Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YKS Puanı ve vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Emirhan35

YKS Puanı ve vize

Mesaj gönderen Emirhan35 » Prş Ağu 26, 2021 1:37 pm

Merhaba arkadaşlar bu sene sınava girdim 300 gibi bir puan aldım fakat diploma notum 87. Almanyada NC frei bölümlere başvuracağım bu durumda vize alırken puanımdan ötürü herhangi bir sıkıntı çıkar mı ve sizce illa bir üniversiteden kabul alır mıyım(NC Frei bölümler ).

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: YKS Puanı ve vize

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Ağu 26, 2021 1:59 pm

Herhalde bu soru bu 3 ay içerisinde 20 kez sorulmuştur. Evet alırsınız ama önemli olan vize. Artık vize daha zorlayıcı. Olan olmuş zaten almanca öğrenip şansınızı arttırmaktan başka çareniz yok.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Prş Ağu 26, 2021 2:01 pm

Emirhan35 yazdı: Prş Ağu 26, 2021 1:37 pm Merhaba arkadaşlar bu sene sınava girdim 300 gibi bir puan aldım fakat diploma notum 87. Almanyada NC frei bölümlere başvuracağım bu durumda vize alırken puanımdan ötürü herhangi bir sıkıntı çıkar mı ve sizce illa bir üniversiteden kabul alır mıyım(NC Frei bölümler ).
Arkadaşın dediği gibi illaki bir üniden kabul alırsınız ama vize için önemli puan. Durumu lehine çevirmek için yapabildigin kadar almanca öğren(minimum B1 bence)

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Prş Ağu 26, 2021 2:11 pm

tunuzn yazdı: Prş Ağu 26, 2021 1:59 pm Herhalde bu soru bu 3 ay içerisinde 20 kez sorulmuştur. Evet alırsınız ama önemli olan vize. Artık vize daha zorlayıcı. Olan olmuş zaten almanca öğrenip şansınızı arttırmaktan başka çareniz yok.
zaten direk kabul almayı düşünüyorum bu durumda vize için şansım fazlasıyla artacaktır sanırım. Birde benden daha kötü profillere sahip olupda giden tanıdıklarınız var mı ?

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Prş Ağu 26, 2021 2:12 pm

rammsteinLBR yazdı: Prş Ağu 26, 2021 2:01 pm Arkadaşın dediği gibi illaki bir üniden kabul alırsınız ama vize için önemli puan. Durumu lehine çevirmek için yapabildigin kadar almanca öğren(minimum B1 bence)
aynen direk kabul alıp gitmeyi düşünüyorum zaten. Birde benden daha kötü profillere sahip giden tanıdığınız var mı. Barajı geçip giden insanlar var diye duydum

nacho

Mesaj gönderen nacho » Prş Ağu 26, 2021 3:24 pm

Emirhan35 yazdı: Prş Ağu 26, 2021 2:12 pm aynen direk kabul alıp gitmeyi düşünüyorum zaten. Birde benden daha kötü profillere sahip giden tanıdığınız var mı. Barajı geçip giden insanlar var diye duydum
biriyle konuşmuştum sosyal medya üzerinden baraj üstü yapıp gittiğini söyledi önemli olan almanca okullar genel olarak kabul veriyor zaten önemli olan vize almak vizedede belirleyici olan almanca bilgin orada geçinebilecek ekonomik durumun gerçekten okumaya gitceğini kanıtlaman gerekiyor puanların önemli olup olmadığını açıkcası bilmiyorum konuştuğum bazı kişiler önemsiz diyordu vizedede nc frei için tabi

ege.katana

Mesaj gönderen ege.katana » Cum Ağu 27, 2021 2:04 pm

Merhaba, NC kriterleri ile ilgili bir süredir araştırma yapıyorum ve farklı okulların NC şartlarını merak ettim. Kendi NC puanım 1.55 ama bu puanı sadece Türkiye'de sınava girdiğim alandan mı kullanabiliyorum? Örneğin benim puanım sayısal üzerinden hesaplandığı için sadece bu alandaki bölümlere başvururken mi geçerli NC puanım? Eğer elinizde Almanya'daki üniversitelerin lisans için nc puan şartlarını listeleyen bir site/sayfa varsa paylaşırsanız sevinirim.

time

Mesaj gönderen time » Cum Ağu 27, 2021 2:08 pm

ege.katana yazdı: Cum Ağu 27, 2021 2:04 pm Merhaba, NC kriterleri ile ilgili bir süredir araştırma yapıyorum ve farklı okulların NC şartlarını merak ettim. Kendi NC puanım 1.55 ama bu puanı sadece Türkiye'de sınava girdiğim alandan mı kullanabiliyorum? Örneğin benim puanım sayısal üzerinden hesaplandığı için sadece bu alandaki bölümlere başvururken mi geçerli NC puanım? Eğer elinizde Almanya'daki üniversitelerin lisans için nc puan şartlarını listeleyen bir site/sayfa varsa paylaşırsanız sevinirim.
Türkiyede kazandığınız bölüme yakın alanlara NC puanınız ile başvuruyorsunuz