2021 3:37 pm

mertyiyitt yazdı: Sal Kas 23, 2021 2:39 pm Dil vizesi ile çalışılamıyor diye biliyorum. Çalışma izni çıkmıyor yani.
Vizemde çalışma izni gözüküyor, ancak Ferienzeit olarak. Staj belki bunun dışında kalıyordur diye düşünmüştüm

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Sal Kas 23, 2021 4:46 pm

yldrm7777 yazdı: Sal Kas 23, 2021 3:37 pm Vizemde çalışma izni gözüküyor, ancak Ferienzeit olarak. Staj belki bunun dışında kalıyordur diye düşünmüştüm
Çok detaylı bilgi sahibi değilim, okuduklarımdan gördüğüm kadarıyla dil okuluna giderken çalışılamıyordu. Yanlış yönlendirmiş olmayayım, daha bilgili biri cevap verecektir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 26, 2021 11:43 am

Dil kursu bitince, kurstan bir Ferienbescheinigung alin hic bir sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yldrm7777

Mesaj gönderen yldrm7777 » Cum Ara 03, 2021 12:46 pm

Physiker yazdı: Cum Kas 26, 2021 11:43 am Dil kursu bitince, kurstan bir Ferienbescheinigung alin hic bir sorun olmaz.
Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında benim sorum şu anki süreç içindi. Öğleden sonralarım ve haftasonum hep boş, dil kursum da şubatta bitecek. Bu Ferienbescheinigung belgesini kurs bittikten sonra mı alabiliyoruz sadece?