Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Informatik - Kabul

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
compprog

Informatik - Kabul

Mesaj gönderen compprog » Sal Eyl 07, 2021 8:28 pm

Merhabalar,
Bilgisayar programcılığı bölümünden 3.54 ortalama ile mezun oldum. Alman puan sisteminde karşılığı 1.69 oluyor. Sorum şu: sizce Berlin Teknik Üniversitesi, Humboldt Üniversitesi gibi üniversitelerin Informatik bölümü için kabul alma şansım var mı?

lilas

Re: Informatik - Kabul

Mesaj gönderen lilas » Çrş Eyl 08, 2021 1:18 am

Kalan diğer şartları da sağlıyorsanız TU Berlin'den çok çok yüksek ihtimal kabul alırsınız. Çok daha düşük NC'lerle kabul veriyor. 1,69 Informatik için çok iyi bir puan.

compprog

Mesaj gönderen compprog » Çrş Eyl 08, 2021 2:30 am

lilas yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 1:18 am Kalan diğer şartları da sağlıyorsanız TU Berlin'den çok çok yüksek ihtimal kabul alırsınız. Çok daha düşük NC'lerle kabul veriyor. 1,69 Informatik için çok iyi bir puan.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Çok sevindim kabul alma ihtimalimin yüksek olmasına. Diğer bir şart olarak en az B2 seviyesinde Almanca istiyor. Onu da bu sene halledip seneye 2022-2023 döneminde yaz ya da kış dönemi için başvuru yapacağım.

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Çrş Eyl 08, 2021 8:42 am

TU Berlin Informatik MSc programına baktım şimdi. NC-frei (open admission) ve eğitim dili de İngilizce gözüküyor. Link ekleyebiliyor muyuz buraya bilemedim. Ama Google'dan ararsanız çıkar.

compprog

Mesaj gönderen compprog » Çrş Eyl 08, 2021 9:57 am

tuldi yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 8:42 am TU Berlin Informatik MSc programına baktım şimdi. NC-frei (open admission) ve eğitim dili de İngilizce gözüküyor. Link ekleyebiliyor muyuz buraya bilemedim. Ama Google'dan ararsanız çıkar.
Çok teşekkür ederim ama ben master değil lisans için başvuracağım :)

tuldi

Mesaj gönderen tuldi » Çrş Eyl 08, 2021 10:29 am

Aynı bölümde ikinci lisansı okuyabiliyor musunuz bilmiyorum. Daha iyi bilenler vardır muhakkak bu konuyu. Mezun olduğunuz bölüm önlisanssa değişiyordur ama herhalde durum. Kolay gelsin :)

compprog

Mesaj gönderen compprog » Çrş Eyl 08, 2021 12:42 pm

tuldi yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 10:29 am Aynı bölümde ikinci lisansı okuyabiliyor musunuz bilmiyorum. Daha iyi bilenler vardır muhakkak bu konuyu. Mezun olduğunuz bölüm önlisanssa değişiyordur ama herhalde durum. Kolay gelsin :)
Evet, ön lisans mezunuyum. :)

lilas

Mesaj gönderen lilas » Çrş Eyl 08, 2021 7:31 pm

tuldi yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 10:29 am Aynı bölümde ikinci lisansı okuyabiliyor musunuz bilmiyorum. Daha iyi bilenler vardır muhakkak bu konuyu. Mezun olduğunuz bölüm önlisanssa değişiyordur ama herhalde durum. Kolay gelsin :)
Aslında teorik olarak evet ama galiba konsolosluk sıkıntı çıkarabiliyor, ben burada böyle bir şeyler okudum diye hatırlıyorum. Önlisansta hiçbir problem olmaz ama, önlisans diploması barchelora denk değil sonuçta. O zaman lisans tamamlama oluyor