Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HHU Düsseldorf - Master Kayıt

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Beb277

HHU Düsseldorf - Master Kayıt

Mesaj gönderen Beb277 » Cum Ağu 27, 2021 5:43 pm

Arkadaşlar merhaba,

HHU Düsseldorf'dan İngilizce Ekonomi Master'ı için kabul aldım ve Aptitude assessment pozitif diye mail attılar. Ancak sitelerinde bir türlü kayıt için neler yapmam gerektiğini bulamıyorum :(( HHU'nun bu prosedürlerini bilen arkadaşlar yardım ederlerse çok mutlu olurum, bir şeyi kaçırırırım falan diye endişeliyim.
Şimdiden teşekkürler!

gutesgewissen

Re: HHU Düsseldorf - Master Kayıt

Mesaj gönderen gutesgewissen » Cum Ağu 27, 2021 7:29 pm

Beb277 yazdı: Cum Ağu 27, 2021 5:43 pm Arkadaşlar merhaba,

HHU Düsseldorf'dan İngilizce Ekonomi Master'ı için kabul aldım ve Aptitude assessment pozitif diye mail attılar. Ancak sitelerinde bir türlü kayıt için neler yapmam gerektiğini bulamıyorum :(( HHU'nun bu prosedürlerini bilen arkadaşlar yardım ederlerse çok mutlu olurum, bir şeyi kaçırırırım falan diye endişeliyim.
Şimdiden teşekkürler!
Hocam HHU sürecini bilmiyorum ancak Trier'de başvurduğumda ilk önce Bewerbungsstatus Gültig olarak değişti. Ben de bunu ilk kabul sandım. Ancak bu '' Gönderilen belgelerin geçerli olduğu ve bir kabul prosedürüne alındığım'' anlamına geliyormuş. Ardından kabul belgem geldi tabi. Senin de durum aynı olabilir. Belki kabul değildir de Gültig olmuştur sadece. Yine de HHU bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olur sana

usaydark

Mesaj gönderen usaydark » Cum Eyl 02, 2022 7:06 pm

Beb277 yazdı: Cum Ağu 27, 2021 5:43 pm Arkadaşlar merhaba,

Şimdiden teşekkürler!
hocam selam,
aynen sizin gibi hhu econ eng master için kabul aldım; pazartesi vize görüşmem olacak. ancak henüz kalacak bir yer bulamadım, ne düsseldorf’ta ne duisburg’ta. acaba siz nasıl halletmiştiniz? stw-düsseldorf ve stw-duisburg’a başvurdum, bekleme listesindeyim. ne önerirsiniz?

goncamaden

Mesaj gönderen goncamaden » Pzt Eyl 12, 2022 7:59 pm

Merhaba ben de aynı üniversiteden kabul aldım. Ancak kayıt için sağlık sigortası lazım. Ben üniversite ile konuşmama göre 3 ay geç geleceğim oraya. Ama sormak istediğim şey bu durumda sağlık sigortasını nasıl yaptırmam gerekiyor kayıt için. Siz nasıl yapmıştınız. Bilgi verebilir misiniz.

usaydark

Mesaj gönderen usaydark » Sal Eyl 13, 2022 12:06 am

goncamaden yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 7:59 pm Merhaba ben de aynı üniversiteden kabul aldım. Ancak kayıt için sağlık sigortası lazım. Ben üniversite ile konuşmama göre 3 ay geç geleceğim oraya. Ama sormak istediğim şey bu durumda sağlık sigortasını nasıl yaptırmam gerekiyor kayıt için. Siz nasıl yapmıştınız. Bilgi verebilir misiniz.
hhu’nun int office sayfasında aok ve tk’nın düsseldorf ofislerinin kontaktları var bakarsan bulursun sanıyorum eğer bulamazsan int office’e mail at sana bilgi verirler benim at-11im vardı ben onu yolladım tk’daki sorumluya ertesi gün okula bildirim yaptı bana da belgeyi yolladı ha eğer bununla uğraşmayayım diyorsan ve bloke hesap açacaksan bloke hesap firmaları da sağlık sigortası yapıyorlar expatrio’nun tk ile anlaşması vardı sanıyorum
hangi bölümdesin bu arada :d belki denk geliriz

goncamaden

Mesaj gönderen goncamaden » Prş Eki 06, 2022 10:40 am

Merhaba,
ben kaydımı erteledim bir sonraki semester için. Çünkü finans dururmumu kanıtlayamadım. ve AT11 de alamam çünkü yabancı uyrukluyum. o yüzden boşuna sigorta da yaptırmadım. çünkü aylık 130 € gibi ödemesi var. kısmet artık. Ben English American studies and culture bölümüni seçmiştim.

goncamaden

Mesaj gönderen goncamaden » Prş Eki 06, 2022 10:41 am

Bu arada sen ile direkt iletişime geçebilir miyim

usaydark

Mesaj gönderen usaydark » Prş Eki 06, 2022 11:01 am

goncamaden yazdı: Prş Eki 06, 2022 10:41 am Bu arada sen ile direkt iletişime geçebilir miyim
mail adresim bana mail atarsan telefonumu verebilirim

Kural Ihlali Madde 2: 2 hafta gecici ban.