Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1 Senemiz çöp mü oluyor ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zAHo

1 Senemiz çöp mü oluyor ?

Mesaj gönderen zAHo » Çrş Eyl 08, 2021 6:23 pm

Selamlar herkese,

Üniversite başvuru tarihleri ile yks sonuçları ve yerleştirme tarihleri hiç uymuyor 1 Senemiz boşa mı gidiyor her türlü ?

Okuldan okula değişiyor ancak bu durun genelde böyle mi?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: 1 Senemiz çöp mü oluyor ?

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Eyl 08, 2021 6:27 pm

zAHo yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 6:23 pm Selamlar herkese,

Üniversite başvuru tarihleri ile yks sonuçları ve yerleştirme tarihleri hiç uymuyor 1 Senemiz boşa mı gidiyor her türlü ?

Yahu 1 sene de almanca öğren işte. A1 ile vize şansı yok.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Çrş Eyl 08, 2021 6:35 pm

tunuzn yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 6:27 pm Yahu 1 sene de almanca öğren işte. A1 ile vize şansı yok.
Kusura bakmayın sizi başka bir kişi ile karıştırdım adam safi gelip heves baltalıyordu. Tekrar kusura bakmayın olayın aslı şu ben zaten A2 kursundayım şuanda YKS sınavı zamanına kadar muhtemel halletmiş olacağım özel hoca vb. ile ve 1 sene boşta kalırsam ona göre plan yapacağım ben 2 senedir bu düzeni uydurmaya çalışıyorum şükür derslerimde de sorun yok şuan :)
En son zAHo tarafından Çrş Eyl 08, 2021 6:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Çrş Eyl 08, 2021 6:35 pm

tunuzn yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 6:27 pm Yahu 1 sene de almanca öğren işte. A1 ile vize şansı yok.
Şimdi okulun başvuru tarihi kaçarsa sene bekliyor muyum ? Bu konuda yardım etseniz yeterli

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Eyl 08, 2021 6:44 pm

zAHo yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 6:35 pm Şimdi okulun başvuru tarihi kaçarsa sene bekliyor muyum ? Bu konuda yardım etseniz yeterli
Hocam almancayı B1 veya B2 seviyesine kadar yapın.almanyada da dil kursunu yapıp üniversiteye başvurursun. Full almanca çalışçağına yksde çalış. Ayrıca eğer dilin varsa 1 sene beklemek zorunda değilsin. Sommersemesterda başvurursun

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Çrş Eyl 08, 2021 7:25 pm

rammsteinLBR yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 6:44 pm Hocam almancayı B1 veya B2 seviyesine kadar yapın.almanyada da dil kursunu yapıp üniversiteye başvurursun. Full almanca çalışçağına yksde çalış. Ayrıca eğer dilin varsa 1 sene beklemek zorunda değilsin. Sommersemesterda başvurursun
Normal okul, okuldan hemen sonra kurs, hafta sonu okul kursu... Benim evde çalıştıklarım, okulda benim branşıma ait olmayan derslerde kendi çalıştıklarım diye uzar liste hocam okulum bulunduğum şehirde çok iyi bir okul olduğu için hocalar bu konuda çok titiz asla boş kalmıyoruz ve yks için çok çalışıyoruz.

Onunda dışında hafta sonu 2 gün Almanca kursum var bu şekilde almancam gelişiyor şuan A2 dersleri alıyorum beni zorlamıyor sadece beklemek durumunda kalıyor muyum diye merak ettim.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Eyl 08, 2021 8:02 pm

zAHo yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 7:25 pm Normal okul, okuldan hemen sonra kurs, hafta sonu okul kursu... Benim evde çalıştıklarım, okulda benim branşıma ait olmayan derslerde kendi çalıştıklarım diye uzar liste hocam okulum bulunduğum şehirde çok iyi bir okul olduğu için hocalar bu konuda çok titiz asla boş kalmıyoruz ve yks için çok çalışıyoruz.

Onunda dışında hafta sonu 2 gün Almanca kursum var bu şekilde almancam gelişiyor şuan A2 dersleri alıyorum beni zorlamıyor sadece beklemek durumunda kalıyor muyum diye merak ettim.
Ben de senin durumuna benzer şeyler yaşadım. Zaten sadece hafta sonu çalışarak 1-2 senede DSH TESTDAF TELCC1 gibi direkt kabul için gerekli dil sertifikalarını veremezsin, maximum B1 veya B2 olursun. Yksden sonra da devam edersin almancaya. Ben de iyi bir liseden mezun oldum. Yks ağırlıklı çalıştım 3k sıralama yaptım ve B1 olabildim anca. Ama sen yukarıdaki saydığım dil sertikalarından birini bir şekilde yapıp geçerim, direkt kabul ile gideceğim diyorsan EVET 1 SENE BEKLEMEK ZORUNDASIN

koloo

Mesaj gönderen koloo » Çrş Eyl 08, 2021 10:38 pm

zAHo yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 6:23 pm Selamlar herkese,

Bizim ülkede niye böyle bosa gidiyor mevzusu var hic anlamiyorum. Alt komsum 30 yasinda lisansa yeni basladi, yan komsum 28 yasinda lisans 3.dönemde. Hic biri su kadar senem gitti demiyor. 1 yilda yapilabilecek cok sey var bence buna odaklan mesela almanca ögrenmek gibi

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Prş Eyl 09, 2021 12:03 am

koloo yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 10:38 pm Bizim ülkede niye böyle bosa gidiyor mevzusu var hic anlamiyorum. Alt komsum 30 yasinda lisansa yeni basladi, yan komsum 28 yasinda lisans 3.dönemde. Hic biri su kadar senem gitti demiyor. 1 yilda yapilabilecek cok sey var bence buna odaklan mesela almanca ögrenmek gibi
Merak etmeyin hocam o kısmı halletmiş olursam İngilizce ve İspanyolca için girişirim yapacak çok şeyin olduğunun farkındayım o konuda problem yok ancak korkum biraz vize kısmında 1 yılda boşta kaldın demelerinden.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Eyl 09, 2021 8:57 am

zAHo yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 6:35 pm Kusura bakmayın sizi başka bir kişi ile karıştırdım adam safi gelip heves baltalıyordu. Tekrar kusura bakmayın olayın aslı şu ben zaten A2 kursundayım şuanda YKS sınavı zamanına kadar muhtemel halletmiş olacağım özel hoca vb. ile ve 1 sene boşta kalırsam ona göre plan yapacağım ben 2 senedir bu düzeni uydurmaya çalışıyorum şükür derslerimde de sorun yok şuan :)
Güzel. Devam edin. Daha zamanınız var rahat verirsiniz.