Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

3G-Nachweis

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
cmpscientist

3G-Nachweis

Mesaj gönderen cmpscientist » Pzr Eki 17, 2021 9:20 pm

Herkese Merhaba,
Üniversite derse girişlerde Aşı kanıtı istiyor bildiğiniz üzere.Bu konuda bir sorum var. Bizim sağlık bakalığının uygulaması olan HealthPass QR kodunu göstermek yeterli oluyor mu? Başka bir şey yapmam gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: 3G-Nachweis

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Eki 17, 2021 10:37 pm

Einreisemeldung için yeterli olacak belge bunun için yeterli olmayacak yani? Neyse. Biz Türkler olarak her şeyden kuşku duyalım.

besimtoker
İletişim:

Re: 3G-Nachweis

Mesaj gönderen besimtoker » Pzt Eki 25, 2021 4:48 pm

Bence makul bir eczane bulup o sağlık bakanlığının verdiği QR Kodu zamazingosunu CovPass'a işletmekte fayda var. (Yükleyebilmek için AppleStore GooglePlay hesabınızı Almanya'ya taşımanız gerekiyor)
Bu sayede her gösterdiğiniz yerde dil dökmenize gerek kalmaz.

Bu arada ben tersini oldum. Aşılarımı Almanya'da oldum ama HES uygulamasında aşısız gözüktüğüm için Türkiye'de sıkıntı yaşadım. Avrupa'da geçerli QR kod yaptık diyen Sağlık Bakanlığı Avrupa'nın QR kodlarını okuyamadığına göre bence aradaki entegrasyonda problem var. Çok güvenmeyin Türkiye'nin yapacağı işe.