Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GARANTÖR, glaubhaft gemacht yazısıyla kesin elenir miyim?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
bukettsahiin

GARANTÖR, glaubhaft gemacht yazısıyla kesin elenir miyim?

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cmt Kas 06, 2021 12:36 am

Merhaba,

Garantör belgemde Almanyadaki doktor akrabamdan gelen belgede ‘glaubhaft gemacht’ işaretli geldi.

Ama baktığım kadarıyla nachgewiesen işaretli olması lazımmış.

Bilgisi olan bilgilendirebilir mi?
1) Bu seçenek işaretle kabul almış olanınız var mı? Kesin mi kabul edilmiyor?
2) Vizede bu seçenekle ilerlersem red mi yerim, eksik belge maili mi gelir? (Eksik belge olursa en azından süreçte hallederim)

Çok çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: GARANTÖR, glaubhaft gemacht yazısıyla kesin elenir miyim?

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Kas 06, 2021 9:37 pm

bukettsahiin yazdı: Cmt Kas 06, 2021 12:36 am Merhaba,

Garantör belgemde Almanyadaki doktor akrabamdan gelen belgede ‘glaubhaft gemacht’ işaretli geldi.

2) Vizede bu seçenekle ilerlersem red mi yerim, eksik belge maili mi gelir? (Eksik belge olursa en azından süreçte hallederim)

Çok çok teşekkürler.
Red yemezsiniz eksik belge gelir. Garantör konusunda bir bilgim yok. Ancak bu belge ulusal bir kuruluştan geldiyse, işaretlendiyse o kadar sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Numaralar falan bunlar internete işleniyor.

sule.ozkan

Mesaj gönderen sule.ozkan » Cmt Kas 06, 2021 11:48 pm

bukettsahiin yazdı: Cmt Kas 06, 2021 12:36 am Merhaba,

Çok çok teşekkürler.
İlk soruna cevap olarak ben öğrenci vizesi başvurumda bu belgeyle gittiğimde oradaki görevli bana red yersin/yeme ihtimalin var o yüzden hiç riske atma senin randevunu ileri tarihe atalım bana daha ayakları yere basan bir kanıt getir dedi. Bende o şekilde yaptım. Yani kabul edilmiyor. İkinci sorunu da aslında yanıtlamış oldum. Bizzat orada vize başvurusunu alan belgeleri kontrol eden görevlinin ifadeleriyle hemde..

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cmt Kas 06, 2021 11:49 pm

sule.ozkan yazdı: Cmt Kas 06, 2021 11:48 pm İlk soruna cevap olarak ben öğrenci vizesi başvurumda bu belgeyle gittiğimde oradaki görevli bana red yersin/yeme ihtimalin var o yüzden hiç riske atma senin randevunu ileri tarihe atalım bana daha ayakları yere basan bir kanıt getir dedi. Bende o şekilde yaptım. Yani kabul edilmiyor. İkinci sorunu da aslında yanıtlamış oldum. Bizzat orada vize başvurusunu alan belgeleri kontrol eden görevlinin ifadeleriyle hemde..
tesekkur ederim

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cmt Kas 06, 2021 11:51 pm

sule.ozkan yazdı: Cmt Kas 06, 2021 11:48 pm İlk soruna cevap olarak ben öğrenci vizesi başvurumda bu belgeyle gittiğimde oradaki görevli bana red yersin/yeme ihtimalin var o yüzden hiç riske atma senin randevunu ileri tarihe atalım bana daha ayakları yere basan bir kanıt getir dedi. Bende o şekilde yaptım. Yani kabul edilmiyor. İkinci sorunu da aslında yanıtlamış oldum. Bizzat orada vize başvurusunu alan belgeleri kontrol eden görevlinin ifadeleriyle hemde..
acaba süreciniz hangi dilimde oldu? güncel bir basvuru muydu?

sule.ozkan

Mesaj gönderen sule.ozkan » Cmt Kas 06, 2021 11:52 pm

bukettsahiin yazdı: Cmt Kas 06, 2021 11:49 pm tesekkur ederim
Rica ederim ne demek. Sana tavsiyem hiç riske atma, özellikle de red yeme ihtimali olan durumlarda. Çünkü red yersen bir kere damgalanmış gibi oluyorsun. Tabi üzerine de ısrar edersen seni mimliyorlar. İmkanın varsa bloke hesap aç derim.

sule.ozkan

Mesaj gönderen sule.ozkan » Cmt Kas 06, 2021 11:52 pm

bukettsahiin yazdı: Cmt Kas 06, 2021 11:51 pm acaba süreciniz hangi dilimde oldu? güncel bir basvuru muydu?

Geçen sene başvurdum ben Eylül ayında. Bir yıl önce yani.

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cmt Kas 06, 2021 11:54 pm

sule.ozkan yazdı: Cmt Kas 06, 2021 11:52 pm Geçen sene başvurdum ben Eylül ayında. Bir yıl önce yani.
cok tesekkurler tekrardan, belgeyi bastan isteyeyim o zaman.

sule.ozkan

Mesaj gönderen sule.ozkan » Cmt Kas 06, 2021 11:56 pm

bukettsahiin yazdı: Cmt Kas 06, 2021 11:54 pm cok tesekkurler tekrardan, belgeyi bastan isteyeyim o zaman.
Rica ederim, bir yandan olmaması ihtimaline karşı bloke hesap sürecini de incele derim. Hatırlıyorum da vize günüm gelmişti bloke hesap bilgilerim :D ucu ucuna yetiştirmiştim her şeyi..

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Cmt Kas 06, 2021 11:57 pm

sule.ozkan yazdı: Cmt Kas 06, 2021 11:56 pm Rica ederim, bir yandan olmaması ihtimaline karşı bloke hesap sürecini de incele derim. Hatırlıyorum da vize günüm gelmişti bloke hesap bilgilerim :D ucu ucuna yetiştirmiştim her şeyi..
bloke hesap olaylarini su an yapamam gibi ya, bakalim :)

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Kas 07, 2021 12:03 am

- İdata'daki görevliler hiçbir şey bilmiyor. Sadece konuşurlar onlar. Nereden biliyor nasıl işlediğini konsolosluğun acaba çok merak ediyorum. Benim karşıma gelen görevli kağıtlarda hata yaptı ben düzelttim. Bundan dolayı bana göre direk kovulması gerekirdi. Konsolosluk büyük ihtimal olanların farkında zaten.

besimtoker
İletişim:

Mesaj gönderen besimtoker » Pzt Kas 08, 2021 2:37 pm

Kann die finanzielle Leistungsfähigkeit zur Übernahme der Kosten für den Gast/die Gäste
nicht nachgewiesen bzw. glaubhaft gemacht werden, dann kann die Verpflichtungserklärung
nur mit dem Vermerk "Bonität nicht nachgewiesen", "Gast übernimmt sämtliche Kosten"
ausgestellt werden.
In einem solchen Fall muss der Gast gegenüber unserer Auslandsvertretung eine ausreichende
Bonität für seinen geplanten Aufenthalt in Deutschland nachweisen
Bu konudaki söylemlerine göre glaubhaft gemacht ancak kısmı şekilde ihtiyaçları karşılanabilir manasında dolayısıyla nasıl geçineceğinizi ek bir şekilde kanıtlamanız lazım. Yine eyaletten eyalete değişiklik gösterebilir ama bu durumda sizin Sperrkonto oluşturmanızda fayda var gibi.

besimtoker
İletişim:

Mesaj gönderen besimtoker » Pzt Kas 08, 2021 5:48 pm

Kısa süreli seyahatlerde sorun olmayabilir misal Schengen vizesi için garantörlük vs. ama uzun süreli kalışlarda ve ulusal vizede glaubhaft gemacht yeterli değildir deniyor.

https://vv.potsdam.de/vv/Verpflichtungs ... 6.2018.pdf

bukettsahiin

Mesaj gönderen bukettsahiin » Pzt Kas 08, 2021 5:50 pm

besimtoker yazdı: Pzt Kas 08, 2021 5:48 pm Kısa süreli seyahatlerde sorun olmayabilir misal Schengen vizesi için garantörlük vs. ama uzun süreli kalışlarda ve ulusal vizede glaubhaft gemacht yeterli değildir deniyor.

https://vv.potsdam.de/vv/Verpflichtungs ... 6.2018.pdf
tesekkur ediyorum.

besimtoker
İletişim:

Mesaj gönderen besimtoker » Pzt Kas 08, 2021 7:40 pm

Bu arada dikkate değer konu 1.0 Abitur ile öğrenci alan tıp fakültelerinden mezun doktorun gelirinin fazladan bir kişinin eğitimini üstlenmeye yeterli görülmemesi.

Sonra Almanya'da hayat pahalı. Sandığınız gibi herkes lüks içinde yaşamıyor orada da daha başka türlü zorluklar var diyince de ekşi sözlükte falan çomar diyip linçliyorlar :lol:

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Kas 08, 2021 8:44 pm

besimtoker yazdı: Pzt Kas 08, 2021 7:40 pm Bu arada dikkate değer konu 1.0 Abitur ile öğrenci alan tıp fakültelerinden mezun doktorun gelirinin fazladan bir kişinin eğitimini üstlenmeye yeterli görülmemesi.

Sonra Almanya'da hayat pahalı. Sandığınız gibi herkes lüks içinde yaşamıyor orada da daha başka türlü zorluklar var diyince de ekşi sözlükte falan çomar diyip linçliyorlar :lol:
Türkiye'den para geldiği için olmasın o? :D. Annem babam Almanya'da yaşasaydı a gayet lüks içinde yaşardım kimse kusura bakmasın. Burdakilerin durumu gayet iyi. Kira falan pahalı demeyin bazı yerleşkelerin yanlarında gayet uyguna kira mümkün. Berlin, düsseldorf gibi.

besimtoker
İletişim:

Mesaj gönderen besimtoker » Sal Kas 09, 2021 11:34 am

Türkiye'de yaşayan birisinin garantörlüğü kabul ediliyor mu ki? Benim bildiğim sadece Almanya'da yaşayan insanlar garantörlük verebiliyor diğer türlü Sperrkonto isteniyor.