Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Kabulü Değiştirme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
beberk

Vize Kabulü Değiştirme

Mesaj gönderen beberk » Çrş Ağu 25, 2021 11:43 pm

Merhaba arkadaşlar,
ben vize başvurumda önceden aldığım bir kabulü vermiş bulundum ve şimdi 2 hafta sonra istediğim bölümden kabül aldım.
Aramızda daha önce aynı sorunu yaşamış olan var mıdır?

Konsolosluğa yeni kabulümü bildirsem vizem yeni üniversite için çıkar mı yoksa süreç gereksiz yere uzatılmış mı olur?

Veya aramızda başka bir üniversite kabulüyle vize alıp daha sonra istediği üniversiteye (farklı şehir, eyalet) giden oldu mu? Almanya’ da nasıl bir işlem yapmam gerekir?

Şimdiden çok Teşekkürler :D

beberk

Re: Vize Kabulü Değiştirme

Mesaj gönderen beberk » Prş Ağu 26, 2021 3:46 pm

Arkadaşlar bilen yok mudur. Üniversite’nin kurslarına yetişmem gerekiyor, konsolosluğa da direkt mail atmak istemedim vize aşırı gecikir diye.

Direkt atıyorum Münih vizesi ile Hamburg’a giden şeklinde bir durum yaşayan oldu mu? Belgeleriniz nasıl diğer şehire getirttiniz?

Teşekkürler yardım için

kadirc

Mesaj gönderen kadirc » Prş Ağu 26, 2021 4:59 pm

Bu konuyu ben de merak ediyorum bilen arkadaşlar cevaplayabilirse çok iyi olur

Gilthoniel

Mesaj gönderen Gilthoniel » Cmt Ağu 28, 2021 2:20 pm

Bu durumu yaşayan varsa ben de merak ediyorum, vizeden sonra yeni kabul aldığımız okula kaydolmamız sorun yaratır mı

fancyreq

Mesaj gönderen fancyreq » Çrş Eyl 01, 2021 12:04 am

Ayni problemden muzdaribim bu konuyla ilgili detayli bilgisi olan varsa, cevap verebilirse sevinirim. Vizeden sonra kabul alinan okul ile anmeldung yapilabilir mi sorun yaratir mi?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Eyl 01, 2021 3:28 pm

beberk yazdı: Çrş Ağu 25, 2021 11:43 pm Merhaba arkadaşlar,
ben vize başvurumda önceden aldığım bir kabulü vermiş bulundum ve şimdi 2 hafta sonra istediğim bölümden kabül aldım.
Aramızda daha önce aynı sorunu yaşamış olan var mıdır?

Konsolosluğa yeni kabulümü bildirsem vizem yeni üniversite için çıkar mı yoksa süreç gereksiz yere uzatılmış mı olur?

Veya aramızda başka bir üniversite kabulüyle vize alıp daha sonra istediği üniversiteye (farklı şehir, eyalet) giden oldu mu? Almanya’ da nasıl bir işlem yapmam gerekir?

Şimdiden çok Teşekkürler :D

Merhaba,

İlk kabul aldığım okulla vize aldım. Daha sonra farklı bir eyalette olan daha çok okumak istediğim okula kayıt yaptırdım. Belgelerim vize aldığım okulun şehrinde olduğu için belgelerin oradan benim şehrime gönderildi. Bu gibi belge bekleme süresi dışında bir sorun yaşamadım. Pandemiden dolayı oturum kartı yerine Fiktionsbescheinigung alabildim. Bu da bence bir sorun olmadığını gösteriyor. Her eyaletin ayrı garip işleyişleri olabilir tabii ki ama ben bir sorunla karşılaşmadım.

Kolay gelsinn

fancyreq

Mesaj gönderen fancyreq » Prş Eyl 02, 2021 5:36 pm

Kuss yazdı: Çrş Eyl 01, 2021 3:28 pm
Merhaba,

İlk kabul aldığım okulla vize aldım. Daha sonra farklı bir eyalette olan daha çok okumak istediğim okula kayıt yaptırdım. Belgelerim vize aldığım okulun şehrinde olduğu için belgelerin oradan benim şehrime gönderildi. Bu gibi belge bekleme süresi dışında bir sorun yaşamadım. Pandemiden dolayı oturum kartı yerine Fiktionsbescheinigung alabildim. Bu da bence bir sorun olmadığını gösteriyor. Her eyaletin ayrı garip işleyişleri olabilir tabii ki ama ben bir sorunla karşılaşmadım.

Kolay gelsinn
Cevap icin tesekkurler, bir kucuk sorum olacakti. Bu islemleri yaparken vizenizin uzerinde (ek bir sayfa olarak zusatzblatt) yanlizca bu okula ve bu bolum icin gecerlidir gibi bir ibare varmiydi.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cum Eyl 03, 2021 6:50 pm

fancyreq yazdı: Prş Eyl 02, 2021 5:36 pm Cevap icin tesekkurler, bir kucuk sorum olacakti. Bu islemleri yaparken vizenizin uzerinde (ek bir sayfa olarak zusatzblatt) yanlizca bu okula ve bu bolum icin gecerlidir gibi bir ibare varmiydi.
Merhaba, yoktu.

meliketezcan6

Mesaj gönderen meliketezcan6 » Çrş Eyl 22, 2021 1:18 pm

Kuss yazdı: Cum Eyl 03, 2021 6:50 pmMerhaba, yoktu.
merhaba, öncelikle bilgiler için teşekkürler. belgeler vize aldığım okulun şehrindeydi demişsiniz. bunlar ne oluyor acaba? vize ile ilgili belgeler türkiyedeki adresimize gelmiyor mu pasaport ile birlikte? ve gitmek istediğimiz okulun şehrindeki yabancılar dairesi problem çıkarmıyor mu vizemiz farklı şehre alındığı için. teşekkürleeer

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Eyl 30, 2021 12:27 am

meliketezcan6 yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 1:18 pm merhaba, öncelikle bilgiler için teşekkürler. belgeler vize aldığım okulun şehrindeydi demişsiniz. bunlar ne oluyor acaba? vize ile ilgili belgeler türkiyedeki adresimize gelmiyor mu pasaport ile birlikte? ve gitmek istediğimiz okulun şehrindeki yabancılar dairesi problem çıkarmıyor mu vizemiz farklı şehre alındığı için. teşekkürleeer
Size ulaşması gereken belgeler tabi ki Türkiye'deki adresinize geliyor. Ama onlara lazım olan belgeler bir sistem yerine sanırım kağıt olarak saklıyorlar.. O yüzden oradaki belgeleri artık kayıt olduğum şehre göndermeleri uzun sürdü.

Benim olduğum şehirde sorun çıkmadı, tabi ki her zaman bir olasılık bu. Ben sadece deneyimimi paylaştım

Kolay gelsinn, biraz geç gördüm ama kusura bakmayın

zuzu

Mesaj gönderen zuzu » Pzr Eki 10, 2021 10:09 pm

merhabalar ben de vizeye sundugum okul dısında baska okula kayıt yaptırdım ve bu konuda en cok merak ettigim sey ülkeye giris sınırında okulla alakalı soru sorarlarsa hangisini söylemeliyim kayıt yaptıdıgım mı yoksa vize alırken kullandıgım mı ?
Tesekkürler

melt.sahin

Mesaj gönderen melt.sahin » Cmt Oca 06, 2024 8:54 pm

zuzu yazdı: Pzr Eki 10, 2021 10:09 pm merhabalar ben de vizeye sundugum okul dısında baska okula kayıt yaptırdım ve bu konuda en cok merak ettigim sey ülkeye giris sınırında okulla alakalı soru sorarlarsa hangisini söylemeliyim kayıt yaptıdıgım mı yoksa vize alırken kullandıgım mı ?
Tesekkürler
Merhabalar, benimde şu an 30 ocakta randevum var. Kabul aldığım okul Kassel, Hessen eyaletinde. Ancak asıl istediğim okulun kabul red durumu Şubat gibi belli olacak, o da Mainz, Rheinland-Pfalz eyaletinde. asıl istediğim okuldan kabul alma durumum olduğu için riske girmeyip vize randevumu mu erteletmeliyim sizce? Ancak bu durumda de vize yetişemeyecek vs. telaşı olacak. Ya da herhangi bir riski yoktur deyip önceki kabulü randevuda mi sunayım. Kafam çok karıştı. Bazıları vizenizde okul yazarsa sıkıntı olur vs diyor, yine vizesinde okul yazmayan da varmış. Neye, kime göre anlamadım. Kafam çok karışık. Bu arada belirteyim benim Master/İngilizce kabul.

gunter

Mesaj gönderen gunter » Çrş Şub 28, 2024 8:52 pm

fancyreq yazdı: Prş Eyl 02, 2021 5:36 pm Cevap icin tesekkurler, bir kucuk sorum olacakti. Bu islemleri yaparken vizenizin uzerinde (ek bir sayfa olarak zusatzblatt) yanlizca bu okula ve bu bolum icin gecerlidir gibi bir ibare varmiydi.
Merhaba, şu an bende aynı sorun ile uğraşıyorum da bu konuya herhangi bir çözüm bulabildiniz mi ?