Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bochum'da Hangi Auslanderbehördeye gitmeli?

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
navyrudder

Bochum'da Hangi Auslanderbehördeye gitmeli?

Mesaj gönderen navyrudder » Çrş Eki 06, 2021 3:41 am

Merhaba Arkadaşlar,

4 Kasım itibariyle ben de direkt lisans eğitimime başlamak için Bochuma gidiyor olacağım. Anmeldung yapmak için Bürgerburodan randevulara baktım. Bochumda biri üniversitesinin içinde olmak suretiyle birçok Bürgerbüro var. Aramızda bunlardan herhangi birine gidip sorunsuzca işini halleden, buna gitme şuradakinden randevu al şeklinde tecrübeleri olan var mı? Çünkü forumda okuduğuma göre bir çok şey size bakan memura kalmış durumda. Belki işleri kolayca halleden birinin tecrübelerinden yararlanabilirim.

Şimdiden teşekkürler :)

mertyiyitt

Re: Bochum'da Hangi Auslanderbehördeye gitmeli?

Mesaj gönderen mertyiyitt » Çrş Eki 06, 2021 10:27 am

navyrudder yazdı: Çrş Eki 06, 2021 3:41 am Merhaba Arkadaşlar,

4 Kasım itibariyle ben de direkt lisans eğitimime başlamak için Bochuma gidiyor olacağım. Anmeldung yapmak için Bürgerburodan randevulara baktım. Bochumda biri üniversitesinin içinde olmak suretiyle birçok Bürgerbüro var. Aramızda bunlardan herhangi birine gidip sorunsuzca işini halleden, buna gitme şuradakinden randevu al şeklinde tecrübeleri olan var mı? Çünkü forumda okuduğuma göre bir çok şey size bakan memura kalmış durumda. Belki işleri kolayca halleden birinin tecrübelerinden yararlanabilirim.

Hocam ben de Bochum'a gideceğim yüksek lisans için. Nasıl işliyor orada olay? Bürgerburo nedir?

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Çrş Eki 13, 2021 8:48 pm

navyrudder yazdı: Çrş Eki 06, 2021 3:41 am Merhaba Arkadaşlar,

Quarenburg onerebilirim arkadasim sorunsuz sekilde orada halletti isini.

navyrudder

Mesaj gönderen navyrudder » Çrş Eki 13, 2021 10:25 pm

mertyiyitt yazdı: Çrş Eki 06, 2021 10:27 am Hocam ben de Bochum'a gideceğim yüksek lisans için. Nasıl işliyor orada olay? Bürgerburo nedir?
Hocam ilk geldiğinizde Anmeldung yani geldiğinizi bildirmeniz gerekli. Bürgerbüro, vatandaş ofisi direkt çevirisi bizdeki nüfus dairesi gibi bir şey. online olarak randevu alabilirsiniz. Yanınızda Wohnungsgeberbestätigung ( Ev sahibinizden almanız gereken bir belge) ve pasaportunuz olmalı. Wohnungsgeberbestatigung u da online randevuyu da https://www.bochum.de/Buergerbuero/Dien ... -in-Bochum linkinden alabilirsiniz.

Anmeldung yaptıktan sonra yabancılar dairesine gidip oturum izni için başvurmanız gerekiyor.

Ben de henüz gitmedim şu ana kadar anladığım kadarıyla durum böyle. İşlemleri yaptıktan sonra tekrar güncellerim.