Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

32 yaşında üniversiteye kabul

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Stranger

Re: 32 yaşında üniversiteye kabul

Mesaj gönderen Stranger » Prş Eki 14, 2021 10:18 am

Güneş yazdı: Prş Eki 14, 2021 8:49 am Günaydın Arkadaşlar,
Ben de 36 yaşında 5 okuldan da kabul aldım. Ama henüz vizeye başvurmadım. Iyı derecede İngilizce ve Almancanız varsa, Okuldan sonra boşa geçirilmemiş seneniz yoksa ( Ki ben hala çalışıyorum) vize de sorun olacağını düşünmüyorum. Hatta ben ikinci Master için vizeye başvuracağım. Sonra da aile birleşimini deneyeceğim. Tabi ki süreç kolay değil ve zaman zaman yıpratıcı olabilir ama denemeye değer diye düşünüyorum.
Öncelikle tebrik ederim. Hangi bölümden mezunsunuz ve Almanya’da hangi bölüme kabul aldınız? Umarım vize ve aile birleşimini de sorunsuz atlatırsınız.

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Prş Eki 14, 2021 11:09 am

Selamlar,
Tşk ederim. Lisans ( Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi + Lojistik Yönetimi) , yüksek Lisans ( Uluslararası İlişkiler) mezunuyum. Almanya da ise hem politikwissenschaft hem de Global Management bölümlerine kabul aldım. Üstelik Global Managemen bölümüne genelde mühendislik mezunlarını almalarına rağmen, ben Uluslararası iş tecrübemi belgeleyerek direkt kabul aldım. Henüz vize başvurusunda bulunmadım, aile olunca çok gel gitler yaşıyorsunuz. Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Cum Eki 15, 2021 11:33 am

Güneş yazdı: Prş Eki 14, 2021 11:09 am Selamlar,
Tşk ederim. Lisans ( Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi + Lojistik Yönetimi) , yüksek Lisans ( Uluslararası İlişkiler) mezunuyum. Almanya da ise hem politikwissenschaft hem de Global Management bölümlerine kabul aldım. Üstelik Global Managemen bölümüne genelde mühendislik mezunlarını almalarına rağmen, ben Uluslararası iş tecrübemi belgeleyerek direkt kabul aldım. Henüz vize başvurusunda bulunmadım, aile olunca çok gel gitler yaşıyorsunuz. Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Aile birleşimi konusu belli bir süre ayrı kalmayı gerektirdiği için karar vermeyi zorlaştırıyor. Son bir şey sormak istiyorum size. Ben lisansla bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Lisans için aile birleşimi var mı? Bu konuda bilginiz var mı?

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Cum Eki 15, 2021 12:14 pm

Selamlar,
Acıkcası bu konuda net bilgim yok, formda daha önce de soruldu bu soru diye hatırlıyorum. 1 saattir int bakıyorum ama Aile birleşimi için belirli kriterleri yerine getiren öğrenciler bu hakı kullanabilir demiş. Metinde öğrenci diye belirtmiş ve lisans ya da yüksek lisans şeklinde ayrımda bulunmamış. Bence emin olmak adına bir hukuk bürosuna danışmakta fayda var. ilgili linkte aşağıdadır. Bol şanslar
https://se-legal.de/rechtsanwalt/auslae ... tudent-in/

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Cmt Eki 16, 2021 9:17 am

Güneş yazdı: Cum Eki 15, 2021 12:14 pm Selamlar,
Acıkcası bu konuda net bilgim yok, formda daha önce de soruldu bu soru diye hatırlıyorum. 1 saattir int bakıyorum ama Aile birleşimi için belirli kriterleri yerine getiren öğrenciler bu hakı kullanabilir demiş. Metinde öğrenci diye belirtmiş ve lisans ya da yüksek lisans şeklinde ayrımda bulunmamış. Bence emin olmak adına bir hukuk bürosuna danışmakta fayda var. ilgili linkte aşağıdadır. Bol şanslar
https://se-legal.de/rechtsanwalt/auslae ... tudent-in/
Arama yaptım lisansta aile birleşimi üzerine sadece bir yorum gördüm. Yorumda “Arkadaşımın arkadaşı lisans için bile aile birleşimi yapmış” diyordu. Haklısınız doğrusu bir hukuk bürosuna danışmak. Teşekkür ederim link için. Size de bol şanslar.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Eki 19, 2021 2:12 am

Stranger yazdı: Cmt Eki 16, 2021 9:17 am Arama yaptım lisansta aile birleşimi üzerine sadece bir yorum gördüm. Yorumda “Arkadaşımın arkadaşı lisans için bile aile birleşimi yapmış” diyordu. Haklısınız doğrusu bir hukuk bürosuna danışmak. Teşekkür ederim link için. Size de bol şanslar.
Merhabalar, ben de sizin gibi sürecin başındayım. Eşim ve kızımla beraber gitmeyi düşünüyoruz. Aynı anda gitmek için hepiniz için gereken tutarı hesaplayıp bloke hesaba yatırmak gerekiyor diye biliyorum. Ben de 30 yaşındayım ve 8 yıllık İngilizce öğretmeniyim. Gaziantep’te defalarca yüksek lisansa başvurdum ama hep yabancı kontenjanı aldıkları için bir türlü kabul alamadım bu düzenden bıktım. Sosyal medyada da soruyorum bu şekilde gitmek isteyenler çok. Şansımız yolumuz açık olsun. :)

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Sal Eki 19, 2021 8:43 am

Günaydın Arkadaşlar,
861€ (öğrenci için) + 400€ ( eş için) + 300€ ( her bir cocuk için) bloke hesap yapmak gerekiyor ve ayrıca kira kontratı lazım. Araştırdığım kadarıyla 6 yaşından küçük bireyler 10 metrekare, 6 yaşından büyük her birey içinde min 12 metrekare şeklinde bir ev tutmanız gerekmektedir.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Sal Eki 19, 2021 10:48 am

Güneş yazdı: Sal Eki 19, 2021 8:43 am Günaydın Arkadaşlar,
861€ (öğrenci için) + 400€ ( eş için) + 300€ ( her bir cocuk için) bloke hesap yapmak gerekiyor ve ayrıca kira kontratı lazım. Araştırdığım kadarıyla 6 yaşından küçük bireyler 10 metrekare, 6 yaşından büyük her birey içinde min 12 metrekare şeklinde bir ev tutmanız gerekmektedir.
Eş için de mi 12 aylık bloke hesap açmak gerekli peki ? bir de eşe çalışma izni veriyorlar mı ? ( yarı zamanlı ya da tam zamanlı) bununla ilgili bilginiz var mı ?

Teşekkürler
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

Güneş

Mesaj gönderen Güneş » Sal Eki 19, 2021 10:54 am

861€ (öğrenci için) + 400€ ( eş için) + 300€ ( her bir cocuk için) şeklinde tek seferde bloke hesap acabilirsin. ( Zaten bu hali ile 18.732€ yapıyor) Eş ve cocuk sonradan gelecekse senin öğrenci olarak kendin için actıgın bloke hesabın üzerine eş ve cocuk adına para eklemen gerekiyor diye biliyorum. Eğer yanlışsa lütfen beni düzeltin.
Ayrıca normal kabul adığından, eşin aile birleşimi ile yanına geldiğinde ona tam zamanlı çalışma izni veriyorlar diye biliyorum. Amaç sonucta kendi geçimini idame ettirmek ve kesinlikle devlete yük olmamak.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Sal Eki 19, 2021 2:46 pm

Güneş yazdı: Sal Eki 19, 2021 10:54 am 861€ (öğrenci için) + 400€ ( eş için) + 300€ ( her bir cocuk için) şeklinde tek seferde bloke hesap acabilirsin. ( Zaten bu hali ile 18.732€ yapıyor) Eş ve cocuk sonradan gelecekse senin öğrenci olarak kendin için actıgın bloke hesabın üzerine eş ve cocuk adına para eklemen gerekiyor diye biliyorum. Eğer yanlışsa lütfen beni düzeltin.
Ayrıca normal kabul adığından, eşin aile birleşimi ile yanına geldiğinde ona tam zamanlı çalışma izni veriyorlar diye biliyorum. Amaç sonucta kendi geçimini idame ettirmek ve kesinlikle devlete yük olmamak.
Teşekkürler. Planda sonradan geleceği için ayrı bloke hesap ta açılabilir. Çalışma izni olursa mükemmel olur.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Çrş Eki 20, 2021 9:25 am

Teacherrr yazdı: Sal Eki 19, 2021 2:12 am Merhabalar, ben de sizin gibi sürecin başındayım. Eşim ve kızımla beraber gitmeyi düşünüyoruz. Aynı anda gitmek için hepiniz için gereken tutarı hesaplayıp bloke hesaba yatırmak gerekiyor diye biliyorum. Ben de 30 yaşındayım ve 8 yıllık İngilizce öğretmeniyim. Gaziantep’te defalarca yüksek lisansa başvurdum ama hep yabancı kontenjanı aldıkları için bir türlü kabul alamadım bu düzenden bıktım. Sosyal medyada da soruyorum bu şekilde gitmek isteyenler çok. Şansımız yolumuz açık olsun. :)
Merhaba hikayelerimiz birbirine çok benziyor. Siz lisans için mi yoksa yüksek lisans için mi başvuru yapacaksınız? Ben Almanya’da öğretmenliğe devam etmek istemiyorum. Bilgisayar üzerine bir bölümü lisans olarak yeniden okumak istiyorum.