Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestAS ve Tıp

Studieren in Deutschland
Tıpış

TestAS ve Tıp

Mesaj gönderen Tıpış » Çrş Ağu 25, 2021 6:08 pm

öncelikle sitede yeniyim herkese merhaba,
bu sene yks 2021 e girdim malum bu sene sınav aşırı zordu ve puanlar düşük geldi. Benim hedefim almanyada tıp fakültesinde okumak fakat bu senenin puanlarına göre (barajın bu sene 140 puana düşmesine rağmen) NC puanım 1.74 geldi ben bu puanı TestAS sınavıyla bir tıp fakültesine girebilecek kadar yukarı çekebilir miyim ya da ne önerirsiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca Türkiye'de tıp doktorlarının yaşam standartlarını beğenmediğim için tercihlerimi diş hekimliğine yönelik yaptım bu almanyada başvuru yaparken bana sorun çıkartır mı ?

Eğer TestAS bile işe yaramaz derseniz dürüstçe yanıtlayın lütfen çünkü olmayacak bir şey için boşa kürek çekmek istemiyorum ona göre Türkiyedeki okulumu da donduracağım çünkü.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: TestAS ve Tıp

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 25, 2021 6:21 pm

Tıpış yazdı: Çrş Ağu 25, 2021 6:08 pm öncelikle sitede yeniyim herkese merhaba,
bu sene yks 2021 e girdim malum bu sene sınav aşırı zordu ve puanlar düşük geldi. Benim hedefim almanyada tıp fakültesinde okumak fakat bu senenin puanlarına göre (barajın bu sene 140 puana düşmesine rağmen) NC puanım 1.74 geldi ben bu puanı TestAS sınavıyla bir tıp fakültesine girebilecek kadar yukarı çekebilir miyim ya da ne önerirsiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca Türkiye'de tıp doktorlarının yaşam standartlarını beğenmediğim için tercihlerimi diş hekimliğine yönelik yaptım bu almanyada başvuru yaparken bana sorun çıkartır mı ?

Eğer TestAS bile işe yaramaz derseniz dürüstçe yanıtlayın lütfen çünkü olmayacak bir şey için boşa kürek çekmek istemiyorum ona göre Türkiyedeki okulumu da donduracağım çünkü.
NC notunuz TIP'a çok göre düşük. Testas'da gerçekten kolay değil. Bence sonra gelin daha iyi olur.

Tıpış

Mesaj gönderen Tıpış » Çrş Ağu 25, 2021 6:33 pm

maksimum 1.0 puan alınıyormuş testAS'tan ben puanımı 0.5 arttırsam 1.2 ile bir tıp fakültesine yerleşemez miyim ayrıca diş yazdım fakat mühendislik bölümlerine başvuru yapabiliyor muyum biliyor musunuz ?

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Çrş Ağu 25, 2021 7:38 pm

Tıpış yazdı: Çrş Ağu 25, 2021 6:33 pm maksimum 1.0 puan alınıyormuş testAS'tan ben puanımı 0.5 arttırsam 1.2 ile bir tıp fakültesine yerleşemez miyim ayrıca diş yazdım fakat mühendislik bölümlerine başvuru yapabiliyor muyum biliyor musunuz ?
Tıp veya dişten mühendisliğe geçiş zor.
Tıp için sanırım minumum 1.4-1.3 olması gerekiyor ama diş hekimliği biraz daha kolay. Testas sınavını bir incele yapabileceğini düşünüyorsan gir, şansını dene bence

beberk

Mesaj gönderen beberk » Çrş Ağu 25, 2021 11:38 pm

Merhaba,
diğer arkadaşların da dediği gibi NC puanınız Tıp için düşük ve TestAS istemeyen fakültelerde şansınız yok gibi.

Fakat Köln Üniversitesi örnek olarak sadece TestAS notuna bakmakta NC niz 2.0 dan daha iyiyse.
Bu nedenle 120 üzeri TestAS skorlarıyla bu Üniversiteden kabül almanız oldukça olası
Başka üniversiteler de 120 gibi TestAS skorlarıyla NC yi düşürmenizi sağlıyor 0,6 puan kadar
Umarım yardımcı olmuşumdur

Tıpış

Mesaj gönderen Tıpış » Cum Ağu 27, 2021 9:44 pm

beberk yazdı: Çrş Ağu 25, 2021 11:38 pm Merhaba,
diğer arkadaşların da dediği gibi NC puanınız Tıp için düşük ve TestAS istemeyen fakültelerde şansınız yok gibi.

Fakat Köln Üniversitesi örnek olarak sadece TestAS notuna bakmakta NC niz 2.0 dan daha iyiyse.
Bu nedenle 120 üzeri TestAS skorlarıyla bu Üniversiteden kabül almanız oldukça olası
Başka üniversiteler de 120 gibi TestAS skorlarıyla NC yi düşürmenizi sağlıyor 0,6 puan kadar
peki burada diş hekimliği yazıp orda tıpa başvurmam sıkıntı olur mu ? Bilginiz var mı?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ağu 27, 2021 9:55 pm

beberk

Mesaj gönderen beberk » Pzr Ağu 29, 2021 1:42 pm

Tıpış yazdı: Cum Ağu 27, 2021 9:44 pm peki burada diş hekimliği yazıp orda tıpa başvurmam sıkıntı olur mu ? Bilginiz var mı?
o konuda yok bir fikrim yok maalesef

Studentmed

Mesaj gönderen Studentmed » Cum Eki 15, 2021 1:24 pm

beberk yazdı: Çrş Ağu 25, 2021 11:38 pm Merhaba,

1.57 NC. 1.5 mi 1.6 mı kabul ediliyor hocam? Ve tıp için şans var diye biliyorum 1.57 ile. Siz ne dersiniz?