Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Randevusu Almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cezeri

Vize Randevusu Almak

Mesaj gönderen Cezeri » Prş Eki 07, 2021 11:34 pm

Ulusal vize randevumu idata.com.tr adresinden adımları takip ederek aldım. Henüz tarih atanmadı fakat idata'nın yolladığı pdf dosyasında şöyle yazıyor:

Bilgileriniz mevzuatta herhangi bir düzenlemeye uymamaktadır. Bu koşullarda vize
talebinizin olumlu sonuçlanma ihtimalinin pek olmadığı konusunda sizi uyarmak
isteriz.

İş saatinde arayıp soracağım fakat buraya da yollayım dedim belki bu yazının ne anlama geldiğini bilen birileri vardır. Yardımcı olursanız sevinirim

Cezeri

Re: Vize Randevusu Almak

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Eki 08, 2021 10:26 am

Gerek kalmadı. Idata vize soru ağacında bir yanlış anlaşılma olmuş hallettim:)

rifatbulduk

Mesaj gönderen rifatbulduk » Çrş Şub 08, 2023 1:25 am

Cezeri yazdı: Cum Eki 08, 2021 10:26 am Gerek kalmadı. Idata vize soru ağacında bir yanlış anlaşılma olmuş hallettim:)
Yeniden başvuru mu yaptınız ?

dilaraselsel

Mesaj gönderen dilaraselsel » Cum Eyl 01, 2023 3:16 pm

Cezeri yazdı: Cum Eki 08, 2021 10:26 am Gerek kalmadı. Idata vize soru ağacında bir yanlış anlaşılma olmuş hallettim:)
nasıl bir yanlışlık olmuş, nasıl çözdün lütfen yardımı olur musun, aynı sorun benim de başıma geldi. Bu belge çıksa da ben doğru belgelere gitsem başvurumu dikkate alırlar mı onu öğrenemiyorum idatadan asla...

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 3:29 pm

dilaraselsel yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:16 pm nasıl bir yanlışlık olmuş, nasıl çözdün lütfen yardımı olur musun, aynı sorun benim de başıma geldi. Bu belge çıksa da ben doğru belgelere gitsem başvurumu dikkate alırlar mı onu öğrenemiyorum idatadan asla...
Hangi tur vizeye basvurmaya calisiyordunuz? Ya da Almanya'ya ne icin gideceksiniz?

dilaraselsel

Mesaj gönderen dilaraselsel » Cum Eyl 01, 2023 3:48 pm

utkusb yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:29 pm Hangi tur vizeye basvurmaya calisiyordunuz? Ya da Almanya'ya ne icin gideceksiniz?
merhaba, yüksek lisans/öğrenci başvurusunda bulundum. 4-5 ay kadar randevu ataması bekleedim,bugün atama yapıldı. şimdi gereken belgeler listesinde bu ibrazı görüyorum ama başvuru yapmadan önce araştırma yaptığımda belgelerimi '' dil bilgisine sahip yüksel lisans öğrencileri'' kategorisine göre hazırlamaya başladım. Ancak şuan ;
''Bilgileriniz mevzuatta herhangi bir düzenlemeye uymamaktadır. Bu koşullarda vize
isteriz.''
bunun yazılı olduğu aşırı detaysız 4 tane belge gereken bir kılavuz göndermişler.
bilmiyorum net açıklayabildim mi ama asıl soru şu. Ben randevuma, asıl amacıma uygun belgelerle gitsem, aaa yok siz soru ağacında yanlışlık yapmışsınız değerlendiremeyiz diye beni geri çevirirler mi? yoksa bu yalnızca bir kılavuz niteliğinde bir kağıt mı önemli olan doğru belgeleri götürmek mi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 4:06 pm

dilaraselsel yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:48 pm merhaba, yüksek lisans/öğrenci başvurusunda bulundum. 4-5 ay kadar randevu ataması bekleedim,bugün atama yapıldı. şimdi gereken belgeler listesinde bu ibrazı görüyorum ama başvuru yapmadan önce araştırma yaptığımda belgelerimi '' dil bilgisine sahip yüksel lisans öğrencileri'' kategorisine göre hazırlamaya başladım. Ancak şuan ;
''Bilgileriniz mevzuatta herhangi bir düzenlemeye uymamaktadır. Bu koşullarda vize
isteriz.''
bunun yazılı olduğu aşırı detaysız 4 tane belge gereken bir kılavuz göndermişler.
bilmiyorum net açıklayabildim mi ama asıl soru şu. Ben randevuma, asıl amacıma uygun belgelerle gitsem, aaa yok siz soru ağacında yanlışlık yapmışsınız değerlendiremeyiz diye beni geri çevirirler mi? yoksa bu yalnızca bir kılavuz niteliğinde bir kağıt mı önemli olan doğru belgeleri götürmek mi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
Enteresan, soylediklerinize gore sizin 41F'ye basvurmus olmaniz lazimdi. Eger basvurunuzda cok ozel veya var olan vize turlerine uymayan bir durum soz konusuysa sikinti yok ama eger yaptiginiz basvuruya uygun bir vize turu varsa ona basvurmaniz oneriliyor.

dilaraselsel

Mesaj gönderen dilaraselsel » Cum Eyl 01, 2023 4:10 pm

utkusb yazdı: Cum Eyl 01, 2023 4:06 pm Enteresan, soylediklerinize gore sizin 41F'ye basvurmus olmaniz lazimdi. Eger basvurunuzda cok ozel veya var olan vize turlerine uymayan bir durum soz konusuysa sikinti yok ama eger yaptiginiz basvuruya uygun bir vize turu varsa ona basvurmaniz oneriliyor.
benim bunu 4 ay bekleyip randevu atamasında farketmem çok tatsız bir durum oldu gerçekten halbuki ben zaten 41Fye göre belgelerimi hazırladım. Şuan gelen maildeki PDFte bir kod bile yok D01GE yazıyor. Acaba yine de belgelerimle gitsem işleme almazlar mı, yanlış almış da değilim apayrı bir hata kodu gibi bu

utkusb

Mesaj gönderen utkusb » Cum Eyl 01, 2023 5:59 pm

dilaraselsel yazdı: Cum Eyl 01, 2023 4:10 pm benim bunu 4 ay bekleyip randevu atamasında farketmem çok tatsız bir durum oldu gerçekten halbuki ben zaten 41Fye göre belgelerimi hazırladım. Şuan gelen maildeki PDFte bir kod bile yok D01GE yazıyor. Acaba yine de belgelerimle gitsem işleme almazlar mı, yanlış almış da değilim apayrı bir hata kodu gibi bu
Bu kadar sure beklemissiniz, vize tarihiniz de atanmis. Bence zamaniniz kisitliysa bekleyin, yoksa da iData'yi arayip ne yapilmasi gerektigini ogrenin.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Sal Eyl 05, 2023 12:45 am

dilaraselsel yazdı: Cum Eyl 01, 2023 3:16 pm nasıl bir yanlışlık olmuş, nasıl çözdün lütfen yardımı olur musun, aynı sorun benim de başıma geldi. Bu belge çıksa da ben doğru belgelere gitsem başvurumu dikkate alırlar mı onu öğrenemiyorum idatadan asla...
merhaba, yanlış hatırlamıyorsam soru ağacında birkaç yanlış seçenek seçmiştim daha sonra karşıma öyle bir yazı çıkınca sanıyorum ki tekrardan başa dönüp yeniden başvurmuştum ve ardından galiba 39F ile vize görüşmesine gitmiştim. zaten yanlış hatırlamıyorsam idata'nın sayfasında para ödemeden bizden istenen belgeleri içeren pdfleri indiriyoruz, orada şu yazıyı görünce tekrardan başa dönüp başvurmuştum diye hatırlıyorum: "Bilgileriniz mevzuatta herhangi bir düzenlemeye uymamaktadır."