Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya Giriş

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bamabam

Almanyaya Giriş

Mesaj gönderen bamabam » Çrş Eki 06, 2021 4:37 pm

Arkadaşlar Almanya ya giriş sırasında, pasaport polisi hangi belgeleri görmek istiyor; örneğin sağlık sigortası vs.

rammsteinLBR

Re: Almanyaya Giriş

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Eki 06, 2021 6:21 pm

bamabam yazdı: Çrş Eki 06, 2021 4:37 pm Arkadaşlar Almanya ya giriş sırasında, pasaport polisi hangi belgeleri görmek istiyor; örneğin sağlık sigortası vs.
Einreiseanmeldung form id si
Aşı kartı

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Sal Kas 02, 2021 9:45 pm

rammsteinLBR yazdı: Çrş Eki 06, 2021 6:21 pm Einreiseanmeldung form id si
Aşı kartı
Hocam bazılarına dil kursu kaydı ve farklı bazı şeyler de sormuş. Siz dil kursu kaydını da vermismiydiniz?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Çrş Kas 03, 2021 1:07 pm

karbonaterol yazdı: Sal Kas 02, 2021 9:45 pm Hocam bazılarına dil kursu kaydı ve farklı bazı şeyler de sormuş. Siz dil kursu kaydını da vermismiydiniz?
Kime sormuş? hangi başlıkta görmüştünüz , kesin bilgi mi yani ?ona göre belgelerden çıkartalım
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Çrş Kas 03, 2021 4:41 pm

mutluay yazdı: Çrş Kas 03, 2021 1:07 pm Kime sormuş? hangi başlıkta görmüştünüz , kesin bilgi mi yani ?ona göre belgelerden çıkartalım
Tam emin değilim ama evvelden sanki bir forum başlığında görmüştüm

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cum Kas 05, 2021 6:09 pm

mutluay yazdı: Çrş Kas 03, 2021 1:07 pm Kime sormuş? hangi başlıkta görmüştünüz , kesin bilgi mi yani ?ona göre belgelerden çıkartalım
Hocam bugün almanyaya girdim sadece uçaktan çıktığım gibi ayaküstü kontrol yapan polisler aşı kağıdıma baktı ardından pass polisine geldim adam sadece pasaporttaki kişi ben miyim diye bakti direkt kaşeyi bastı geçtim.

besimtoker
İletişim:

Mesaj gönderen besimtoker » Pzt Kas 08, 2021 6:33 pm

bamabam yazdı: Çrş Eki 06, 2021 4:37 pm Arkadaşlar Almanya ya giriş sırasında, pasaport polisi hangi belgeleri görmek istiyor; örneğin sağlık sigortası vs.
oturum vizeniz varsa einreiseanmeldung ve aşı belgesi.
kurs murs sorarlarsa adını adresini söyle belge melge yanımda değil de geçersin.
o tarz ahiret sorularını schengen vizesi ile geçici gelenlere soruyorlar ki döneceklerinden emin olsunlar. sen zaten oturum vizesiyle gidiyorsun.

Bir de orada kuyruk ve stres istemiyorsanız binin Pegasusa rahatça gidin. Herkes zaten Alamancı falandır kuyruğu uzun sürmez.
THY ile gidenlerin çoğunun biletini şirket/kurum vs. almıştır turistik ya da iş seyahati vs. için gelmişlerdir. Hepsi kol kadar evrak ile gelirler kuyrukta çok beklersiniz :lol:

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Prş Ağu 11, 2022 10:51 pm

Merhabalar,

Oturum iznim 30 eylülde bitiyor. Şu an Türkiye'deyim ve oturum izni için randevu talebine buradan başvuracağım. Eylül 15-18 gibi gidip yeni oturum kartımı almayı planlıyorum ancak mevcut oturum iznimin bitmesine 2 hafta kala Almanya'ya girmemde bir sıkıntı oluşur mu emin değilim. Daha önce deneyimleyen ya da bilen birileri bilgilendirirse çok sevinim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 11, 2022 11:08 pm

Hande.B yazdı: Prş Ağu 11, 2022 10:51 pm Merhabalar,

Oturum iznim 30 eylülde bitiyor. Şu an Türkiye'deyim ve oturum izni için randevu talebine buradan başvuracağım. Eylül 15-18 gibi gidip yeni oturum kartımı almayı planlıyorum ancak mevcut oturum iznimin bitmesine 2 hafta kala Almanya'ya girmemde bir sıkıntı oluşur mu emin değilim. Daha önce deneyimleyen ya da bilen birileri bilgilendirirse çok sevinim.
merhaba, hayir bir sorun olmaz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

aysegizem

Mesaj gönderen aysegizem » Prş Ağu 11, 2022 11:11 pm

Merhabalar, Ben öğrenci vizemi İstanbul’dan aldım fakat öncesinde katar da yaşıyordum ve eşim hala Katar’da yaşıyor istanbuldan önce onun yanına gidicem, katar dan almanya ya geçeceğim ama vizeyi İstanbul i dara dan aldım. Almanya ya İstanbul değilde Katar’dan gitmen sorun olur.vizem mutlu vize

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Prş Ağu 11, 2022 11:18 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ağu 11, 2022 11:08 pm merhaba, hayir bir sorun olmaz.
Teşekkürler yanıtınız için

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Prş Ağu 31, 2023 9:14 pm

Merhaba,

Vizem 30.09.2023 tarihinde bitecek,pazartesi oturum izni başvurusunda bulundum ve 1 yıl uzatıldı,lakin herhangi bir belge verilmedi sadece PIN mektubunu bekle sana ulaşınca ara bizi randevu al dediler.

08-09-2023 tarihinde Türkiye'ye gideceğim ve 23.09.2023 tarihinde Almanya'ya geri geleceğim.

Bu durum Almanya'ya girişte herhangi bir sıkıntı çıkarır mı bana?Elimde sadece oturum iznimim 30.09.2024 tarihine kadar uzatıldığına dair yabancılar dairesi memuru ile mailleşmem var.

Bu durumda ne yapmalıyım?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Eyl 01, 2023 7:46 pm

pulshatks yazdı: Prş Ağu 31, 2023 9:14 pm Merhaba,

Vizem 30.09.2023 tarihinde bitecek,pazartesi oturum izni başvurusunda bulundum ve 1 yıl uzatıldı,lakin herhangi bir belge verilmedi sadece PIN mektubunu bekle sana ulaşınca ara bizi randevu al dediler.

08-09-2023 tarihinde Türkiye'ye gideceğim ve 23.09.2023 tarihinde Almanya'ya geri geleceğim.

Bu durum Almanya'ya girişte herhangi bir sıkıntı çıkarır mı bana?Elimde sadece oturum iznimim 30.09.2024 tarihine kadar uzatıldığına dair yabancılar dairesi memuru ile mailleşmem var.

Bu durumda ne yapmalıyım?
Söyleyeceklerimi eyaletten eyalete değişebileceklerini göz önünde bulundurarak okuyun lütfen:

- Vize bitiminde yapılan oturum başvurusu, oturum başvurusudur. Oturum uzatma başvurusu değildir. Bu şu anlama gelir: size oturum verilip verilmeyeceği değerlendirlecek ilgili devlet dairesi tarafından. Bu nedenle oturum kartı gelene kadar bir Fiktionbescheinigung verilir ancak bunun üzerinde genelde ülkeye giriş hakkı sağlamaz ibaresi vardır.

- Size bu belge verilmemiş. Pin kodu gelince bize gel demişler. Bu kısmı anlayamadım. Zaten Pin kodunun gelmesi eşittir kartınızın çıkması anlamına geliyor. Neden tekrar gitmeniz lazım bilmiyorum.

- Bu süreçte elinizde bırakın kartı, Fiktionbescheinung bile yokken ALmanya dışına çıkmayı büyük bir risk olarak görüyorum. Ben olsam kesinlikle çıkmam. İlla çıkmam gerekiyorsa yazılı bir belge almanın yollarını ararım.

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cmt Eyl 02, 2023 10:55 am

ozcartman yazdı: Cum Eyl 01, 2023 7:46 pm Söyleyeceklerimi eyaletten eyalete değişebileceklerini göz önünde bulundurarak okuyun lütfen:

- Vize bitiminde yapılan oturum başvurusu, oturum başvurusudur. Oturum uzatma başvurusu değildir. Bu şu anlama gelir: size oturum verilip verilmeyeceği değerlendirlecek ilgili devlet dairesi tarafından. Bu nedenle oturum kartı gelene kadar bir Fiktionbescheinigung verilir ancak bunun üzerinde genelde ülkeye giriş hakkı sağlamaz ibaresi vardır.

- Size bu belge verilmemiş. Pin kodu gelince bize gel demişler. Bu kısmı anlayamadım. Zaten Pin kodunun gelmesi eşittir kartınızın çıkması anlamına geliyor. Neden tekrar gitmeniz lazım bilmiyorum.

- Bu süreçte elinizde bırakın kartı, Fiktionbescheinung bile yokken ALmanya dışına çıkmayı büyük bir risk olarak görüyorum. Ben olsam kesinlikle çıkmam. İlla çıkmam gerekiyorsa yazılı bir belge almanın yollarını ararım.
merhaba

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

oturumu 1 yıl verdiler 1 Ekim 2023 den başlamak üzere. Vizem de 30.09.2023 de bitiyor.Ben hem Nürnberg pasaport polisi ile iletişime geçtim hem de kendi yabancılar dairemle.İkisi de vizem bitene kadar ülkeye girebilme hakkım olduğunu söyledi.(Vizemin son gününe kadar giriş yapabilirsiniz dediler.)

23.09.2023 te ülkeye tekrar giriş yapacağım.Yani giriş yapacağım esnada vizem geçerli oluyor

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Eyl 02, 2023 9:10 pm

pulshatks yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 10:55 am merhaba

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

oturumu 1 yıl verdiler 1 Ekim 2023 den başlamak üzere. Vizem de 30.09.2023 de bitiyor.Ben hem Nürnberg pasaport polisi ile iletişime geçtim hem de kendi yabancılar dairemle.İkisi de vizem bitene kadar ülkeye girebilme hakkım olduğunu söyledi.(Vizemin son gününe kadar giriş yapabilirsiniz dediler.)

23.09.2023 te ülkeye tekrar giriş yapacağım.Yani giriş yapacağım esnada vizem geçerli oluyor
Kusura bakmayın tarihleri karıştırmışım, benim hatam. Vizeniz hala geçerli olduğu için girebilirsiniz ancak yine de size bir Fiktionbescheinigung verilse kartınızı alana kadar, iyi olur diye düşünüyorum.

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cum Eyl 08, 2023 12:51 am

ozcartman yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 9:10 pm Kusura bakmayın tarihleri karıştırmışım, benim hatam. Vizeniz hala geçerli olduğu için girebilirsiniz ancak yine de size bir Fiktionbescheinigung verilse kartınızı alana kadar, iyi olur diye düşünüyorum.
Yabancılar dairesi, vizem geçerli olduğu için vermedi o belgeyi.

Bir de az önce köln havalimanı pasaport kontrolünden geçtim Türkiyeye gidiş için, polis hanım 1 ay içerisinde geri gelecek misin dedi, evet dedim 21 inde geleceğim , vizen 30 unda bitiyor dedi , dedim oturum iznimi uzattım geri geldiğimde kartımı alacağım, tamam dedi ve çıkış mührü basmadı bana, ilk kez almanyadan türkiyeye gideceğim için tedirgin oldum , burada benimle belgeyen bordo türk pasaportu olan , vizesi ve oturum izni olan kimseye çıkış mührü basılmamış o yüzden sorun yok diye düşünüyorum

YavuzAkbay

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Cum Eyl 08, 2023 10:23 am

Bu arada artik asi karti vs gerekli degil degil mi? Gostermemiz gereken belgeler nelerdir?
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Eyl 08, 2023 7:37 pm

pulshatks yazdı: Cum Eyl 08, 2023 12:51 am Yabancılar dairesi, vizem geçerli olduğu için vermedi o belgeyi.

Bir de az önce köln havalimanı pasaport kontrolünden geçtim Türkiyeye gidiş için, polis hanım 1 ay içerisinde geri gelecek misin dedi, evet dedim 21 inde geleceğim , vizen 30 unda bitiyor dedi , dedim oturum iznimi uzattım geri geldiğimde kartımı alacağım, tamam dedi ve çıkış mührü basmadı bana, ilk kez almanyadan türkiyeye gideceğim için tedirgin oldum , burada benimle belgeyen bordo türk pasaportu olan , vizesi ve oturum izni olan kimseye çıkış mührü basılmamış o yüzden sorun yok diye düşünüyorum
Kartınız gelene kadar veriyorlar o belgeyi. Vizeniz yakında bitecek ve kartınız bittiği gün elinize olmayabilir. Ben demiyorum ki sorun yaşarsınız. İhtimalden bahsediyorum. Fiktionsbescheinigung denilen belgenin amacı kartın olmadığı zamanlarda legal ikameti belgelemek.

Benim pasaportuma bu zamana kadar hiç damga basılmadı ilk girişim hariç, ne girerken ne çıkarken. Merak etmeyin hiçbir sorun çıkmaz o konuda.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Eyl 08, 2023 7:38 pm

YavuzAkbay yazdı: Cum Eyl 08, 2023 10:23 am Bu arada artik asi karti vs gerekli degil degil mi? Gostermemiz gereken belgeler nelerdir?
Onların hepsi geride kaldı. Vizenizi gösterip giriş yapacaksınız normal şekilde.

YavuzAkbay

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Cum Eyl 08, 2023 8:13 pm

ozcartman yazdı: Cum Eyl 08, 2023 7:38 pm Onların hepsi geride kaldı. Vizenizi gösterip giriş yapacaksınız normal şekilde.
Tesekkurler. Peki 41f vize aldigimiz taktirde sadece Almanya icinde mi bulunmak zorundayiz yoksa schengen ulkelerini gezme imkanimiz var mi?
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück