Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Umudu kesmeli miyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
magicpig

Umudu kesmeli miyim?

Mesaj gönderen magicpig » Cum Eki 08, 2021 7:10 pm

Merhaba arkadaşlar, 7 Eylül'de 39f vize türü ile Ankara konsolosluğunda görüşmem vardı. Konuştuğum görevli bana vizemin bir ay içinde ulaşacağını söyleyince açıkçası çok dert etmemiştim, yine de heyecan ve meraktan iki hafta önce hem konsolosluğa, hem de gideceğim şehrin yabancılar polisine mail attım.

Konsolosluktan gelen mail: ''Gideceğiniz yer başvurunuza çoktan dahil olmuştur. Lütfen onların cevabını bekleyin.''

Gideceğim şehirden gelen mail: ''Başvurunuzu online olarak aldım ama karar vermek için kağıt formunu bekliyoruz.''

İki gün evvel biraz endişelenip yine iki yere de mail attım.

Gideceğim yerden gelen mail: ''Başvurunuzu hala kağıt formda bekliyoruz, geldiğinde haber vereceğiz.''

Benim okulumun 15 ekimde kayıtları bitiyor ve vizesiz kayıt yaptıramıyorum. Okulla çok konuştum ve süreyi uzatamayacaklarını söylediler. Sabredip konsolosluğa telefonla ulaştım ve durumu anlattım. Yeniden mail atmamı söylediler.

Sizce umudu keseyim mi? 15ine yetişir mi? Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Umudu kesmeli miyim?

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Eki 08, 2021 7:19 pm

15 ekim uzatılabiliyor. Beklemekten başka çareniz yok.

magicpig

Mesaj gönderen magicpig » Cum Eki 08, 2021 8:21 pm

tunuzn yazdı: Cum Eki 08, 2021 7:19 pm 15 ekim uzatılabiliyor. Beklemekten başka çareniz yok.
HSRW'ya gideceğim. Hiçbir şart altında uzatamayacaklarını söylediler, eğitim bakanlığı mı öyle diyomuş neymiş...

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Eki 08, 2021 10:56 pm

magicpig yazdı: Cum Eki 08, 2021 8:21 pm HSRW'ya gideceğim. Hiçbir şart altında uzatamayacaklarını söylediler, eğitim bakanlığı mı öyle diyomuş neymiş...
Konsolosluğa bence 15. ekime kadar pasaportun gelmesi gerektiğini almanca olarak yazın. Yapabileceğiniz başka bir şey yok.

magicpig

Mesaj gönderen magicpig » Çrş Eki 13, 2021 7:08 pm

Bugün pasaportum geldi. :)

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Prş Eki 14, 2021 12:43 am

magicpig yazdı: Çrş Eki 13, 2021 7:08 pm Bugün pasaportum geldi. :)
Tebrikler, şimdiden başarılar dilerim. Eğer aradan en az bir ay geçtiyse ilginç bir şekilde vizeleri tam da dil kursu ya da üniversitelerin başlangıç tarihine göre veriyorlar. Son zamanlarda takip ettiğim kişilerden böyle bir çıkarım yaptım. Ben de 22 Ağustos tarihinde Ankara Büyükelçiliğinde girmiştim 39F için 3.haftam doldu. Haftaya kargo haberi beklemeye başlayacağım.

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Prş Eki 14, 2021 12:57 am

aariftr yazdı: Prş Eki 14, 2021 12:43 am Tebrikler, şimdiden başarılar dilerim. Eğer aradan en az bir ay geçtiyse ilginç bir şekilde vizeleri tam da dil kursu ya da üniversitelerin başlangıç tarihine göre veriyorlar. Son zamanlarda takip ettiğim kişilerden böyle bir çıkarım yaptım. Ben de 22 Ağustos tarihinde Ankara Büyükelçiliğinde girmiştim 39F için 3.haftam doldu. Haftaya kargo haberi beklemeye başlayacağım.
Düzeltiyim 22 Eylül* tarihinde gerçekleşmişti görüşmem :)

Snuffleupagus

Mesaj gönderen Snuffleupagus » Prş Eki 14, 2021 12:34 pm

magicpig yazdı: Çrş Eki 13, 2021 7:08 pm Bugün pasaportum geldi. :)
Merhaba, kargonun yola çıktığına dair mesaj almış mıydınız?

magicpig

Mesaj gönderen magicpig » Prş Eki 14, 2021 3:53 pm

Snuffleupagus yazdı: Prş Eki 14, 2021 12:34 pm Merhaba, kargonun yola çıktığına dair mesaj almış mıydınız?
Merhaba, yalnızca aktarma merkezine ulaştığında mesaj aldım. Ondan önce UPS'i kendim arayıp öğrenmiştim meraktan.

magicpig

Mesaj gönderen magicpig » Prş Eki 14, 2021 3:54 pm

aariftr yazdı: Prş Eki 14, 2021 12:43 am Tebrikler, şimdiden başarılar dilerim. Eğer aradan en az bir ay geçtiyse ilginç bir şekilde vizeleri tam da dil kursu ya da üniversitelerin başlangıç tarihine göre veriyorlar. Son zamanlarda takip ettiğim kişilerden böyle bir çıkarım yaptım. Ben de 22 Ağustos tarihinde Ankara Büyükelçiliğinde girmiştim 39F için 3.haftam doldu. Haftaya kargo haberi beklemeye başlayacağım.
Hiç gelmeyecek sandım... Yaklaşık 5 haftada gelmiş oldu, çok korkmuştum:D

yagmurlugil

Mesaj gönderen yagmurlugil » Cum Eki 15, 2021 3:05 pm

aariftr yazdı: Prş Eki 14, 2021 12:57 am Düzeltiyim 22 Eylül* tarihinde gerçekleşmişti görüşmem :)
Merhaba ben de eylül 22de başvuru yaptım senin gibi. 39f Vizesi için İstanbulda başvurmuştum ben sen hangi vize türü için nereden başvuru yaptın ? Ve senin vizen için sana bir bilgi verdiler mi şuana kadar ?

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Cum Eki 15, 2021 3:21 pm

yagmurlugil yazdı: Cum Eki 15, 2021 3:05 pm Merhaba ben de eylül 22de başvuru yaptım senin gibi. 39f Vizesi için İstanbulda başvurmuştum ben sen hangi vize türü için nereden başvuru yaptın ? Ve senin vizen için sana bir bilgi verdiler mi şuana kadar ?
Merhaba ben de 39F için başvuru yaptım ama Ankara Büyükelçilikte gerçekleşti görüşme. Görüşmem çarşamba günü gerçekleşti ve perşembe sabah aradılar, saat 07.30 civarı aradıkları için haberim olmadı, uyuyordum. Mail attım bir gün sonra sabah yeniden aradılar "Amirim size bir şey sormamı istedi, neden başvurunuzu geçen yıl yapmadınız? şeklinde bir soru geldi. Sonrasında pazartesi aradılar ve "Amirim kursa kayıt olmanızı istiyor" dediler ama çoktan kayıt olup 3 sayfalık Anmeldebestätigung'u vize belgeleri arasına eklemiştim, gözlerinden kaçırmışlar. Şimdiye dek bunlar dışında bir gerçekleşme yok, bugün 23.gün beklemeye devam ediyorum. 28 Ekim'de kursum başlıyor.

yagmurlugil

Mesaj gönderen yagmurlugil » Cum Eki 15, 2021 3:30 pm

aariftr yazdı: Cum Eki 15, 2021 3:21 pm Merhaba ben de 39F için başvuru yaptım ama Ankara Büyükelçilikte gerçekleşti görüşme. Görüşmem çarşamba günü gerçekleşti ve perşembe sabah aradılar, saat 07.30 civarı aradıkları için haberim olmadı, uyuyordum. Mail attım bir gün sonra sabah yeniden aradılar "Amirim size bir şey sormamı istedi, neden başvurunuzu geçen yıl yapmadınız? şeklinde bir soru geldi. Sonrasında pazartesi aradılar ve "Amirim kursa kayıt olmanızı istiyor" dediler ama çoktan kayıt olup 3 sayfalık Anmeldebestätigung'u vize belgeleri arasına eklemiştim, gözlerinden kaçırmışlar. Şimdiye dek bunlar dışında bir gerçekleşme yok, bugün 23.gün beklemeye devam ediyorum. 28 Ekim'de kursum başlıyor.
Umarım biran önce vizen gelir. Geldiğinde buraya yazabilir misin ?