Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantörümle İlgili Sorular + Sigorta

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
bukettsahiin

Garantörümle İlgili Sorular + Sigorta

Mesaj gönderen bukettsahiin » Çrş Eki 13, 2021 2:22 pm

Herkese merhaba,

Ben yükseklisans kabulü aldım, her şeyimi ayarlıyorum gideceğim fakat; kafama birkaç soru takıldı.
Yurt benden bir sözleşme istiyor da, yani basit bir cümle aslında şu kadar parayı ödeyeceğim vs gibi bir şeye imza gibi.

Oldu da sorunlar yaşadım finansal olarak; garantörüme sarkar mı bu sürecim? Hiç bu konuda duyduğunuz bir şey var mı?

Teşekkür ederim.

-
Bir de varsa bilginiz: AOK belgesi yaptırdım ama Almanya'ya gidince aktif olacak bir sigortam var. Şimdi burada 41F'de bir ibare var; (AT/11 alamıyorum) Almanya'ya gidene kadar geçecek seyehat sağlık sigortası.
Bir arkadaş "Allianzdan 6 ay yaptır yeter" dedi, bir arkadaş da "ee AOK'ta sigortan varsa ne gerek var???" dedi. Anlayamıyorum ne yapmam gerektiğini. Enrollmentım için para ödemeden aldığım AOK sigorta belgemi (gittiğimde aktifleştireceğim) Türkiye'de vize için vermem işe yarayacak mı? Yoksa Türk bir şirketten yaptırmam mı gerek?

Çok teşekkürler herkese.