Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaport Sahibi Olanlar Ulusal Vize Tarihinden Önce Almanyaya Girebilir mi ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berk0734

Yeşil Pasaport Sahibi Olanlar Ulusal Vize Tarihinden Önce Almanyaya Girebilir mi ?

Mesaj gönderen berk0734 » Çrş Eyl 08, 2021 3:45 pm

Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim hatalarım olursa affola. Aklımdaki soru yukarıda da görüldüğü gibi, Almanyaya erasmusa gidiyorum ve ulusal vizem çıktı elimde, 1 Ekim'de başlıyor. Fakat ben yeşil pasaportumla 15gün önceden gitmeyi düşünüyorum. Planım hem okul başlamadan önce bir dil kursuna kayıt olmak hem de adaptasyon sağlamak. Ayrıca ulusal vizenin başlangıç tarihi olan 1 Ekim'de de Almanyaya çıkış-giriş yapmayı planlıyorum sorun çıkmaması için. Sizce bütün bunları havalimanındaki memura anlattığımda beni Almanyaya almama olasılığı var mıdır ? Önceden hiç bu şekilde giden oldu mu Almanya'ya ? Cevaplarınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Yeşil Pasaport Sahibi Olanlar Ulusal Vize Tarihinden Önce Almanyaya Girebilir mi ?

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Eyl 08, 2021 7:10 pm

berk0734 yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 3:45 pm Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim hatalarım olursa affola. Aklımdaki soru yukarıda da görüldüğü gibi, Almanyaya erasmusa gidiyorum ve ulusal vizem çıktı elimde, 1 Ekim'de başlıyor. Fakat ben yeşil pasaportumla 15gün önceden gitmeyi düşünüyorum. Planım hem okul başlamadan önce bir dil kursuna kayıt olmak hem de adaptasyon sağlamak. Ayrıca ulusal vizenin başlangıç tarihi olan 1 Ekim'de de Almanyaya çıkış-giriş yapmayı planlıyorum sorun çıkmaması için. Sizce bütün bunları havalimanındaki memura anlattığımda beni Almanyaya almama olasılığı var mıdır ? Önceden hiç bu şekilde giden oldu mu Almanya'ya ? Cevaplarınız için teşekkürler.
Sevgili berk0734 güncelden haberin var mi bilmiyorum ama asagi bir link birakiyorum, son skandallardan ve covidden dolayi kisitlamalar getirildi. Vize tarihinde seyahat etmen daha saglikli olacak gibi görünüyor.

https://www.mfa.gov.tr/almanya.tr.mfa#: ... aft%C4%B1r.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

berk0734

Re: Yeşil Pasaport Sahibi Olanlar Ulusal Vize Tarihinden Önce Almanyaya Girebilir mi ?

Mesaj gönderen berk0734 » Çrş Eyl 08, 2021 8:11 pm

2 Doz Biontech aşım var kısıtlamalar konusunda bir sorun olacağını düşünmüyorum. Almanya 2 doz aşı olan herkesi karantina zorunluluğu olmadan alıyor. Okuduğum kadarıyla da yeşil pasaporta bir giriş kısıtlaması da yok. Neden böyle düşündünüz acaba ?

berk0734

Mesaj gönderen berk0734 » Çrş Eyl 08, 2021 8:24 pm

Alman konsolosluğunun websitesinde https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/-/2319114 , ''25.06.2021 tarihinden bu yana, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan bir aşı ilacı ile Koronavirüs SARS-CoV-2’ye karşı tüm doz aşılarını olan kişiler, Türkiye'den Almanya'ya yeniden seyahat edebilmekteler. Aşıları tamamlanan kişiler, ziyaret ya da turistik amaçlı seyahatler için de yeniden Almanya’ya giriş yapabilirler. '' ibaresi bulunmakta. Şuanlık seyahatte bir sorun yok sanırsam.