Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hessen Yaz Dönemi Şartlı Kabul

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
lilas

Hessen Yaz Dönemi Şartlı Kabul

Mesaj gönderen lilas » Pzr Kas 14, 2021 7:54 pm

Merhabalar, 2018'de üniversiteye yerleştim ve Nc puanım 2,8'e denk geliyor. JLU Gießen, Teknische HS Mittelhessen veya Marburg Üniversitesinden şartlı kabul almak istiyorum bu yaz dönemi için. Aslında B1 düzeyinde Almanca biliyorum ama biraz hamladım, şu an çalışıyorum ama sertfikaya hazırlanmak için gereken zamana sahip değilim. Vize görüşmesine kadar TELC A2 alabilirim en azından konsolosluğa sıfır gitmemek için. Onun dışında Üniversitede hazırlık sınavı geçtim B1 olarak ve 900+ saat de eğitim gördüm bunun belgelerini de sunacağım. 5 dönemlik %100 Almanca lisans eğitimi almış oluyorum. Sizce bu şartlarda yaz dönemi için hangi bölümlere başvurmalıyım?(Wirtschaftsinformatik bölümündeyim ortalamam minimum 2,80 gelir dönem sonu)

Teknische Hochschule Mittelhessen
Wirtschaftsmathematik (Sommersemester/Zulassungfrei)
Betriebswirtschaft (Sommersemester/NC var ama hep alle zugelassen olmuş)

JLU Giessen
Wirtschaftswissenschaften (Sommersemester/NC var ama alle zugelassen olmuş düzenli olarak)

Marburg Universitat
Betriebswirtschaftslehre (Sommersemester/Nc var, maksimum 2,7 ile almış)
Volkswirtschaftslehre (Sommersemester/Nc var ama alle zugelassen veya 3,5 gibi)
Wirtschaftsmathematik (Sommersemester/Frei-Kein NC)

1) Ben öncelikle THM ve Giessen'in ortak dil kursu olayını anlamadım. Yani bölüm için THM'ye başvurup kabul alıcaz, sonra o belgeyle de Giessen'e dil kursuna mı kaydolacağız? Bu konuda biri bni lütfen aydınlatsın. Her yerde THM A1.1 ile şartlı kabul veriyor yazıyor çünkü.

2) Marburg'un kurs takvimini bir türlü bulamadım, mail attım dönüş alamadım. Seviye tespit sınavına katılıp B2 ile kursa başlamak istiyorum, ama Sommersemester'da B2 kursu var mı falan göremiyorum. Giessen için buldum. Belki ben göremiyorumdur, bulan olursa aşırı makbule geçer.

3) Ben Wirtschaftsinformatik'e devam etmek istiyorum, Haziranda başvurularımı buna göre yapacağım. Bu durumda şartlı kabul için bölüm önemsiz olur diye düşünüyorum.

lilas

Re: Hessen Yaz Dönemi Şartlı Kabul

Mesaj gönderen lilas » Pzt Kas 15, 2021 3:39 pm

spam yapmak istemiyorum ama bir soru daha soracaktım..

şartlı kabulde bir bölüme de başvurmak gerekiyor ya, yaz dönemi olmayan bölümlere şartlı kabul alamayız değil mi yani? yoksa bölümden bağımsız yaz dönemi için şartlı kabul alabilir miyim? sıfır almanca ile bakıyorum

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Kas 16, 2021 2:11 am

Marburg iptal oldu. Yaz dönemi dil kursu almak için Kasım'da en geç başvuru yapmış olmak gerekiyormuş.

Teknische Hochschule Mittelhessen, sıfır almanca ile şartlı kabul veriyor bilgisi her yerde ama kurs için Gießen'e yönlendirmesi sürecini anlayamadım. Mail attım ama birkaç gündür dönüş olmadı. İstediğim (nc-frei) bölüm THM'de ama almancam yok diyelim, önce thm'den kabul belgesi alıp sonra mı Giessen kursuna başvuracağız?

Bir de Gießen kursu şu an online gözüküyor, yaz dönemi planını nasıl öğrenebilirim acaba?

balirem

Mesaj gönderen balirem » Cum Eki 14, 2022 10:51 am

lilas yazdı: Sal Kas 16, 2021 2:11 am Marburg iptal oldu. Yaz dönemi dil kursu almak için Kasım'da en geç başvuru yapmış olmak gerekiyormuş.

Teknische Hochschule Mittelhessen, sıfır almanca ile şartlı kabul veriyor bilgisi her yerde ama kurs için Gießen'e yönlendirmesi sürecini anlayamadım. Mail attım ama birkaç gündür dönüş olmadı. İstediğim (nc-frei) bölüm THM'de ama almancam yok diyelim, önce thm'den kabul belgesi alıp sonra mı Giessen kursuna başvuracağız?

Bir de Gießen kursu şu an online gözüküyor, yaz dönemi planını nasıl öğrenebilirim acaba?
Merhaba sorunuza cevap bulabildiniz mi.. Thm'den kabul alırsak Gießen'da mı okumak zorundayız? Bir de henüz almanca dil belgem yok, Marburg'un sıfır şartlı kabul vermesi hakkında bir bilginiz var mı?