Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 06, 2010 2:08 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Selam tanzim.Ben de Istanbul\'da girmistim vize gorusmesine.Tariflerine gore ayni kisiler ilgilenmis bizimle:) Hani su "hos bayan" dedigin kisi:( :)Cok soru sormadigi icin endiselenme! Bana da cok fazla sormamisti.Hatta sana daha fazla sormus:)Benim de garantor belgemin aslini aldilar.Diger belgelerin de sadece fotokobisini.Her sey senin anlattigin gibi oldu yani.Farkli bir durum yok.[/quote]

supersin merve sagol cevabin icin ;) berrak\'tan sonra bana da moral verdin, tesekkur ederim. ds\'nin guzin ablasi gibisin :D
ama kadin hostu simdi :) inci kolyesini begendim :P

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eki 06, 2010 3:10 pm

Merhaba Tanzim,ilk once gecmis olsun diyeyim vize gorusmesini atlatmissin sira beklemeye geldi.Bende istanbuldan basvuruda bulunmustum ben 3 numarali kabine girmistim,bana da size sorduklari gibi sorular sordular,cevaplarida pc ye kayit ediyorlar sanirim,Bende gecen persembe tekrar konsolosluktaydim,sigortami yapip goturmustum,1 numarali odaya girdim sizin bahsettiginiz bayanla gorustum ,sakin bir kadin ama kafasi cok dalgin,nedeni ise bana yanlislikta bir adamin evragini vermis,bende ilkten o evragin bana ait oldugunu sandim,disarida inceledim sonra eve gelince anlayabildim,orada evragi arayip dururlar artik:),benim garantor belgemin aslini almadilar,

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eki 06, 2010 3:11 pm

:D:lolYa tanzim su berbat havada gercekten guldurdun:alkis Gorursun ama,Berragin vizesi bu hafta gelecek:Z Ayrica o hatun sadece genc,guzel degil bence:P Ben gittigimde cok hastaydi zaten:D Aksirip oksurup duruyodu. Saka bi yana,umarim iyi haberlerini aliriz senin de.Dua et de o inci kolyeli amel defterine iyi seyler yazmis olsun:lol

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eki 06, 2010 3:17 pm

Berrak evraklari zaten disardaki adam duzenledi.Hic birinin aslini almamisti;ama bir tek onun aslini da aldi.Bende de ayni durum soz konusu yani.Inci kolyeliyi bilemiycem ; ama evrak duzenleyen kisi bilincli olarak aldi.Bunun aslini da aliyoruz dedi.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eki 06, 2010 3:18 pm

:):):) ...Merve adin guzin abla olmus:) sen nikini degistir Guzin Abla yaz:)Agzindan bal damliyor bu arada:)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eki 06, 2010 3:23 pm

Tanzim sagolsun Berrakcim:alkis Zaten sen o vizeyi alamazsan ben rezil olcam:)

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 06, 2010 4:33 pm

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
Merhaba Tanzim,ilk once gecmis olsun diyeyim vize gorusmesini atlatmissin sira beklemeye geldi.Bende istanbuldan basvuruda bulunmustum ben 3 numarali kabine girmistim,bana da size sorduklari gibi sorular sordular,cevaplarida pc ye kayit ediyorlar sanirim,Bende gecen persembe tekrar konsolosluktaydim,sigortami yapip goturmustum,1 numarali odaya girdim sizin bahsettiginiz bayanla gorustum ,sakin bir kadin ama kafasi cok dalgin,nedeni ise bana yanlislikta bir adamin evragini vermis,bende ilkten o evragin bana ait oldugunu sandim,disarida inceledim sonra eve gelince anlayabildim,orada evragi arayip dururlar artik:),benim garantor belgemin aslini almadilar,[/quote]

cok tesekkur ederim berrak. kagidi iade etmissindir insAllah :D benimde az kaldi lise diplomam gidiyordu, sonra kim bilir kimlerin eline gececekti :P

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
:D:lolYa tanzim su berbat havada gercekten guldurdun:alkis Gorursun ama,Berragin vizesi bu hafta gelecek:Z Ayrica o hatun sadece genc,guzel degil bence:P Ben gittigimde cok hastaydi zaten:D Aksirip oksurup duruyodu. Saka bi yana,umarim iyi haberlerini aliriz senin de.Dua et de o inci kolyeli amel defterine iyi seyler yazmis olsun:lol[/quote]

gul Merve Allah aglatmasin :blu sabahta sen beni sevindirdin insan iyi bisey duymak istiyor stres yapinca.
insAllah dedigin gibi Berragin vizesi de senin vizende cikar bi an evvel. senin yine en az 2 hafta olmus, Berragin daha fazla.. benim daha dolmus 1 gunum bile yok :D yolum cokk uzun.. onun disinda uni. kabulum yok, kurs parasini yatirmadim. iyi niyet mektubu yazdim ama sonradan hic begenmedim cok kisa geldi gozume vermedim o yuzden.:help vizem cikarsa herhalde mucize derim..
inci kolyeli memur\'a guvenim sonsuz. ahh bi de unutmasa :D

Frid

Mesaj gönderen Frid » Çrş Eki 06, 2010 4:53 pm

Merhaba arkadaslar.15 eylulde vize gorusmem vardi.Forumda okuduklarima gore ortalama olarak 3 hafta sonra herkesin vizesi cikiyor sanirim.Bende diger vize bekleyen arkadaslarim gibi stresliyim.Acaba haftaya kadar belli olmaz ise sizce konsoloslugu aramali miyim?Ters teper diye aramakta tereddut ediyorum.Cunku bazi arkadaslarin belgeleri yanlis yerlere gonderilmis.Oyle olmasindan da korkuyorum.Ayrica konsolosluk pasaportu ups\'e verdiginde,ups tarafindan mesaj gonderiliyor mu?Iyi ki var bu site de biraz olsun insani rahatlatiyor,sureci anlayabiliyorsunuz.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eki 06, 2010 4:56 pm

Tanzim benim vizem cikmis telefon acip soylediler ciktigini,ben vize gorusmesine gittigimde sigortami 1 haftalik yaptirmistim onu 2 aylik yaptirmami istediler sadece ben pasaportumun elime gecmesini bekliyorum:) bana yanlis verilen evragi geri iyade etmedim cunku ben eve gelmistim evragin bana ait olmadigi evde anladim,bana verilen kagitta adam vize isleminde olan pasaportunun islemden alinip iyade edilmesini istemis,evragi bende oldugu icin belkide vize gelebilir o sahsa:)

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eki 06, 2010 5:02 pm

Merhaba Frid siteye hosgeldin.bende 6 agustosta basvuruda bulundum,benim evrak alakasi olmayan yabancilar subesinde kaldi,bu herkesin basina gelir mi bilmiyorum ama senin vizen benim surece gore normal ben 5 hafta bekledim cunku,simdide vizem onaylandigi halde pasaportumu gondermiyorlar:( onu bekliyorum,ups nin sitesi var oradan pasaportunun ups ye verilip verilmedigini takip edebilirsin,sana fis vermislerdir o fisin uzerinde numara var o numaran islem yapabiliyosun,ayriyetten ups de mesaj atiyor diye biliyorum,birde konsoloslugu aramaktan cekinme,sana 60 euro verdikten sonra kagit veriyorlar o kagitin ustunde numara var 6 haneli onu soyluyosun onlara onlar senin evraklarin nerede ve hangi asamada oldugunu belirtiyorlar.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 06, 2010 5:07 pm

Tanzim benim vizem cikmis telefon acip soylediler ciktigini,ben vize gorusmesine gittigimde sigortami 1 haftalik yaptirmistim onu 2 aylik yaptirmami istediler sadece ben pasaportumun elime gecmesini bekliyorum:) bana yanlis verilen evragi geri iyade etmedim cunku ben eve gelmistim evragin bana ait olmadigi evde anladim,bana verilen kagitta adam vize isleminde olan pasaportunun islemden alinip iyade edilmesini istemis,evragi bende oldugu icin belkide vize gelebilir o sahsa:)[/quote]

sayende birine vize cikacak yani, ama istemedigi halde mi :D cok ironik :)
peki sen konsoloslugu aradin mi? sonucta cikmis vizen neyi bekliyor bunlar?

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Eki 06, 2010 5:11 pm

[quote]Frid tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar.15 eylulde vize gorusmem vardi.Forumda okuduklarima gore ortalama olarak 3 hafta sonra herkesin vizesi cikiyor sanirim.Bende diger vize bekleyen arkadaslarim gibi stresliyim.Acaba haftaya kadar belli olmaz ise sizce konsoloslugu aramali miyim?Ters teper diye aramakta tereddut ediyorum.Cunku bazi arkadaslarin belgeleri yanlis yerlere gonderilmis.Oyle olmasindan da korkuyorum.Ayrica konsolosluk pasaportu ups\'e verdiginde,ups tarafindan mesaj gonderiliyor mu?Iyi ki var bu site de biraz olsun insani rahatlatiyor,sureci anlayabiliyorsunuz.[/quote]

hosgeldin kardesim, berragin da dedigi gibi aramaya cekinme. bence konsolosugu yarindan itibaren aramaya basla hatta, zaten surekli mesgul caliyor. en azindan olumsuz bi islem, bi aksilik varsa bunu fazla zaman gecmeden farkedip biseyler yapabilirsin belki. zaten bi sorun yoksa da bilgi alip rahatlamis olursun.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eki 06, 2010 5:11 pm

Evet Tanzim konsoloslugu 2 gun boyunca aradim,bir tane bayan cikiyor pasaport isleminiz bitmemis gozukuyor pc de mudurun odasindadir diyor,bende anlayamadim o 1 numarali odada ki bayan bana bu hafta sonu gelecegini soylemisti ve ben suan almanyada olmus olacaktim ama hala ses seda yok yine:( sigortami yeniletmemi soyleyen bayanda bana sigortani verince pasaportunu alirsin demisti,1 numarali odada ki kadin ups ye verilir simdi veremem pasaportu dedi 15 tl yi iade etmemek icin:)

Frid

Mesaj gönderen Frid » Çrş Eki 06, 2010 5:44 pm

Hosbulduk,tesekkurler arkadaslar!UPS\'e bakiyorum surekli ama hem hata olustu diyor hem de altinda \'\'paketiniz henuz ups\'e verilmedi\'\' diyor.Neyse artik ben yarin konsolosluga ulasmaya calisayim.Bu arada Berrak kolay gelsin,sabir diliyorum sana.

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Çrş Eki 06, 2010 7:34 pm

merhaba arkdaslar bi sorum daha olacakti.. bu vize icin gerekli evraklar icinde sigorta belgesi goturmek daha iyiymis bu sigortaen az ne kadar olmali yani ben bi yerde calistim ve o calistigim sure yeterli mi mesela 2 ay falan... tesekkurler

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Eki 06, 2010 9:34 pm

dejavuu ne sigortasi sen hangi sigortadan bahsediyosun?

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Çrş Eki 06, 2010 10:58 pm

Dejawu,senin anladigin sigorta o sigorta degil,bu sigorta yolculuk arasinda gecerli olan seyahat saglik sigortasi,birtane sigorta sirketine gidiyorsun,istedigin sure icin para yatirip kendini sigortalattiriyorsun,2 aylik sigorta yaptirmani tavsiye ederim,ben ilkten 1 haftalik yaptirmistim,vize cikti ama benden 2 aylik sigorta yaptirmami istediler,digeri gectigi icin.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Prş Eki 07, 2010 5:29 pm

ARKADASLAR MERHABA.BUGUN KONSOLOSLUKTAN ARADILAR,BENIM GECEN PERSEMBE TESLIM ETTIÐIM SIGORTA EVRAKLARI ELLERINE GECMEMIS,KENDI ELIMLE ODAYA GIRIPTE VERDIÐIN EVRAKLAR,BENDE ANLATTIM DURUMU SONRA BANA TEL ACAN KADIN ARASTIRDI BULMUS KAÐITLARI VE VERMIS UPS YE,UPS DEN MESAJ GELDI YARIN PASAPORTUM GELIYOR VIZE ALDIM SONUNDA,BIDE TANZIM BAHSETTIÐI INCI KOLYELI KADIN APTALIN TEKI 1 HAFTADIR EVRAKLARIMI GEREKLI OLAN YERE VERMEMIS,BEN O GUN GITTIÐIMDE DE BANA PASAPORTMU VERIRMIS ASLINDA,SIZE TAVSIYEM KONSOLOSLUÐU HEP ARAYIN,ARATIRIN,BUGUN BENI ONLAR ARAMADAN ONCE ARADIM BENBI KADIN ILGILENECEÐIM SANA SOZ MERAK ETME DEMISTI,O KADIN BANA YARDIMCI OLMASAYDI YINE BEKLEYECEKTIM BOSU BOSUNA...

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Eki 07, 2010 5:37 pm

ARKADASLAR MERHABA.BUGUN KONSOLOSLUKTAN ARADILAR,BENIM GECEN PERSEMBE TESLIM ETTIÐIM SIGORTA EVRAKLARI ELLERINE GECMEMIS,KENDI ELIMLE ODAYA GIRIPTE VERDIÐIN EVRAKLAR,BENDE ANLATTIM DURUMU SONRA BANA TEL ACAN KADIN ARASTIRDI BULMUS KAÐITLARI VE VERMIS UPS YE,UPS DEN MESAJ GELDI YARIN PASAPORTUM GELIYOR VIZE ALDIM SONUNDA,BIDE TANZIM BAHSETTIÐI INCI KOLYELI KADIN APTALIN TEKI 1 HAFTADIR EVRAKLARIMI GEREKLI OLAN YERE VERMEMIS,BEN O GUN GITTIÐIMDE DE BANA PASAPORTMU VERIRMIS ASLINDA,SIZE TAVSIYEM KONSOLOSLUÐU HEP ARAYIN,ARATIRIN,BUGUN BENI ONLAR ARAMADAN ONCE ARADIM BENBI KADIN ILGILENECEÐIM SANA SOZ MERAK ETME DEMISTI,O KADIN BANA YARDIMCI OLMASAYDI YINE BEKLEYECEKTIM BOSU BOSUNA...[/quote]

gecmis olsun ve gozun aydin berrak. haklisin.. banada pek bisey sormadigi icin bugun az daha kalpten gidiyordum. ups\'in sitesinde pasaportumun gonderildigini gordum, red yedim sandim. az once geldi kargo eksik evrakmis. motivasyon yazisi istiyorlar. yarin teslim edicem bende insAllah.
senin adina cok sevindimm.. darisi kalanlarin basina.

berrak tutkum

Mesaj gönderen berrak tutkum » Prş Eki 07, 2010 5:53 pm

Tesekkur ederim Tanzim.O kadin sana bunu dun de soyleye bilirdi,oturtuyorlar,kendinden haberi olmayan insanlari oraya,baskalari cilesini cekiyor,ben beni arayan bayana da soyledim yanlislikla baskasinin kagidi vermis diye,onu da faxlayacagim oraya,iyi niyet kagidini cok iyi degerlendir hep turkiyede ki yapacagin seylerden bahset,bolumun ne ise onunla ilgili turkiyede nasil kartiyer yapabilirsin onlari anlat,benden de bayan istemisti gorusmede bende sonradan teslim ettim,eger senden bu iyi niyet kagidini istiyorlarsa vizen cikma konusunda yardimci olacaktir.

Kilitli