Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Dortmund ve Dil Kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhendis

TU Dortmund ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Eyl 02, 2021 11:57 am

Arkadaşlar TU Dortmund a şartlı kabul için başvuru yapacağım. Tu dortmund un kendi dil kursu yok. Eğer kabul alırsam dil okuluna başvurmam gerekiyor vize alabilmek için. Bu dil kursu yoğun derslere sahio yani intensive olmalı değil mi. Ben B2 ve C1 kurslarını alacağım. Önceden forumda bununla ilgili bir şey okudum ama unuttum nasıl olduğunu. Yani şartlı kabul aldıktan sonra kayıt olmak zorunda olduğum kurs tipi nasıl olmalı onu çözmeye çalışıyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: TU Dortmund ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 03, 2021 10:39 am

Intensiv yani yogun programla egitim veren bir kurs olmali (haftalik en az 18 saat ders vermesi gerekiyor).
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Eyl 03, 2021 9:18 pm

Physiker yazdı: Cum Eyl 03, 2021 10:39 am Intensiv yani yogun programla egitim veren bir kurs olmali (haftalik en az 18 saat ders vermesi gerekiyor).
Peki bunun kaç ay olduğu önemli mi? Örneğin B2 ve C1 kurslarını alacağım ve toplamda 3 4 ay sürüyor ya da daha az. Bu sorun olur mu? Ya da mesela B2 sertifikası ile başvurdum şartlı kabule bu yüzden Almanya ya gittiğimde sadece C1 kursunu almam yeterli ve bu da 2 ay sürüyor. Yani Intensiv olması dışında en az şu kadar uzun olmalı diye bir şey var mı?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Eyl 03, 2021 9:28 pm

Muhendis yazdı: Cum Eyl 03, 2021 9:18 pm Peki bunun kaç ay olduğu önemli mi? Örneğin B2 ve C1 kurslarını alacağım ve toplamda 3 4 ay sürüyor ya da daha az. Bu sorun olur mu? Ya da mesela B2 sertifikası ile başvurdum şartlı kabule bu yüzden Almanya ya gittiğimde sadece C1 kursunu almam yeterli ve bu da 2 ay sürüyor. Yani Intensiv olması dışında en az şu kadar uzun olmalı diye bir şey var mı?
Hayır istediğin seviyede gidebilirsin. Süre önemli değil. Ayrıca kursun sabah olması gerekiyor(akşam kursları kabul edilmiyor)