Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul için Dil belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
inreservoir

Şartlı Kabul için Dil belgesi

Mesaj gönderen inreservoir » Cum Eyl 03, 2021 7:58 pm

Öncelikle mevcut durumum neye elveriyor onu anlamak için kısa bir cevabınızı rica edeceğim. Ben bu yıl YKS’ye girdim [18 yaşındayım, Anadolu Lisesi mezunuyum] ve Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandım. Ben aynı bölümü veya benzerini [Siyaset Bilimleri örneğin] Almanya’da okumak istiyorum. Uzun zamandır araştırma yapıyordum. Orada şartlı kabul alıp dil kursuna gitmeyi planlıyordum fakat şartlı kabul alırken işime yarayacak A2 dil belgesi sınavından 61 puan alıp geçemedim, yazılı bölümde minimum 45 alınması gerekirken ben 41 aldığım için 60’ı geçmeme rağmen A2 belgesini alamadım. Şimdi bu durumda ben sadece mevcut bu puanımı belgeleyip başvuru için diğer gerekli evraklarla başvuru yapsam şartlı kabul alma şansım var mı sizce?

rammsteinLBR

Re: Şartlı Kabul için Dil belgesi

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Eyl 03, 2021 9:31 pm

inreservoir yazdı: Cum Eyl 03, 2021 7:58 pm Öncelikle mevcut durumum neye elveriyor onu anlamak için kısa bir cevabınızı rica edeceğim. Ben bu yıl YKS’ye girdim [18 yaşındayım, Anadolu Lisesi mezunuyum] ve Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandım. Ben aynı bölümü veya benzerini [Siyaset Bilimleri örneğin] Almanya’da okumak istiyorum. Uzun zamandır araştırma yapıyordum. Orada şartlı kabul alıp dil kursuna gitmeyi planlıyordum fakat şartlı kabul alırken işime yarayacak A2 dil belgesi sınavından 61 puan alıp geçemedim, yazılı bölümde minimum 45 alınması gerekirken ben 41 aldığım için 60’ı geçmeme rağmen A2 belgesini alamadım. Şimdi bu durumda ben sadece mevcut bu puanımı belgeleyip başvuru için diğer gerekli evraklarla başvuru yapsam şartlı kabul alma şansım var mı sizce?
Eğer üniversiteniz A2 istiyorsa büyük bir ihtimal kabul etmezler zaten Goethe A2 modül sınavı değil