Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya Giriş

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozcartman

Re: Almanyaya Giriş

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Eyl 08, 2023 9:43 pm

YavuzAkbay yazdı: Cum Eyl 08, 2023 8:13 pm Tesekkurler. Peki 41f vize aldigimiz taktirde sadece Almanya icinde mi bulunmak zorundayiz yoksa schengen ulkelerini gezme imkanimiz var mi?
Gezebilirsiniz.

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cum Eyl 08, 2023 11:28 pm

ozcartman yazdı: Cum Eyl 08, 2023 7:37 pm Kartınız gelene kadar veriyorlar o belgeyi. Vizeniz yakında bitecek ve kartınız bittiği gün elinize olmayabilir. Ben demiyorum ki sorun yaşarsınız. İhtimalden bahsediyorum. Fiktionsbescheinigung denilen belgenin amacı kartın olmadığı zamanlarda legal ikameti belgelemek.

Benim pasaportuma bu zamana kadar hiç damga basılmadı ilk girişim hariç, ne girerken ne çıkarken. Merak etmeyin hiçbir sorun çıkmaz o konuda.
yabancılar dairesi ile görüştüm 21 eylülde( almanyaya geleceğim tarih) oturum kartını 30una kadar alırsın dediler 28 ağustosta başvuru yapmıştım onun dışında sınır polisine seyahat tarihlerimi belirterek mail attım pasaportumun ve vizemin geçerli olduğu herhangi bir tarihte gireceğimi söyledi

yunusemre97

Mesaj gönderen yunusemre97 » Cum Eyl 29, 2023 12:46 am

Arkadaşlar merhaba,

Benim de bir sorum olacaktı. D tipi ulusal vize alarak Almanya'ya Erasmus öğrencisi olarak geldim. 30.09.2023 tarihinde vizem bitiyor. Oturumumu uzatmak adına Anmeldung'umun olduğu Hürth (Köln) kentinin Auslanderbehörde'siyle mail yoluyla iletişime geçtim. Bu kente Anmeldung'umu yeni aldığım için henüz sisteme düşmediğim için beni bekletiyorlar. Ben yinede mail yoluyla tüm evraklarımı Auslanderbehörde'ye yolladım. Fakat bir randevu henüz alabilmiş değilim ve vizemin bitmesine 1 gün kaldı. Auslanderbehörde bana beklememi, birkaç gün içerisinde bana geri döneceklerini söyledi. Bende onlara vizemin bitmek üzere olduğunu ve vize aşımı yapmaktan çekindiğimi söyledim. Fakat henüz bir cevap alabilmiş değilim. Sizce benim durumumda vizeyi aşmak ve Auslanderbehörde'nin vereceği randevuyu beklemek yani dolayısıyla vizenin geçerlilik tarihini aşmama rağmen Almanya'da kalmaya devam etmek benim için ileride veya hemen bir problem çıkartır mı?

Fikirlerinizi ve deneyimleriniz merak ediyorum. Teşekkürler

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cum Eyl 29, 2023 9:19 am

yunusemre97 yazdı: Cum Eyl 29, 2023 12:46 am Arkadaşlar merhaba,

Benim de bir sorum olacaktı. D tipi ulusal vize alarak Almanya'ya Erasmus öğrencisi olarak geldim. 30.09.2023 tarihinde vizem bitiyor. Oturumumu uzatmak adına Anmeldung'umun olduğu Hürth (Köln) kentinin Auslanderbehörde'siyle mail yoluyla iletişime geçtim. Bu kente Anmeldung'umu yeni aldığım için henüz sisteme düşmediğim için beni bekletiyorlar. Ben yinede mail yoluyla tüm evraklarımı Auslanderbehörde'ye yolladım. Fakat bir randevu henüz alabilmiş değilim ve vizemin bitmesine 1 gün kaldı. Auslanderbehörde bana beklememi, birkaç gün içerisinde bana geri döneceklerini söyledi. Bende onlara vizemin bitmek üzere olduğunu ve vize aşımı yapmaktan çekindiğimi söyledim. Fakat henüz bir cevap alabilmiş değilim. Sizce benim durumumda vizeyi aşmak ve Auslanderbehörde'nin vereceği randevuyu beklemek yani dolayısıyla vizenin geçerlilik tarihini aşmama rağmen Almanya'da kalmaya devam etmek benim için ileride veya hemen bir problem çıkartır mı?

merhaba,
bugün gidin,vizenizi gösterin ve Fiktionsbescheinigung talep edin

burock

Mesaj gönderen burock » Pzt Eki 09, 2023 1:30 pm

Merhabalar,
bazı sağlık sorunlarım var bu yüzden yanıma karton karton bir sürü ilaç almam lazım. Bu sorun olur mu havalimanında? Sınırlaması var mı? Doktordan reçete ya da rapor gibi bir şey çıkarmalı mıyım?
bilen varsa yardımcı olabilir mi teşekkürlerr
İstanbul 36f
Talep: 21.05.23
Atama: 16.08.23
Randevu: 15.09.23
BVA Dijital Teslim: 18.09.23
Vize: ??

Kurs Başlangıcı: 10.10.23
Paderborn/IT

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Eki 09, 2023 1:57 pm

burock yazdı: Pzt Eki 09, 2023 1:30 pm Merhabalar,
bazı sağlık sorunlarım var bu yüzden yanıma karton karton bir sürü ilaç almam lazım. Bu sorun olur mu havalimanında? Sınırlaması var mı? Doktordan reçete ya da rapor gibi bir şey çıkarmalı mıyım?
ben de ilaçlar götürdüm ama valizime koymuştum hiç kimse incelemedi,sorun da olmadı,valizde kıyafet arasına koyun yeter yanınıza da 1 paket alırsınız

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Eki 09, 2023 2:08 pm

burock yazdı: Pzt Eki 09, 2023 1:30 pm Merhabalar,
Ben toplam 7 kutu ilac ile geldim, ikisi vitamin kalanlari soguk alginligi grip vs icin. Pasaport kontrolunden sonra valizlerimi aldigimda polisler valizimi tekrar dedoktorden gecirip bunlar ne diye sordu. Soguk alginligi icin ilaclar ve vitaminlerim dedim. Hepsinin kendim icin olup olmadigini sordu, benim oldugunu soyledim valizimi almama izin verdiler, bir sorun yasamadim ama ne olur ne olmaz diye kan tahlillerimi yanima almistim. Mümkünse siz de raporlarinizi yaninizda bulundurun.

burock

Mesaj gönderen burock » Pzt Eki 09, 2023 3:10 pm

Anladım. Teşekkür ederimm :)
İstanbul 36f
Talep: 21.05.23
Atama: 16.08.23
Randevu: 15.09.23
BVA Dijital Teslim: 18.09.23
Vize: ??

Kurs Başlangıcı: 10.10.23
Paderborn/IT

Mercurybabe

Mesaj gönderen Mercurybabe » Pzt Eki 09, 2023 4:23 pm

Arkadaşım master için gittiği halde master'ı bırakmak kaydını sildirmek istiyor. Anmeldung veya oturum iznine çevirmedi daha randevuları önümüzdeki ay. Elindeki 1 yıllık vize ile biraz gezmek iş aramak istiyor bulamazsa da tr'ye dönecek. Kendisi nasıl yasal bir süreç ile karşılaşır?
41f ist idata gayrettepe - dessau
Randevu alım: 13 haziran
Randevu atama: 7 temmuz
Randevu belge teslim: 9 agustos
Vize çıkış: 10 ekim

archixe

Mesaj gönderen archixe » Sal Eki 10, 2023 11:38 am

Selamlar,

Benimde vize randevusunda sunduğum seyahat sigorta tarihi geçti. Bunu tekrar sorarlar mı, yaptırmazsam bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım?

Vize mailinde aşağıdaki mesajla geldi. Tavsiyesi olan var mı?

Bitte beachten Sie, dass die bei Antragstellung vorgelegte Reisekrankenversicherung bereits abgelaufen ist. Sie müssen jedoch bei Einreise nachweisen können, dass Sie über ausreichendes Krankenversicherungsschutz verfügen.
Istanbul 41f
vize görüşmesi: 08.08.23
vize gelmesi: 09.10.23
Munih

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Eki 10, 2023 11:53 am

archixe yazdı: Sal Eki 10, 2023 11:38 am Selamlar,

Benimde vize randevusunda sunduğum seyahat sigorta tarihi geçti. Bunu tekrar sorarlar mı, yaptırmazsam bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım?

Vize mailinde aşağıdaki mesajla geldi. Tavsiyesi olan var mı?

Bitte beachten Sie, dass die bei Antragstellung vorgelegte Reisekrankenversicherung bereits abgelaufen ist. Sie müssen jedoch bei Einreise nachweisen können, dass Sie über ausreichendes Krankenversicherungsschutz verfügen.
Normalde gideceğiniz tarihten itibaren 6 ay geçerli bir sigorta isteniyor. Size durumla alakalı bir uyarı yapan olmadı mı? Duruma göre sorma ihtimalleri var.
Stuttgart/Baden-Württemberg

emirhan123

Mesaj gönderen emirhan123 » Sal Eki 10, 2023 7:30 pm

Yeşil pasaport ile Belediye ye Anmeldung yapabilir miyim yoksa vize şart mı? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

johannes

Mesaj gönderen johannes » Sal Eki 10, 2023 7:37 pm

emirhan123 yazdı: Sal Eki 10, 2023 7:30 pm Yeşil pasaport ile Belediye ye Anmeldung yapabilir miyim yoksa vize şart mı? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
ben yapmıştım, sadece biraz ikna etmek lazım.

freezylion
İletişim:

Mesaj gönderen freezylion » Pzr Kas 12, 2023 12:51 am

yunusemre97 yazdı: Cum Eyl 29, 2023 12:46 am Arkadaşlar merhaba,

Merhaba, ben 2024 yazı için erasmus stajı kazandım ve d tipi ulusal vize için uğraşıyorum, garantörlük için Almanya'da yaşayan kuzenim başvuru yapacak benim adıma, siz garantörle mi d tipi vize almıştınız? Ya da başvurumda vize tipini belirtebiliyor muyum? Çünkü Almanya'da bulunduğum sürede çalışmak istiyorum ve verecekleri vize tipi bu noktada önem kazanıyor bildiğiniz gibi. Garantör ile başvuru yaparsam çalışma vizesi almada sorun yaşar mıyım? Bu sene son sınıf öğrencisi olduğum için yaza öğrenci vizesi alamıyorum. Daha öncesinde Erasmus ile İsveç'te bulundum yine 4 ay gibi bir süre ve orada işler çok kolay olmuştu.

Ayrıca öğrenci olmayacağım için d tipi vize alırsam staj maaşı alacağımı belgelemem gerekiyor mu? Konuyla ilgili yorumlarınız benim için çok değerli henüz yeni yeni öğreniyorum bu vize işlemlerini yardımcı olursanız çok sevinirim. Sevgiler,

Loselfida

Mesaj gönderen Loselfida » Sal Kas 21, 2023 9:59 pm

Arkadaşlar merhaba Anmeldung için Wohnungsgeberbestätigung gerekiyor galiba ben şu anda kursumun ayarladığı bir WG de kalıyorum. Ev sahibime bu belgeyi istediğimi söyledim ve bana bu belgeyi vermeyeceğini söyledi. Ve ayrıca bu belgeye ihtiyac olmadığını söyledi bu konu hakkında bilen biri yorum yapabilir mi

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Kas 21, 2023 10:51 pm

YavuzAkbay yazdı: Cum Eyl 08, 2023 8:13 pm Tesekkurler. Peki 41f vize aldigimiz taktirde sadece Almanya icinde mi bulunmak zorundayiz yoksa schengen ulkelerini gezme imkanimiz var mi?
Istediginiz Schengen ülkesine gidersiniz. Bu durum alinan vizenin türü ile degisen bir durum degil.

Beachandbeer

Mesaj gönderen Beachandbeer » Sal Kas 21, 2023 11:08 pm

Mercurybabe yazdı: Pzt Eki 09, 2023 4:23 pm Arkadaşım master için gittiği halde master'ı bırakmak kaydını sildirmek istiyor. Anmeldung veya oturum iznine çevirmedi daha randevuları önümüzdeki ay. Elindeki 1 yıllık vize ile biraz gezmek iş aramak istiyor bulamazsa da tr'ye dönecek. Kendisi nasıl yasal bir süreç ile karşılaşır?
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Okulum ekim ayında açıldı ve çok fazla ders kaybım var.. dönem ertelemeyi düşünüyorum bu süreçtede sadece almancaya odaklanmak istiyorum. Bu süreçte sorun yaşar mıyım bilmek istiyorum

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Pzr Kas 26, 2023 9:50 pm

Arkadaşlar merhaba 23 aralıkta Duisburga gideceğim 2 hafta otelde kalacağım ama şimdiden ev bakıyorum hatta bulunca direkt online sözleşme yapacağım. Online sözleşme yapma tarihi mi yoksa sözleşmenin başlama tarihi mi anmeldung için önemli? Yani mesela 3 ocaktan sonrası için sözleşme imzaladım ama 5 aralıkta online yaptım. Hangi süreden sonra 2 haftalık süreç oluyor

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Kas 27, 2023 9:14 am

hayatc66 yazdı: Pzr Kas 26, 2023 9:50 pm Arkadaşlar merhaba 23 aralıkta Duisburga gideceğim 2 hafta otelde kalacağım ama şimdiden ev bakıyorum hatta bulunca direkt online sözleşme yapacağım. Online sözleşme yapma tarihi mi yoksa sözleşmenin başlama tarihi mi anmeldung için önemli? Yani mesela 3 ocaktan sonrası için sözleşme imzaladım ama 5 aralıkta online yaptım. Hangi süreden sonra 2 haftalık süreç oluyor
Wohnungsgeberbestatigung diye bir belge var eğer anlaşırsanız ev sahibinizden anmeldung için alacaksınız, onun üstünde taşınma tarihiniz yazar o tarihe göre oluyor diye biliyorum
Stuttgart/Baden-Württemberg

Loselfida

Mesaj gönderen Loselfida » Sal Kas 28, 2023 10:43 pm

hayatc66 yazdı: Pzr Kas 26, 2023 9:50 pm Arkadaşlar merhaba 23 aralıkta Duisburga gideceğim 2 hafta otelde kalacağım ama şimdiden ev bakıyorum hatta bulunca direkt online sözleşme yapacağım. Online sözleşme yapma tarihi mi yoksa sözleşmenin başlama tarihi mi anmeldung için önemli? Yani mesela 3 ocaktan sonrası için sözleşme imzaladım ama 5 aralıkta online yaptım. Hangi süreden sonra 2 haftalık süreç oluyor
Anmeldung Almanya'ya giriş yaptığın tarihten itibaren en geç 2 hafta içinde yapılması gerekiyor. Yani sözleşmenin tarihi değil giriş yaptığın tarihe bakılır. Ama birçok kişiden duyduğuma göre randevu bulamadım bu yüzden geciktim derseniz bir problem olmuyormuş.