Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

At 11 ile oturum uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
berkechk

At 11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen berkechk » Pzt Kas 08, 2021 9:00 am

Merhabalar acaba oturum uzatmaya at11 ile gidersek oturumumuz ona göre mi veriliyor? 1 senelik özel sigorta yaptırıp gidersek daha mı uzun süreli oturum verirler?

nebileyimne

Re: At 11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen nebileyimne » Çrş Kas 10, 2021 9:39 am

Hayır. Kendimden örnek vereceğim, hem geçen sene hem bu sene A/T 11 ile birer senelik oturum aldım. Yani 6 aylık bir belge olması önemli değil verilen oturum süresinde.
berkechk yazdı: Pzt Kas 08, 2021 9:00 am Merhabalar acaba oturum uzatmaya at11 ile gidersek oturumumuz ona göre mi veriliyor? 1 senelik özel sigorta yaptırıp gidersek daha mı uzun süreli oturum verirler?

seherg

Mesaj gönderen seherg » Çrş Mar 16, 2022 12:37 am

merhaba Marburg'dayım ve bana devamlı senin sigortandan dolayı 6 ay verebiliriz diyolar. halbuki bir defa sigortama göre 1 ay uzun vize vermislerdi. 1 kere 3 aylık 2 kere 6 aylık uzattım simdi yıne 6 aylık vericeklermiş. her seferinde 100 Euro ödüyorum. Marburg böyleymiş galiba para odaklı . Burayı tercih etmeyin valla, buranin Studienkollegi de aynı para odaklı. Nasıl hakkımı savunucam bilmiyorum.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Çrş Mar 16, 2022 1:35 am

Forumda birkaç kişiden daha duymuştum sigortaya göre oturum süresinin belirlendiğini demek ki şehirden şehire değişebiliyor. Şu an benim de at11 belgem var fakat sürekli oturumla uğraşmamak adına 1 ya da 2 yıllık özel sigorta yaptırıp oturuma başvurursak acaba oturumun süresini daha uzun vermeleri gibi bir durum olabilir mi? Çünkü eğer 2 yıllık oturum alırsak 1 sene bloke hesap derdinden kurtulmuş oluyoruz mantıken. Tam hatırlamıyorum hangi başlıktı ama forumda daha önceden 2 yıllık oturum alan birisinin yorumunu okumuştum. Onun haricinde daha önceden hiç 2 yıl özel sigorta yaptırıp 2 yıllık oturum almış olan var mı? Varsa hangi eyalet ve hangi şehir paylaşır mısınız?

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Çrş Mar 16, 2022 7:35 pm

Ben de burada okuduklarıma dayanarak iki yıllık özel sigorta yaptırdım. İki yıllık oturum da verdiler. Ama oturuma başvururken istenen belgeler arasında sigorta belgesi yoktu :) Ben de eklemedim diye hatırlıyorum. Saksonya, Chemnitz.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Çrş Mar 16, 2022 8:40 pm

tuldi yazdı: Çrş Mar 16, 2022 7:35 pm Ben de burada okuduklarıma dayanarak iki yıllık özel sigorta yaptırdım. İki yıllık oturum da verdiler. Ama oturuma başvururken istenen belgeler arasında sigorta belgesi yoktu :) Ben de eklemedim diye hatırlıyorum. Saksonya, Chemnitz.
Almanya'daki devlet dairelerinde Türkiye'deki gibi dijital bir sistem var mı ki acaba sigorta açısından. Belki de oturum verirken sistemde gözükmüş olabilir. Hayırlı olsun bu arada :)