Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Circulus72

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Mesaj gönderen Circulus72 » Cmt Ağu 14, 2021 1:44 pm

Öncelikle Merhaba,benim bir kaç sorum olacaktı yardımcı olursanız çok mutlu olurum. :)

-Almanya'da üniversite okumak için tüm adımları biliyorum ama anlamadığım bir durum var.

-Tercihlerden sonra açıklanan yerleştirme sonucunun Almanya'da bir üniversite için yetebileceğini söylüyorlar fakat direkt bir üniversiteye girmek için dil seviyem yeterli değil bu sebepten dolayı Goethe-Institut kurslarına gideceğim.Kurs sürecinde Türkiye sınırları içerisinde olacağımdan dolayı (2022 yılının yaz aylarına kadar) sadece yerleştirme sonucu olması bir sorun yaratır mı ?

-Sizce üniversiteye kayıt yaptırıp dondurup o şekilde dil kurslarına mı devam etmeliyim ?

Kaorer

Re: YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Mesaj gönderen Kaorer » Cmt Ağu 14, 2021 2:02 pm

Üniversiteye kayıt yaptırmana gerek yok. Arada geçen süre belki vize aşamasında önüne çıkabilir ama almanca kursuna gittiğini belgelersen hiçsorun olmaz.

Circulus72

Mesaj gönderen Circulus72 » Cmt Ağu 14, 2021 2:07 pm

Kaorer yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 2:02 pm Üniversiteye kayıt yaptırmana gerek yok. Arada geçen süre belki vize aşamasında önüne çıkabilir ama almanca kursuna gittiğini belgelersen hiçsorun olmaz.
Anladım,yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Ağu 14, 2021 2:21 pm

Circulus72 yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 1:44 pm Öncelikle Merhaba,benim bir kaç sorum olacaktı yardımcı olursanız çok mutlu olurum. :)

-Almanya'da üniversite okumak için tüm adımları biliyorum ama anlamadığım bir durum var.

-Tercihlerden sonra açıklanan yerleştirme sonucunun Almanya'da bir üniversite için yetebileceğini söylüyorlar fakat direkt bir üniversiteye girmek için dil seviyem yeterli değil bu sebepten dolayı Goethe-Institut kurslarına gideceğim.Kurs sürecinde Türkiye sınırları içerisinde olacağımdan dolayı (2022 yılının yaz aylarına kadar) sadece yerleştirme sonucu olması bir sorun yaratır mı ?

-Sizce üniversiteye kayıt yaptırıp dondurup o şekilde dil kurslarına mı devam etmeliyim ?
1 yılda dili sıfırdan Türkiye'de öğreneceksiniz anladığım kadarıyla. Sonra da başvuru yapacaksınız. Eğer böyle olursa sıkıntı olmaz. Diğer türlü 36F vizesi ile dil kursu eğitiminizde Almanya'da da devam edebilirsiniz.

Circulus72

Mesaj gönderen Circulus72 » Cmt Ağu 14, 2021 2:34 pm

tunuzn yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 2:21 pm 1 yılda dili sıfırdan Türkiye'de öğreneceksiniz anladığım kadarıyla. Sonra da başvuru yapacaksınız. Eğer böyle olursa sıkıntı olmaz. Diğer türlü 36F vizesi ile dil kursu eğitiminizde Almanya'da da devam edebilirsiniz.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
36F vizesi ile dil kursunu düşünmekteyim ama başlangıç için Almanca A1-A2 Sertifikalarını Türkiye'de almak istiyorum.Daha sonra ki B1-B2 vb. için 36F vizesi ile Almanya'da dil okulu düşüncemi işleme alabilirim.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Cmt Ağu 14, 2021 3:12 pm

Merhaba,
Almanya'dan master kabulü aldım ve 41f ile vize randevum var. Ancak ben bu yıl Türkiye'de yüksek lisans programına başlamıştım ilk yılımı tamamladım. Almanya'dan kabul alınca devam etmeme kararı aldım ancak şuan herhangi bir kayıt dondurma vs yapmadım. 41f maddelerinden biri de eğer eğitime devam ediyorsanız güncel ögrenci belgesi ve transkriptini de istiyorlar. Şuan burada yüksek lisans programına kayıtlı olmam bir sakınca yaratır mı? Bir bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Ağu 14, 2021 3:20 pm

Hande.B yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 3:12 pm Merhaba,
Almanya'dan master kabulü aldım ve 41f ile vize randevum var. Ancak ben bu yıl Türkiye'de yüksek lisans programına başlamıştım ilk yılımı tamamladım. Almanya'dan kabul alınca devam etmeme kararı aldım ancak şuan herhangi bir kayıt dondurma vs yapmadım. 41f maddelerinden biri de eğer eğitime devam ediyorsanız güncel ögrenci belgesi ve transkriptini de istiyorlar. Şuan burada yüksek lisans programına kayıtlı olmam bir sakınca yaratır mı? Bir bilginiz varsa yazarsanız çok sevinirim.
Konu açarsanız daha iyi olur. Konu altında soru sormak ban sebebi.

Hande.B

Mesaj gönderen Hande.B » Cmt Ağu 14, 2021 3:36 pm

tunuzn yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 3:20 pm Konu açarsanız daha iyi olur. Konu altında soru sormak ban sebebi.
yeni üye oldum çok hakim olamadım henüz, teşekkürler

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Ağu 14, 2021 7:17 pm

Circulus72 yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 1:44 pm Öncelikle Merhaba,benim bir kaç sorum olacaktı yardımcı olursanız çok mutlu olurum. :)

Kesinlikle üniversiteye kayıt yap sonra dondurursun

studentin

Mesaj gönderen studentin » Pzr Ağu 15, 2021 9:38 pm

Merhaba,
Kesinlikle üniversiteye kaydını yaptır. Sonra dondurabilirsin. Daha sonra belki pişman olabilirsin kayıt yaptırmadığın için. Garantiye almanı tavsiye ederim.

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Sal Ağu 31, 2021 1:17 pm

bende senınle birebir aynı süreçteyim , bilgisayar müh kazandım ve kayıt yapıp donduruyorum ,garantıye almak için.
A2 sertıfıkasını alıp Duısburg-Essen e şartlı başvuru yapıcam . dil kursu için ankara goethe düşünüyorum.

cigdemcyt

Mesaj gönderen cigdemcyt » Pzr Mar 12, 2023 1:30 am

Hande.B yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 3:12 pm Merhaba,

Merhaba, diğer bir konuşmada hem TR'de YL kaydınız hem de Almanya'da olduğunu belirtmişsiniz ben de aynı duruma girmek üzereyim ancak o konuşmayı alıntılamama müsade etmedi o yüzden buradan sormak istedim. Süreçte sorun oluyor mu ? Halihazırda yüksek lisasnım TR'de bitmek üzere ama Almanya'dan da kabul aldım ve bu süreçte 2 üniversitede kayıtlı olmam sorun oluyor mu?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Mar 12, 2023 12:47 pm

cigdemcyt yazdı: Pzr Mar 12, 2023 1:30 am Merhaba, diğer bir konuşmada hem TR'de YL kaydınız hem de Almanya'da olduğunu belirtmişsiniz ben de aynı duruma girmek üzereyim ancak o konuşmayı alıntılamama müsade etmedi o yüzden buradan sormak istedim. Süreçte sorun oluyor mu ? Halihazırda yüksek lisasnım TR'de bitmek üzere ama Almanya'dan da kabul aldım ve bu süreçte 2 üniversitede kayıtlı olmam sorun oluyor mu?
Merhaba lisans da sorun olmuyor yüksek lisansta da sorun olacagini sanmiyorum. Türkiye ye tekrar egitim icin dönerseniz belki sorun olabilir ama Almanya da bir sorun olmuyor.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

cigdemcyt

Mesaj gönderen cigdemcyt » Pzr Mar 12, 2023 11:03 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Mar 12, 2023 12:47 pm Merhaba lisans da sorun olmuyor yüksek lisansta da sorun olacagini sanmiyorum. Türkiye ye tekrar egitim icin dönerseniz belki sorun olabilir ama Almanya da bir sorun olmuyor.
Teşekkür ederim. Biraz karışık bir konuyu daha danışmak isterim belki fikriniz vardır. Bu dönem için Almanya'da TR'deki yüksek lisansımın son dönemi için Erasmus yapıp bu sırada da Almanya'da Erasmus yaptığım aynı okulda gelecek dönem başka bir bölümde yüksek lisansa kayıt yaptırsam sizce sorun olur mu ? Hiç bu tarz bir örnekle karşılaştınız mı ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Mar 13, 2023 2:42 pm

cigdemcyt yazdı: Pzr Mar 12, 2023 11:03 pm Teşekkür ederim. Biraz karışık bir konuyu daha danışmak isterim belki fikriniz vardır. Bu dönem için Almanya'da TR'deki yüksek lisansımın son dönemi için Erasmus yapıp bu sırada da Almanya'da Erasmus yaptığım aynı okulda gelecek dönem başka bir bölümde yüksek lisansa kayıt yaptırsam sizce sorun olur mu ? Hiç bu tarz bir örnekle karşılaştınız mı ?
Rastlamadim ama benzer bir seyi duymustum bir arkadasin arkadasi erasmus icin gelip sonra o bölümnden uni den kabul alip oturumunu degistirmisti ama baska yerden baska birine de Türkiye ye tekrar dönüp yeni vize almasi gerektigini söylemislerdi yani aslinda Ausländerbehörde nin insiyatifine kalmis bir sey genelde duydugum pek sorun olmuyor ama.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

cigdemcyt

Mesaj gönderen cigdemcyt » Pzt Mar 13, 2023 8:54 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Mar 13, 2023 2:42 pm Rastlamadim ama benzer bir seyi duymustum bir arkadasin arkadasi erasmus icin gelip sonra o bölümnden uni den kabul alip oturumunu degistirmisti ama baska yerden baska birine de Türkiye ye tekrar dönüp yeni vize almasi gerektigini söylemislerdi yani aslinda Ausländerbehörde nin insiyatifine kalmis bir sey genelde duydugum pek sorun olmuyor ama.
Teşekkürler anladım umarım çözebilirim.