Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Statü Değiştirme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
umudxx

Oturum Statü Değiştirme

Mesaj gönderen umudxx » Cum Eki 22, 2021 12:01 pm

Merhaba arkadaşlar ben Almanya da Freiwilliges Soziales Jahr yapıyorum. Almanyaya D tipi vizesi ile gelmiştim. Bir işverene ausbildung için başvurmuştum ama kendisi bana pflegehelfer olarak ausbildungsuz çalışabileceğimi söyledi. Şayet ki arbeitsvertrag aldım diyelim ben münih de auslandebehörde ile sorun yaşar mıyım ?
Vize statümü değiştirebilir miyim ?

umudxx

Re: Oturum Statü Değiştirme

Mesaj gönderen umudxx » Cum Eki 22, 2021 3:36 pm

upp bilen yok mu ?

Jala

Mesaj gönderen Jala » Cmt Eki 23, 2021 4:46 pm

Bende de benzer bir durum var. Bilen biri varsa tam olarak hangi vize türüne ne şekilde başvurmak gerekiyor, süreç nasıl ilerliyor söylerse ben de çok memnun olurum. 🙏🏻

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzt Eki 25, 2021 9:24 pm

umudxx yazdı: Cum Eki 22, 2021 12:01 pm Merhaba arkadaşlar ben Almanya da Freiwilliges Soziales Jahr yapıyorum. Almanyaya D tipi vizesi ile gelmiştim. Bir işverene ausbildung için başvurmuştum ama kendisi bana pflegehelfer olarak ausbildungsuz çalışabileceğimi söyledi. Şayet ki arbeitsvertrag aldım diyelim ben münih de auslandebehörde ile sorun yaşar mıyım ?
uppp

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Çrş Kas 03, 2021 2:05 am

Jala yazdı: Cmt Eki 23, 2021 4:46 pm Bende de benzer bir durum var. Bilen biri varsa tam olarak hangi vize türüne ne şekilde başvurmak gerekiyor, süreç nasıl ilerliyor söylerse ben de çok memnun olurum. 🙏🏻
bende hala cevap bulamadım bilenler yok mu?

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Çrş Kas 03, 2021 11:12 pm

umudxx yazdı: Cum Eki 22, 2021 12:01 pm Merhaba arkadaşlar ben Almanya da Freiwilliges Soziales Jahr yapıyorum. Almanyaya D tipi vizesi ile gelmiştim. Bir işverene ausbildung için başvurmuştum ama kendisi bana pflegehelfer olarak ausbildungsuz çalışabileceğimi söyledi. Şayet ki arbeitsvertrag aldım diyelim ben münih de auslandebehörde ile sorun yaşar mıyım ?
Merhaba sorun yasayacagini sanmiyorum. Pflegede calisan eksigi oldugu icin oturum alabilirsin ama iş sözleşmen haftada 40 saatlik olursa daha iyi olur. Böylelikle gelirin yüksek görünür ve kendi geçimini saglayabilecegin izlenimi olur.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Kas 06, 2021 3:31 pm

meltem41 yazdı: Çrş Kas 03, 2021 11:12 pm Merhaba sorun yasayacagini sanmiyorum. Pflegede calisan eksigi oldugu icin oturum alabilirsin ama iş sözleşmen haftada 40 saatlik olursa daha iyi olur. Böylelikle gelirin yüksek görünür ve kendi geçimini saglayabilecegin izlenimi olur.
Teşekkürler. Ausbildung da düşünüyorum ama pflegehelfer olarak yabancılar şubesi sıkıntı cıkarmayacaksa bir kaç yıl böyle çalışmak istiyorum