Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize işleminin hangi aşamada olduğunu öğrenmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mertyiyitt

Vize işleminin hangi aşamada olduğunu öğrenmek

Mesaj gönderen mertyiyitt » Pzt Kas 22, 2021 6:40 pm

Merhabalar,

41F vizesine 11 Ekim'de başvurmuş, işleminin 7.haftasında, 41. gününde olan okula çoktan geç kalmış biriyim. 11 Kasım'da yabancılar ofisi benden ek belgeler talep etti. Başlığını açmıştım belki görmüş olabilirsiniz. Görmediyseniz belgeler, okula kayıt belgesiydi ve derslere uzaktan erişimim olup olmadığı ile ilgili okuldan alınacak bir mektuptu. Aynı gün içerisinde yolladım. Şu an da sürecin ne aşamada olduğunu hangi merciden öğrenebilirim. Örn:
- İzmir Alman konsolosluğu aranabiliyor mu?
- Bochum'a gideceğim, bu bölgeye bakan ofise mail mi atmalıyım?
(İzmir konsolosluğuna mail attım Türkçe olarak henüz dönüş olmadı.)
Benzer bir durum ile ilgili tecrübesi olan varsa, paylaşabilirse sevinirim. Daha sonra bu şekilde sürecin durumunu öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için de arşiv niteliğinde olur bu konu başlığı.
Teşekkürler.

ibdb

Re: Vize işleminin hangi aşamada olduğunu öğrenmek

Mesaj gönderen ibdb » Pzt Kas 22, 2021 7:26 pm

mertyiyitt yazdı: Pzt Kas 22, 2021 6:40 pm Merhabalar,

41F vizesine 11 Ekim'de başvurmuş, işleminin 7.haftasında, 41. gününde olan okula çoktan geç kalmış biriyim. 11 Kasım'da yabancılar ofisi benden ek belgeler talep etti. Başlığını açmıştım belki görmüş olabilirsiniz. Görmediyseniz belgeler, okula kayıt belgesiydi ve derslere uzaktan erişimim olup olmadığı ile ilgili okuldan alınacak bir mektuptu. Aynı gün içerisinde yolladım. Şu an da sürecin ne aşamada olduğunu hangi merciden öğrenebilirim. Örn:
- İzmir Alman konsolosluğu aranabiliyor mu?
- Bochum'a gideceğim, bu bölgeye bakan ofise mail mi atmalıyım?
(İzmir konsolosluğuna mail attım Türkçe olarak henüz dönüş olmadı.)
Benzer bir durum ile ilgili tecrübesi olan varsa, paylaşabilirse sevinirim. Daha sonra bu şekilde sürecin durumunu öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için de arşiv niteliğinde olur bu konu başlığı.
Teşekkürler.
Selam, arkadaşım bizden ek belge istenen mail adresine vize durumuyla ilgili bilgi almak istediğini yazmıştı. Dönüş yapıp vize işlemlerinin tamamlandığını, konsolosluğun yakında kendisine bilgi vereceğini yazmışlardı. İstersen oraya da bir mail gönder.

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Pzt Kas 22, 2021 8:33 pm

ibdb yazdı: Pzt Kas 22, 2021 7:26 pm Selam, arkadaşım bizden ek belge istenen mail adresine vize durumuyla ilgili bilgi almak istediğini yazmıştı. Dönüş yapıp vize işlemlerinin tamamlandığını, konsolosluğun yakında kendisine bilgi vereceğini yazmışlardı. İstersen oraya da bir mail gönder.
Merhabalar, dönüt için çok teşekkür ederim. Şu maile yollamıştı değil mi? "visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de"
Bize gelen mailin altında lütfen vize sürecinin durumu ile ilgili soru sormaktan kaçının yazıyor da, o nedenle yazmaktan çekinmiştim. Eğer genel bir sorunuz olursa lütfen ülkenizde başvurduğunuz yerdeki konsolosluğa yazın denmiş. Arkadaşınız ne şekilde sormuş acaba, rica etsem öğrenebilir miyim?

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Pzt Kas 22, 2021 9:44 pm

mertyiyitt yazdı: Pzt Kas 22, 2021 8:33 pm Merhabalar, dönüt için çok teşekkür ederim. Şu maile yollamıştı değil mi? "visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de"
Bize gelen mailin altında lütfen vize sürecinin durumu ile ilgili soru sormaktan kaçının yazıyor da, o nedenle yazmaktan çekinmiştim. Eğer genel bir sorunuz olursa lütfen ülkenizde başvurduğunuz yerdeki konsolosluğa yazın denmiş. Arkadaşınız ne şekilde sormuş acaba, rica etsem öğrenebilir miyim?
evet aynı mail, ben de aynı sebepten çekinip yazmamıştım ama arkadaşımın kayıt tarihi 3. kez uzatıldığı için şansını denemek istemişti. Şu şekilde yazmış o,

My name is..., and I wanted to kindly request updated information about my visa's current status. The University of Heidelberg has extended the application date to November 30th and I am hoping to get my visa in time for this date and wanted to know is there is anything I can do to spped up the process.
Benden de sizinle aynı tarihte belge istemişlerdi, cumartesi günü elime ulaştı pasaport. Sizin de yakın zamanda gelir diye umuyorum.