Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

41f Vize Başvuru Formu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
jusnum

41f Vize Başvuru Formu

Mesaj gönderen jusnum » Çrş Eyl 01, 2021 2:43 pm

Arkadaşlar merhaba, vize başvuru formunu dolduruyorum bir kaç sorum var buradan tecrübeli arkadaşlara sormak istedim.

1) Kalacak yer olarak yurt başvuruların sonucunu bekliyorum, olmazsa wg yapmayı düşünüyorum. O nedenle Nerede kalacaksınız sorusuna tam işaret koyamadım, yer olarak okulun şehrini yazdım. Sonstiges seçip açıklamaya bir şey mi yazmalıyım yoksa boş mu bırakmalıyım? Aynı durumu yaşayan varsa açıklamaya ne yazdınız?
2) Bir de referanslar kısmını doldurdunuz mu, okulun bilgilerini mi yazmalıyım?
3) Kalmak istediğiniz süre için ne yazdınız? Okul süresi iki yıl olarak 2021 2023 mü yazmalıyım yoksa ay yazmak gerekir mi?
4) Eğitimini aldığınız ve icra ettiğiniz meslek kısmını boş mu bırakmalıyım çalışmak için gitmediğimden yoksa mezun olduğum bölüm adı vs mi yazmalıyım?
5) Almanya'da dışındaki ikametiniz devam edecek mi "ja" olacak değil mi? Türkiye'deki ikametim Almanya'da okuduğum sürece devam edecek anlamında?

Fazla soru sordum haftaya vize görüşmesi olunca biraz tabi insan panikliyor. Yardım edip cevaplarsanız çok mutlu olurum, dört gözle bekliyorum :geek: .

ardaberk

Re: 41f Vize Başvuru Formu

Mesaj gönderen ardaberk » Çrş Eyl 01, 2021 4:08 pm

jusnum yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 2:43 pm Arkadaşlar merhaba, vize başvuru formunu dolduruyorum bir kaç sorum var buradan tecrübeli arkadaşlara sormak istedim.

1) Kalacak yer olarak yurt başvuruların sonucunu bekliyorum, olmazsa wg yapmayı düşünüyorum. O nedenle Nerede kalacaksınız sorusuna tam işaret koyamadım, yer olarak okulun şehrini yazdım. Sonstiges seçip açıklamaya bir şey mi yazmalıyım yoksa boş mu bırakmalıyım? Aynı durumu yaşayan varsa açıklamaya ne yazdınız?
2) Bir de referanslar kısmını doldurdunuz mu, okulun bilgilerini mi yazmalıyım?
3) Kalmak istediğiniz süre için ne yazdınız? Okul süresi iki yıl olarak 2021 2023 mü yazmalıyım yoksa ay yazmak gerekir mi?
4) Eğitimini aldığınız ve icra ettiğiniz meslek kısmını boş mu bırakmalıyım çalışmak için gitmediğimden yoksa mezun olduğum bölüm adı vs mi yazmalıyım?
5) Almanya'da dışındaki ikametiniz devam edecek mi "ja" olacak değil mi? Türkiye'deki ikametim Almanya'da okuduğum sürece devam edecek anlamında?

Fazla soru sordum haftaya vize görüşmesi olunca biraz tabi insan panikliyor. Yardım edip cevaplarsanız çok mutlu olurum, dört gözle bekliyorum :geek: .

viewtopic.php?f=7&t=15827&p=182788#p182788

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Cum Eyl 03, 2021 11:47 am

Merhaba,
başvuru formunda daha önce Almanya’da bulundunuz mu diye bir soru var kalınan adres bilgileri isteniyor. Ben daha önce bir günlüğüne Berlin’de bulunmuştum ancak herhangi bir yerde konaklamadım sabah gidip akşam döndüm. Sadece ‘ja’ diyip bırakmalı mıyım yoksa hiç işaretlememeli miyim?

egecan98

Mesaj gönderen egecan98 » Cum Eyl 03, 2021 12:03 pm

Hande.B yazdı: Cum Eyl 03, 2021 11:47 am Merhaba,
başvuru formunda daha önce Almanya’da bulundunuz mu diye bir soru var kalınan adres bilgileri isteniyor. Ben daha önce bir günlüğüne Berlin’de bulunmuştum ancak herhangi bir yerde konaklamadım sabah gidip akşam döndüm. Sadece ‘ja’ diyip bırakmalı mıyım yoksa hiç işaretlememeli miyim?
Berlin yaz?