Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
janeeyre

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen janeeyre » Cmt Ağu 28, 2021 12:28 pm

Merhaba arkadaşlar, şu an henüz A1 Almanca düzeyini tamamladım, A2yi tamamlayıp dil belgemi aldıktan sonra dil vizesi için başvurmayı planlıyordum (Garantör yolu ile). Almanyada dil kursumu tamamladıktan sonra da gelecek yıl üniversitelere direkt kabul için başvuracaktım.
Fakat burada herkesin dil kursuna şartlı kabul ile gittiğini gördüm. Şartlı kabul aldığımız üniversitede yerimizin garantilenmediğini yine sadece dil kursu vizesi gibi olduğunu biliyorum. O zaman direkt dil kursu vizesi almaya çalışmak yerine neden şartlı kabul almayı tercih ediyorsunuz? Vize başvurusunda kabul alma oranı daha mı yüksek oluyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 31, 2021 1:08 am

janeeyre yazdı: Cmt Ağu 28, 2021 12:28 pm Merhaba arkadaşlar, şu an henüz A1 Almanca düzeyini tamamladım, A2yi tamamlayıp dil belgemi aldıktan sonra dil vizesi için başvurmayı planlıyordum (Garantör yolu ile). Almanyada dil kursumu tamamladıktan sonra da gelecek yıl üniversitelere direkt kabul için başvuracaktım.
Fakat burada herkesin dil kursuna şartlı kabul ile gittiğini gördüm. Şartlı kabul aldığımız üniversitede yerimizin garantilenmediğini yine sadece dil kursu vizesi gibi olduğunu biliyorum. O zaman direkt dil kursu vizesi almaya çalışmak yerine neden şartlı kabul almayı tercih ediyorsunuz? Vize başvurusunda kabul alma oranı daha mı yüksek oluyor?
Burda farklari detayli olarak anlatiliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=HYe0TWRUiJI
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Studentmed

Mesaj gönderen Studentmed » Çrş Eki 13, 2021 2:33 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 31, 2021 1:08 am Burda farklari detayli olarak anlatiliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=HYe0TWRUiJI
Hocam 36f vize türü ile başvuru yaptım. Heidelberg uni dil kursundan kabulüm var. Fakat şartlı kabulüm yok. 20 Eylül'de gittim istanbul konsolosluğuna görüşmeye, bekliyorum hala. Forumda şartlı kabul almadan gidenleri görüyorum, böyle vize alınabilir mi hocam? Ve alınırsa da bu öğrenci vizesi midir?
Çok teşekkürler hocam emekleriniz için...

Bumbum

Mesaj gönderen Bumbum » Cmt Oca 15, 2022 12:37 pm

Studentmed yazdı: Çrş Eki 13, 2021 2:33 pm Hocam 36f vize türü ile başvuru yaptım. Heidelberg uni dil kursundan kabulüm var. Fakat şartlı kabulüm yok. 20 Eylül'de gittim istanbul konsolosluğuna görüşmeye, bekliyorum hala. Forumda şartlı kabul almadan gidenleri görüyorum, böyle vize alınabilir mi hocam? Ve alınırsa da bu öğrenci vizesi midir?
Çok teşekkürler hocam emekleriniz için...
Merhabalar aynı durumu şu an yaşıyorum. Neler olup bitti acaba anlatabilir misiniz?