Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

4 Maddede içinde bulunduğum berbat durum

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gutesgewissen

4 Maddede içinde bulunduğum berbat durum

Mesaj gönderen gutesgewissen » Cum Ağu 27, 2021 7:12 pm

İçinde bulunduğum durumu 4 maddede anlatacağım :

1. 4 Ekimdeki DSH sınavıma yetişebilmek için Schengen vizesine başvurdum (Garantör belgem hala çıkmadığı için kabul belgem olduğu halde Ulusal Vize'ye başvuramıyorum. Ben de okulumu riske atmamak için turist vizesi ile gidip sınavıma gireceğim)

2. Sınav sonrası hazırlık kursuma kayıt olacağım ve okula kayıt işlemlerim tamamlanmış olacak. Bu durumda Almanya'da resmi olarak öğrenci olacağım.

3. Peki sonra ne olacak ? Turist vizemle gidip öğrenci olmam bir problem yaratmayacak mı ?

4. Vizenin 90 gün olduğunu varsayarsak 3 ay boyunca kursuma katılıp ilk noel tatilinde Türkiye'ye dönsem ve çoktan başvurduğum Ulusal vize görüşmeme katılıp vizemi alsam olur mu ? Gerçekten bu durumla nasıl başa çıkacağımı tam olarak anlamadım :roll:

Beb277

Re: 4 Maddede içinde bulunduğum berbat durum

Mesaj gönderen Beb277 » Pzr Ağu 29, 2021 12:07 pm

gutesgewissen yazdı: Cum Ağu 27, 2021 7:12 pm İçinde bulunduğum durumu 4 maddede anlatacağım :

1. 4 Ekimdeki DSH sınavıma yetişebilmek için Schengen vizesine başvurdum (Garantör belgem hala çıkmadığı için kabul belgem olduğu halde Ulusal Vize'ye başvuramıyorum. Ben de okulumu riske atmamak için turist vizesi ile gidip sınavıma gireceğim)

2. Sınav sonrası hazırlık kursuma kayıt olacağım ve okula kayıt işlemlerim tamamlanmış olacak. Bu durumda Almanya'da resmi olarak öğrenci olacağım.

3. Peki sonra ne olacak ? Turist vizemle gidip öğrenci olmam bir problem yaratmayacak mı ?

4. Vizenin 90 gün olduğunu varsayarsak 3 ay boyunca kursuma katılıp ilk noel tatilinde Türkiye'ye dönsem ve çoktan başvurduğum Ulusal vize görüşmeme katılıp vizemi alsam olur mu ? Gerçekten bu durumla nasıl başa çıkacağımı tam olarak anlamadım :roll:
Diğer durumlar hakkında bir bilgim yok ancak garantör belgesi yetişmedi dediğin için söylüyorum: QNB Finanbank'tan kabul belgesiyle kredi veriliyor blokeye yatırmak için, çabuk kredi veriyorlarmış ancak tabi şartlarına bakarsın en olmadı bir alternatif olarak belki işine yarar, düşünebilirsin! Kolay gelsin