Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 ile doktora ve/veya acile gitmek

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
keinproblem

AT11 ile doktora ve/veya acile gitmek

Mesaj gönderen keinproblem » Sal Eki 26, 2021 12:37 pm

Almanya'ya daha 1 hafta önce geldim. Dün yediğim bir şey mı beni zehirledi bilmiyorum kusma, karın ağrıntısı, bulantı şikayetlerim var.

Elimde at11 belgem var sadece. Direkt bununla doktora gidebilir miyim? Yoksa eczaneye gidip derdimi anlatsam daha mı kolay olur?

Teşekkürler

keinproblem

Re: AT11 ile doktora ve/veya acile gitmek

Mesaj gönderen keinproblem » Prş Eki 28, 2021 10:16 am

Arkadaşlar bu konu hakkında fikri olan yok mu?

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Prş Eki 28, 2021 12:40 pm

yakında bulunan bir TK , AOK vs ofisine gidip durumu anlatın. Onlar sizi yönlendirecektir, direkt Türkiye'den alınan AT11 ile gidilemiyor diye biliyorum.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Cum Eki 29, 2021 6:28 pm

Evet onu aok vs hemen email gönderin size taranmış halini önce eposta atsınlar. Sonra evinin posta kutusuna gelicektir.

Çok kötü durumdaysan bekleme tabi sağlığın söz konusu. Versicherungsbescheinigungun olduğu sürece onun fotokopisini çekiyor acildekiler vs. Bir de bi kağıt imzalıyorsun AOK sorumludur falan geri kalan para işi vs. Ücret ödemezsin.

Bazen aile hekimine gidip şu testi yapar mısınız dersen ücretli olabilir. Doktor gerekli gördüğü şeyleri sigorta karşıladığı şekilde tetkik eder genelde. Sen hemen hangi eyaletteysen oranın istediğin sağlık sigorta şeyine bir mail at. Evrağını da pdf olarak ekleyip açıklamaya Dringender Beachtung yazıp durumunu belirt.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzr Eki 31, 2021 1:28 pm

benjamin21 yazdı: Cum Eki 29, 2021 6:28 pm Evet onu aok vs hemen email gönderin size taranmış halini önce eposta atsınlar. Sonra evinin posta kutusuna gelicektir.

Çok kötü durumdaysan bekleme tabi sağlığın söz konusu. Versicherungsbescheinigungun olduğu sürece onun fotokopisini çekiyor acildekiler vs. Bir de bi kağıt imzalıyorsun AOK sorumludur falan geri kalan para işi vs. Ücret ödemezsin.

Bazen aile hekimine gidip şu testi yapar mısınız dersen ücretli olabilir. Doktor gerekli gördüğü şeyleri sigorta karşıladığı şekilde tetkik eder genelde. Sen hemen hangi eyaletteysen oranın istediğin sağlık sigorta şeyine bir mail at. Evrağını da pdf olarak ekleyip açıklamaya Dringender Beachtung yazıp durumunu belirt.
Çok teşekkür ederim.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Cum Nis 01, 2022 11:59 am

Merhaba,
birkaç hafta önce küçük yanık olayı geçirdim ve doktora gitmem gerekti. AT11 sağlık sigortasıyla gelmiştim ve AOK tarafından onaylanmıştı belgem. Ancak doktora gittiğimde sigortayla ilgili bir sorun oluştu neyseki hemşireler AOK’yı arayarak bir şekilde o anlık sorunu çözdüler. Şimdi AOK’den bir mail aldım ve sadece acil durumlarda bu belgeyi kullanabileceğimi ve bir sonraki doktor ziyaretlerimde National Proof of Claim’e ihtiyacım olduğunu söylemişler. Bununla ilgili tecrübesi ya da bilgisi olan var mı? AT11’in en azından bu tür muayeneleri kapsadığını biliyordum ama öyle değil mi? Bilgilendirirseniz sevinirim